Kto školí novinárov?

Prepáčte mi moju priamosť, ale to čo sa deje na Slovensku, už nemá obdobu ani medzi zaostalým kmeňom divochov žijúcich v Oceánii.

Píšete o akejsi hanbe Slovenska a o tom, že nás sleduje celý svet, čo je aj pravda. Ale nie preto, že by ste boli pod drobnohľadom, ako si naivne myslíte, lebo u nás niekto zavraždil novinára. Ide o podstatne viac.
Nechcem to nijak zľahčovať, lebo každá násilná smrť je hrozná ale to sa z času na čas udeje hocikde na svete a "chleba ešte preto rozhodne nikde nezdražel" a ani ho politici nezlacneli. Vám sa celý svet smeje priatelia, pretože vy pri tej príležitosti chcete hneď odvolať vládu, vymeniť polovičku úradníkov a keby ste mohli, tak "sundáte" za to aj vlastného prezidenta. Dokonca poniektorí z vás, napríklad taký Michal Havran by "zdiskreditoval a odvolal" aj samotného pána Boha a postavil sa na nebesá miesto neho. No a zvyšných funkcionárov čo by v štáte zostali, by ste najradšej dali prelustrovať, či tam vôbec môžu zostať. A ja mám iba jedinú otázku: na čo ste potom rušili komunizmus, keď aj po takmer tridsiatich rokoch stále rozmýšľate principiálne rovnako ako Stalin?

Na druhej strane, od vraždy novinára Kuciaka a jeho partnerky som počula už toľko štvavých útokov zo strany médii a opozície voči vláde a časti obyvateľstva, že keby sa iba tretina z toho udiala napr. v Spojených štátoch, ktorým sa iba mimochodom, takíto slovenskí štváči chcú tak strašne podobať, tak sa proti tomu postavia všetci dotknutí občianski aktivisti, národne orientovaní sudcovia a zburcujú takú ochranu národa, štátnosti, patriotizmu, občianskych a ústavných práv a hnali by ich, že by ste sa všetci nestačili ani čudovať. Ochrana občianskych práv a štátnosti je totiž tak závažná vec, že si nikto ani len nedovolí ju osočiť, lebo by proti sebe poštval polovičku krajiny.
Na Slovensku je to samozrejme inak, lebo úplní lúzri, nímandi a idioti bez akéhokoľvek vyššieho spoločenského postavenia vám bez mihnutia vyhlasujú v krajine vojnu a vy ste tak občiansky bezprízorní, že si často ani neuvedomujete čo sa to v skutočnosti deje a neviete im ani len správne klásť otázky, aby ste im tie a štváčske per-orálie zavreli, nieto aby ste sa im reálne spoločensky postavili.

Jeden pošahaný zamestnanec priekupníka s informáciami Dag Daniš si kľudne dovolí napísať citujem: "Mafia pohrozila vojnou médiám, tak ju bude ju mať" a nezaregistrovala som, že by si spoločnosť kládla otázku: kým Dag Daniš je? Ten istý Dag Daniš, ktorý iba mimochodom pred pár mesiacmi kričal ako zmyslov zbavený, keď Kotleba bral zákon vo vlakoch do vlastných rúk, že si dovolí vôbec napísať, že on a jemu podobní budú viesť na Slovensku vojnu akéhokoľvek typu? Kto je Dag Daniš, že sa stavia do pozície poloboha? Veď má presne rovnakú spoločenskú pozíciu ako predavačka v Tescu, pretože má rovnakú pracovnú zmluvu s principiálne rovnakou obchodnou spoločnosťou ako Tesco. A dopredu vás upozorňujem, ab y ste na mňa ani len neskúsili vytiahnuť argument, že on je mienkotvorná osoba o čom mimochodom pochybujem, ale aj keby bol, tak ju z neho robíte práve vy svojou občianskou nekompetentnosťou, pretože medzi zdravo uvažujúcimi ľuďmi sa pisálek so sklonom k polobožstvu a svalnatým mafiánskym rečiam celebritou stať nemôže.

Dožadujete sa odvolávania vlády "lebo medveď", ale, že vás rovnako aj opozícia považuje za úplných občianskych analfabetov, pretože iba tým môže niekto "nakukať" do hlavy, že vražda zamestnanca v obchodnej spoločnosti - lebo presne to bolo spoločenské postavenie nebohého Kuciaka je útok na demokraciu, aby odklonili od seba samých vašu pozornosť,už vidieť odmietate. Útok na demokraciu vážení, by to mohol byť iba vtedy, ak by niekto z protištátnych dôvodov zavraždil napr. reportéra z RTVS, pretože ten má reálny spoločenský status verejnoprávneho novinára. Ale zamestnanec nejakej privátnej obchodnej spoločnosti kšeftujúcej s informáciami, takýto spoločenský status rozhodne nemá. Pritom ďalší líder tej istej vlá ;dy a tichý spoločník opozície Béla Bugár sa dnes na fejsbúku vyjadril, že z doterajších poznatkov z tohoto "útoku na demokraciu" odmieta urobiť akýkoľvek záver a počká si na rozhodnutie polície a súdov. Tak o akom reálnom útoku na demokraciu to vláda a opozícia hovorí? Pýtam sa, lebo keď napr. Taliban v roku 2001 zaútočil na americkú demokraciu, prezident a kongres,čiže celé politické spektrum americkej politiky mu okamžite vyhlásilo vojnu, vyvraždilo odvtedy polovičku stredného východu a prevzalo moc nad viacerými krajinami. Tak sa totiž v reálnom svete, bojuje s útočníkmi na demokraciu.

