Harabin rozobral zmluvy s EU

Vo svojom najnovšom videu sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin rozobral problém prijímania utečencov cez zmluvy ktoré má Slovensko uzavreté s EU.

Na rozdiel od Lajčáka tam žiadnu povinnosť prijímať migrantov nenašiel. Hrozí však že naši čelní predstavitelia protiprávne nejaký nový dodatok s EU podpíšu.

Veľmi ma zaujala tohtotýždňová myšlienka, teda skôr sentencia pána Lajčáka, ktorú nepovedal len z pozície ministra zahraničných vecí, ale aj z pozície predsedu Valného zhromaždenia OSN. Jeho konštatácia znela, že sme povinní sa zmieriť s migráciou a prijímať migrantov aj na Slovensko.

Treba k tejto téme pripomenúť, že 15 rokov dozadu začala EU aj prostredníctvom mimovládok a sorošovcov presadzovať ideológiu LGBTI do právnych systémov jednotlivých členských krajín EU. Čo táto agenda prináša, vieme veľmi dobre. Z homomanželstiev nemôže vzniknúť život. To je aj jedným zo zámerov tejto agendy, znížiť populáciu kresťanského bieleho obyvateľstva. (Ďalším aspektom tejto snahy je aj vytvorenie životných podmienok, ktoré neumožňujú mladým ľuďom založiť si rodinu). Teraz nastúpil ďalší krok, ktorý má tento úbytok bielej populácie nahradiť a to prijímanie moslimských migrantov, ktorí znížia zastúpenie kresťanskej populácie v Európe.

Pamätáme si čo robila západná Európa, keď do Európskej únie vstúpili nové členské krajiny z východnej Európy a aké sme mali obmedzenia pohybu a akým podradným spôsobom nám vracali rómov z Belgicka či Veľkej Británie osobitnými lietadlami. Teraz nám Európska únia a homo solaris-slniečkári vnucujú, aby migranti, medzi ktorými je množstvo teroristov, sa mohli po celej Európe voľne pohybovať. Všetci vidíme, čo sa v Európe deje. Títo migranti lúpia, vraždia, znásilňujú naše ženy, páchajú dokonca teroristické útoky a Európska únia ich ešte vnucuje ďalším členským krajinám. Pritom tá istá Európska únia zabraňuje voľnému pohybu Rusov a Bielorusov, lebo žiada od nich víza.

Ja nie som proti tomu, aby sme pomáhali ľuďom v núdzi, ktorí majú politické dôvody, lebo utekajú pred vojnou, ale tieto vojny v arabskom svete vyrábali Američania za kooperácie Európskej únie. Tak nech si oni teraz berú týchto utečencov domov. My im môžeme pomáhať až potom, keď páni Lajčák, Fico a Kiska zabezpečia našim občanom, aby mali aspoň také dôchodky, aké majú migranti dávky. Naši občania majú 250-350 eurové dôchodky a minimálna mzda je 400 eur. Pokiaľ by sme prijali migrantov a politiku Európskej únie, každý migrant by musel dostať 880 eur plus ubytovanie, trvalý pobyt a v konečnom dôsledku aj udelenie občianstva.

Organizovaná migrácia financovaná Sorošom a inými dobrodruhmi, znamená násilne osídľovanie Európy. Položme si otázku prečo sa tento proces nezastaví, hoci prináša nárast tej najťažšej kriminality a utláčanie domáceho obyvateľstva. Stačí odprezentovať vyjadrenia niektorých moslimských duchovných, ktorí sa priamo v Európe snažia sfanatizovať túto migračnú vlnu, otvorene propagujú nenávisť voči bielej populácii, vyhrážajú sa úplným podmanením európskych národov, nazývajú nás psami, ktorí im budú slúžiť až sa rozmnožia a začnú ovládať Európu. A kto nepristúpi na ich vieru, bude potrestaný.

