Dorážajúce husi s režisérskymi ambíciami

Cielené vyrábanie falošnej slovenskej histórie vytrvalo pokračuje. Sme svedkami cielene vyrábaného obrazu o vlastnej histórii.


Ak platí, že históriu píšu víťazi, potom kormidlo moci nie je v slovenských rukách. Ak by bolo, nemohli by vznikať filmy hrubo odporujúce realite a znevažujúce všetko a všetkých, ktorí stáli za vznikom štátnosti. „Ja viem o ňom (o Vladimírovi Mečiarovi, pozn. autorky) len z filmu Únos,“ bola odpoveď dvadsaťročného muža na otázku denníka SME. Ostatné odpovede boli takmer totožné, nevedeli o ňom nič. Maximálne to, že bol spájaný s kauzami z podsvetia. A to ešte neuplynulo ani dvadsaťpäť rokov od vzniku štátnosti a mládež nevie nič o jej zakladateľovi.  Podobnosť s osudmi zakladateľov prvej slovenskej štátnosti je dnes už očividná. Ani v roku 1945 a ani v súčasnosti by odporcovia slovenskej samostatnosti bez pomoci zvonku nemali šancu ju zlikvidovať. Dnes nie je nijakým tajomstvom, že na zániku prvej Slovenskej republiky mal eminentný záujem E. Beneš. Kto je jeho pokračovateľom v súčasnosti?

  INTRIGY KDH

V SNN číslo 38-39  bol uverejnený zaujímavý článok ako ohlas na rozhovor s Vladimírom Mečiarom. Zaujímavé na ňom bolo, že na rozhovor, v ktorom Mečiar hovoril o úlohe KDH pri skrývaní svedka Oskara Fegyveresa v kauze zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny, nereagoval osobne Ján Čarnogurský. Jeho reakciu na rozhovor s  Mečiarom v RTVS zaslala jeho manželka. Takže  Čarnogurský má  alibi. V nej napríklad zakladateľ KDH tvrdí, že čoskoro po zvolení Michala Kováča za prezidenta sa mu oporou stali opozičné strany, najmä KDH, proti jeho pôvodnej strane HZDS a jej predsedovi. Mečiar vo svojich výpovediach zasa hovorí o Kováčovej účasti na páde vlády v roku 1994, na čom sa mal dohodnúť  s Václavom Havlom v roku 1993. Ak zoberieme do úvahy, že v roku 1992 všetky štátotvorné akty sabotovalo KDH, neprekvapuje, že toto hnutie sa usilovalo zaviazať si prezidenta. To sa evidentne podarilo, keď v roku 1994 po jeho vystúpení v parlamente so správou o stave republiky opozícia s kúpenými poslancami koalície odhlasovala pád vlády.

(NE)ZÁVISLÍ PÁTRAČI

Zmienku si zasluhuje aj ďalšie priznanie Čarnogurského, že opozícia vytvorila „nezávislý“ vyšetrovací výbor na vyšetrenie „únosu“ a jeho šéfom sa stal Ladislav Pittner, poslanec za KDH. Nuž, najmä právnik Čarnogurský pozná rozdiel medzi únosom a zavlečením a napriek tomu v súvislosti so zavlečením M. K. ml. do cudziny používa termín únos. O aký nezávislý vyšetrovací výbor mohlo ísť, keď jeho šéfom sa stal politik KDH? Ako je možné v právnom štáte vytvárať paralelné vyšetrovacie orgány? No základnou otázkou zostáva, prečo opozícia, ktorá sa v roku 1998 dostala k moci a prvé štyri roky dokonca disponovala ústavnou väčšinou, nevyšetrila kauzu zavlečenia? A ani počas ďalších štyroch rokov, pričom KDH ovládalo rezort spravodlivosti celých osem rokov? V rokoch 1998 až 2002 bol šéfom rezortu Ján Čarnogurský, v rokoch 2002 až 2006 Daniel Lipšic. Prečo teda čakali so zrušením amnestií až na vládu Roberta Fica? A čím opozičné strany zlomili premiérovu nechuť na zrušenie amnestií? Treba podotknúť, že SDĽ, niekdajšia Ficova strana vedená Petrom Weissom, odmietala rozdelenie federácie. A dnešné zloženie parlamentu má bližšie k spoločnému štátu, než to bolo v roku 1992. Takže zrušenie amnestií nie je až také politické prekvapenie. V tejto súvislosti ani filmy Únos či Mečiar nevybočujú z línie väčšiny politických strán v parlamente. Treba tiež pripomenúť, že nevznikli zo dňa na deň a tieto snímky štát aj finančne podporil...


Anna HROMJÁKOVÁ – Ilustrácia: propagačný plagát dokumentu Mečiar


zdroj:  http://snn.sk/news/dorazajuce-husi-s-reziserskymi-ambiciami/

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Pravda o 11. septembri - Fakty o zločinoch 11. septembra 2001 v USA

Je tu opäť výročie (15.) najohavnejšieho štátneho zločinu na vlastnom obyvateľstve v najnovších dejinách.

Čechoslovakizmus

Čechoslovakizmus – ktorý sa podľa wikipédie formoval v 19. storočí v prostredí českých a časti slovenských, evanjelických obrodencov – prehliada Slovákov.

Ekonomickí disidenti

Zvolil som si tému a teda aj nadpis, ktorý hovorí o tom, čo sa okolo nás deje. Nevieme ako konať, robiť, počínať si, a to nielen v ekonomickej oblasti. Máme tu problémy s Ukrajinou a horliví novimári v TV dávajú pánovi predsedovi vlády R. Ficovi otázky, čo urobíme s Ukrajinou. Nielen to, nedávno sme mali zmenu v osobe prezidnta  a tiež sme nepočuli, čo treba robiť a ako si počínať v ekonomike. Ale už Jean de La Fontaine sa v jeho Bájkách pozeral na život a ľudské chyby zhovievavo. V bájke Kôň a vlk je takéto poučenie:

 
Odber noviniek na stránke