Pocta Štefanovi Moysesovi v Žiari nad Hronom

V deň 220. výročia narodenia prvého predsedu Matice slovenskej, Štefana Moysesa, uctili si jeho pamiatku matičiari v Žiari nad Hronom, kde je pochovaný.

Súčasný predseda Matice uviedol, že Moyses bol vlastne prvým vedúcim predstaviteľom Slovenska od čias kráľa Svätopluka a jeho synov. Pozrite si videoreportáž.

Poznámka redakcie: Toto video bolo hneď po uverejnení blokované na youtube - Matica TV  so zámienkou, že porušuje autorské práva nejakej americkej firmy.

Tu je vyjadrenie predsedu Matice slovenskej Mariána Tkáča:

Vážení priatelia, zdá sa, že umiestniť nové videá na TV Matica bude zložité. Videoreportáž o pripomienke Štefana Moysesa cez matičný youtube je vraj blokované pre porušenie autorských práv akejsi americkej firmy(?). Ak si pozriete toto video, ktoré sme umiestnili na yuotube iným kanálom, ľahko zistíte, že všetky obrázky sú nakrútené v Žiari nad Hronom 24. októbra t.r., nič cudzie nebolo použité. Skutočná príčina je zrejme inde: robíme to asi dobre, a to sa dnes "nenosí". Žeby preto cenzúra matičnej webovej stránky? 
Pozdravuje Marián Tkáč, predseda Matice slovenskej.

zdroj: youtube.com, Marián Tkáč, Matica slovenská


najnovšie v poradí

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Čechoslovakizácia ...

 

– téma dvoch konferencií PanSÚ

My Slováci, priami potomkovia Slovenov, ktorí svojho času slovanizovali strednú Európu, sme prežili viac než 200 ročné vymývanie mozgov v rámci agresívnych asimilačných procesov (najprv maďarizácia, potom čechoslovakizácia). Napriek tomu sme prežili a ukázali sme sa ako životaschopný európsky národ.

Slovensko – Svetlo pre Európu tretieho tisícročia

Doba, ktorú momentálne žijeme, je často rôznymi autormi charakterizovaná ako obdobie morálneho úpadku. Strata ľudských hodnôt čoraz častejšie privádza ľudí do bezvýchodiskových životných situácií.

Demaskovanie jazyka vládcov

Nová kniha sociológa Manfreda Kleine – Hartlageho „Jazyk SRN“ má podtitul: „131 škaredých slov a ich politický význam“ a je venovaná najpoužívanejším slovám a zvratom v nemeckých oznamovacích prostriedkoch, alebo ako hovorí autor, „žargónu demokracie“.

 
Odber noviniek na stránke