Zvážte podporu nášho snaženia pri budovaní tejto stránky.

Slovenský projekt Ecocapsule

Už nie sme startup. Prví zákazníci sa dočkajú o pár mesiacov.

Startup Ecocapsule, projekt nízkoenergetického mobilného príbytku, sa prvý raz vážnejšie zviditeľnil v roku 2015. Jeho tvorcovia aktuálne oznámili, že nedávno zavŕšili premenu na klasickú spoločnosť, pričom získali investorov zo Slovenska, ale i Japonska či USA.

Tvorcovia uvádzajú, že sa vďaka investícii môžu ďalej venovať fáze prototypovania a testovania, čo vyústi do výroby prvých kusov. Tie mali byť pritom podľa správ z decembra 2015 dostupné už v minulom roku.





Projekt aktuálne avizuje, že sa prvé Ecocapsuly dostanú k zákazníkom koncom tohto roka. Ide o exkluzívnu edíciu 50 kusov s cenou 79 900 eur a povinným depozitom vo výške 2 000 eur. Ešte v apríli pritom tvorcovia Denníku N prezradili, že dovtedy prijali už 35 predobjednávok.

U ďalšej série sa očakáva bližšie nešpecifikovaný pokles ceny, pravdepodobne minimálne po úroveň 79-tisíc eur. Začiatok výroby druhej série je naplánovaný na koniec roka 2018.


Bude reprezentovať

Hlavnou výhodou Ecocapsule je jej nezávislosť na okolitej infraštruktúre. Energiu si zabezpečuje sama, a to vďaka slnečným kolektorom, veternej turbíne a rezervoáru na zber dažďovej vody. Tým sa stáva potenciálnym riešením pre pobyt v odľahlých oblastiach.

Projekt pritom od 10. júna reprezentuje Slovensko na prebiehajúcej svetovej výstave Expo 2017 v kazašskej Astane, kde bude do 10. septembra hlavným exponátom slovenského pavilónu.



zdroj: http://www.zive.sk/clanok/125828/slovensky-projekt-ecocapsule-uz-nie-sme-startup-prvi-zakaznici-sa-dockaju-o-par-mesiacov





Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Nevyťahujte nebožtíka z hrobu

Pravidelne pri príležitosti vzniku prvej Česko-Slovenskej republiky (ako na potvoru stále nám tu tvrdia, že 28. októbra 1918 vznikla Československá republika, čo je vyslovená lož. Roku 1918 vznikla Česko-Slovenská republika a pod týmto menom ju aj medzinárodné spoločenstvo – mocnosti Dohody – ako spoločný štát národa Čiech, Moravy a Sliezska a národa Slovenska uznali.

Vplyv súčasných médií na prekrúcanie histórie

Odznelo na konferencii  k 170. výročiu vzniku Slovenských národných novín.