Každý, kto chce brať zákon do vlastných rúk, si musí uvedomiť v zásade jednu podstatnú vec. Musí si za svoje konanie dokázať niesť zodpovednosť a ja sa preto pýtam: Ako nejakí mainstreamoví pisálkovia bez akejkoľvek reálnej spoločenskej moci si chcú niesť zodpovednosť za to, že berú zákon do vlastných rúk a idú bojovať s talianskou mafiou Ndranghety, ktorá ma taký ročný profit iba z drog, ako je celý štátny rozpočet Slovenska? Ako prevezme taký Dag Daniš zodpovednosť za to, keď talianska mafia zavraždí ďalších ľudí, pretože Ndrangety sa rozhodne pár slovenských šialencov z novinárskych kancelárii, berúcich naivne zákon do svojich detských ručičiek rozhodne nezľakne? Potom budet e koho odvolávať? Dalajlámu alebo nebodaj samotného Boha Dia z Olympu?
Prešla som si podrobne dostupnú prácu nebohého Kuciaka a poviem vám otvorene, prvé čo by som urobila je, že by som súdila jeho nadriadeného - šéfredaktora za to, že zneužil svoje postavenie a s vidinou jeho detskej vojny proti Smeru nechal pracovať chlapca z dediny, bez akejkoľvek spoločenskej možnosti na úspech, písať účelové články o prepojení talianskej mafií na vládu, ktorej sa dotklo najviac asi to, že niekto jej meno zneužíva na lokálny boj s politikmi s ktorými pravdepodobne nič nemá.
Ja mafiu nijak nezastávam. Iba tvrdím, že Ndrahgheta je silný súper aj pre celú EÚ, nie pre detinskú vojnu slovenského maistreamu. Inými slovami: začnite byť občiansky zodpovednejší ľudia a vezmite tým lúzrom z mainstreamu ich fiktívnu moc z ručičiek a nechajte bojovať s mafiou kompetentných, lebo budú na slovensku zomierať ďalší ľudia.

Ak to neurobíte, potom môže tiež nasledovať, že týchto mainstreamových idiotov niekto opäť ako v 90-tych rokoch zneužije a obráti Slovensko hore nohami, lebo ak je pravda, čo včera napísal český aeronet.cz o tom, že na Slovensko aktuálne pricestoval Marcello Fabiani, pravá ruka Georgea Sorosa a jeden z unikátnych architektov oranžovej revolúcie na Ukrajine, potom slovenský majdan o ktorom som písala včera, je reálnejší ako by sa zdalo.
Fabiani má totiž na svedomí už viac štátnych prevratov. Tiež náhle odstúpenie Maďariča neveští nič dobré, lebo myslieť si, že vrcholový politik Smeru odstúpil, lebo plače za nebohým Kuciakom a cíti za jeho smrť osobnú zodpovednosť, mi príde skôr ako sci-fi, než ako realita. Fico tým ale stráca reálne spoločenské pozície a keď kvôli vzdaniu sa tretiemu sektoru dajú od neho ruky preč jeho spoločensky najsilnejší ministri, tak prevaha v parlamente mu v prípade mnoho tisícového davu v uliciach nijak nepomôže.

Každý aj priemerne mysliaci človek si dokáže v prípade vzniku reálnej - masívnej podpory protestov proti vláde zmanipulovatelnejšou časťou obyvateľstva vydedukovať, že za vraždou Kuciaka a jeho priateľky bolo asi niečo viac, ako iba pomsta mafie, čomu mainstream štvavou politikou má prispieť. A ak našu suverenitu a štátnosť dostanú Sorosovci takto lacno, až potom sa budeme mať za čo hanbiť pred celým svetom.

Zabudnite na chvíľu na smršť (dez)informácii ktoré sa valia Slovenskom a uvažujte iba jednu minútu s chladnou hlavou. Predstavte si, že ste mainstreamový novinár, ktorý profesionálne manipuluje verejnú mienku a priamo či nepriamo podporujete Sorosovu treťosektorovú snahu o získanie reálnej moci na Slovensku cez nastrčených politikov. A jedno ráno sa dozviete, že niekto brutálne zavraždil vášho kolegu a v zápätí na to sa na základe tejto vraždy rozbehne štvavá politická kampaň a protesty tretieho sektoru proti vláde. Koľkých z vás by minimálne nenapadla otázka, či nie ste súčasťou politického komplotu, ktorý obetoval vášho kolegu?
              Poviem vám svoj názor. Nikto z nich si nie je istý ničím, pretože ani netušia odkiaľ vietor fúka naozaj a či zajtra nie je na rade niekto ďalší.

Vtip týždňa na záver: Do boja proti momentálne najsilnejšej mafii sveta Ndrahghete, "tiahne" aj stará pani Remiášová.

http://artur.blog.pravda.sk/2017/06/16/americka-ambasada-
financovala-skolenia-slovenskych-novinarov/


prof. Ing. Mária Angelovičová, CSc.najnovšie v poradí

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Panslavizmus a naša krajina

Hurtom pretiahol Európu krik o panslavizme; ohlasovalo a so strachom menovalo sa toto slovo u všetkých skoro európskych národov, hovorili o ňom stá a stá časopisov, plno ho bolo v rozprávkach spoločenských, ba i v nejedných snemovniach ohnivé reči sa na panslavizmus sypali.

Čaká nás vyrovnaný rozpočet

Vláda nás potešila, že o dva roky budeme  mať vyrovnaný rozpočet.

 
Odber noviniek na stránke