Harabin: Fico nemá žiadny mandát aby vstupoval do nejakého jadra

Premiér Fico nedávno na spoločnej tlačovke požiadal ministra zahraničia Lajčáka, aby jeho ministerstvo koordinovalo aktivity všetkých ministerstiev, pokiaľ ide o európske témy. Ako Fico povedal, ministri budú musieť v niektorých oblastiach prijímať rozhodnutia, ktoré budú mať európsky charakter, a nie slovenský charakter.


Lajčák k tomu dodal: „Vnímam, že prebieha debata o jadre a sú hlasy, ktoré si uvedomujú, že Slovensko musí byť v jadre. Na druhej strane vnímam aj hlasy niektorých jednotlivcov, ktorí hovoria, že by sme mali byť vyvážení, či zachovať si zvrchovanosť. No časy, keď sme sa bili do hrude, hovorili o zvrchovanosti a zároveň boli v čakárni, kým sa rozhodovalo o našej budúcnosti, sú už, chválabohu, preč. Slovensko nebude nikdy viac zvrchované, ako keď bude sedieť za tým stolom, kde sa rozhoduje o budúcnosti, a ten stôl sa volá Európska únia! Nie je čas na lacné politické šarvátky.“

Podľa sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, Fico s Lajčákom nemajú žiadny mandát na to, aby sme vstupovali do nejakého jadra.  Nemali to vo volebnom programe a nemali to ani vo vládnom programe, čiže na to nedostali mandát ani od Národnej rady ani od voličov, navyše na taký krok musí byť vypísané referendum, tak ako bolo pri vstupe do EU. Z hľadiska zahraničnej politiky to treba hodnotiť ako svojvôľu!

„Z toho čo tu za našimi chrbtami vyjednávajú vyplýva, že naše ministerstvá budu musieť mať súhlas nemeckého ministerstva. Tým dostanú Slovensko do absolútnej podriadenosti, ako tomu bolo za Hitlera. Je to zníženie suverenity nášho štátu, na čo nemajú mandát. Bude to znamenať, že nám z EU nadiktujú povinné kvóty na príjmanie migrantov a nebudete s tým môcť nič robiť. Tak isto nám nadiktujú harmonizáciu daní s Nemeckom, čo nás poškodí, ale naše mzdy ostanú tretinové, tak ako vo Volkswagene“, hovorí Harabin a pripomína aj, ako Fico do médii rozprával, že nepríjme žiadne povinné kvóty.

„Ako ho poznám, čo povedal včera, to zajtra už nebude platiť a vždy to je len na manipulovanie verejnej mienky. Vtedy som hovoril aj doma manželke, áno povinné kvóty neprijme, ale dobrovoľne príjme ešte viac migrantov, ako bol rozsah povinných kvót.

Lajčák podpísal s nemeckým ministrom zahraničia Sigmarom Gabrielom memorandum o „štrukturovanej spolupráci“, ktoré vytvorilo platformu pre pravidelný dialóg na politickej a expertnej úrovni. Platforma ma koordinovať stanoviská všetkých rezortov a bude premenená na akčný plán jednotlivých rezortov, ktoré bude zastrešovať ministerstvo zahraničia. Podľa Lajčáka je Nemecko lídrom procesov, ktoré prebiehajú v EU a preto je koordinácia našich ministerstiev s nemeckou vládou strategickým krokom v našom úsilí ostať v jadre EU.


zdroj: www.hlavnespravy.sk

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Slovák autorom českej gramatiky ...

Slávny nedožerský rodák, Vavrinec Benedikt, ktorý sa podpisoval ako „Nudožerinus“, nie je jediným Slovákom, ktorý sa natrvalo zapísal aj do českej národnej histórie.

K otázke počiatkov slovenských dejín

0.1 Ako som už v nadpise naznačil, tento príspevok nemá za cieľ predložiť vyčerpávajúci rozbor všetkých s touto témou súvisiacich problémov.

Kto nám kradne zvrchovanosť ?

Ak sa dnes niekto dožaduje štátnej zvrchovanosti, označia ho automaticky za neprajníka únie a integrácie.

 
Odber noviniek na stránke