Ako človek som šokovaný a ako právnik budem tieto aktivity verejne posudzovať a odhaľovať z právneho hľadiska. Aj v európskom práve ide o zjavné porušovanie ľudských práv, slobody prejavu a vierovyznania. Extrémizmus vo vzťahu k všetkému čo je európske vrátane farby pleti, vierovyznania, kultúry.

Preto rozoberiem na drobné povinnosť prijímať migrantov, ktorú oznámil pán Lajčák. My sme uzavreli zmluvy o EU aj Lisabonskú zmluvu, ktorá jasne hovorí o delení kompetencií. Máme spoločnú kompetenciu členských štátov, výlučnú kompetenciu EU, a výlučnú kompetenciu členských štátov.

Azylová politika spadá do výlučnej  kompetencie členských štátov EU. Čiže členský štát má právo rozhodnúť o tom, či udelí alebo neudelí azyl, nie Brusel. Je pravdou že bruselskí úradníci už cez europoslancov dali mandát na novu právnu úpravu tzv. dublinského dohovoru, ktorý jasne hovorí o tom, že právomoc rozhodovať o azyle je v príslušnosti členských štátov a chcú to zmeniť tak, že to bude v príslušnosti Európskej únie a členské štáty budú mať priamo nadiktovanú povinnosť stále prijímať migrantov a keď tak neurobia, nedostanú eurofondy. To je zjavný nátlak a porušovanie princípov Európskej únie aj medzinárodných zmlúv.

Tu otvorene ako právnik a sudca hovorím, že každá smernica EU, ktorá by zasiahla do našej výlučnej právomoci ako členského štátu, nie je uplatniteľná a Slovensko nemá povinnosť ju aplikovať, lebo nemá prednosť nad ústavou a slovenskými zákonmi a nieje ústave ani slovenským zákonom nadradená.

Slniečkári-homo solaris, sa snažia presvedčiť a oklamať verejnosť, že medzinárodná zmluva z Ženevy o právnom postavení utečencov z roku 1951 ukladá povinnosť chrániť utečencov. Tento dohovor vôbec nerieši túto povinnosť, iba v rámcových otázkach upravuje možnosť a právo na podanie žiadosti o azyl, ale neupravuje azyl ako ľudské právo.

Tí ktorí tvrdia opak zjavne klamú a zavádzajú. Podľa tohto dohovoru výlučne členská krajina má povinnosť prehodnotiť, zistiť podmienky a potom rozhodnúť, či udelí azyl alebo nie a iba takým utečencom, ktorí nie sú na území ich štátu ilegálne. A pokiaľ vieme, migranti sa tu takmer všetci pohybujú ilegálne, až na nejakých 5 %, ktorí sú tu legálne.

Za ďalšie, podľa tohto dohovoru nemáme vôbec povinnosť zaoberať sa utečencami, ktorí páchajú trestnú činnosť. Čiže pokiaľ pán Lajčák, pán Fico a pán Kiska hovoria, že máme brať na územie Slovenska migrantov a v tejto súvislosti by boli ochotní podpísať nové dokumenty, ktoré by nás k tomu zaviazali, išlo by o zjavnú vlastizradu, pretože nemajú na to mandát ani v ústave ani v medzinárodných dokumentoch o Európskej únii.


zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/harabin-rozobral-zmluvy-s-eu-ziadna-povinnost-prijimat-migrantov-tam-nie-je-hrozi-vsak-ze-vladny-predstavitelia-nejaky-novy-dodatok-ktory-tuto-povinnost-ulozil-podpisu/1228258
obrázok - titulka: aktuality.sk

najnovšie v poradí

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Klíči slovenská farebná jar

Po zhliadnutí televíznej relácie RTVS Reportéri musela citlivým ľuďom naskočiť husia koža: Vracajú sa v inej podobe časy normalizácie?

Východná Európa je zavalená nekvalitnými potravinami

Na problém s potravinami upozornilo ako prvé Slovensko. Testy preukázali, že sa na Slovensku predávajú nekvalitnejšie potraviny ako na západe.

 
Odber noviniek na stránke