Zvážte podporu nášho snaženia pri budovaní tejto stránky.

Pocta Štefanovi Moysesovi v Žiari nad Hronom

V deň 220. výročia narodenia prvého predsedu Matice slovenskej, Štefana Moysesa, uctili si jeho pamiatku matičiari v Žiari nad Hronom, kde je pochovaný.

Súčasný predseda Matice uviedol, že Moyses bol vlastne prvým vedúcim predstaviteľom Slovenska od čias kráľa Svätopluka a jeho synov. Pozrite si videoreportáž.

Poznámka redakcie: Toto video bolo hneď po uverejnení blokované na youtube - Matica TV  so zámienkou, že porušuje autorské práva nejakej americkej firmy.

Tu je vyjadrenie predsedu Matice slovenskej Mariána Tkáča:

Vážení priatelia, zdá sa, že umiestniť nové videá na TV Matica bude zložité. Videoreportáž o pripomienke Štefana Moysesa cez matičný youtube je vraj blokované pre porušenie autorských práv akejsi americkej firmy(?). Ak si pozriete toto video, ktoré sme umiestnili na yuotube iným kanálom, ľahko zistíte, že všetky obrázky sú nakrútené v Žiari nad Hronom 24. októbra t.r., nič cudzie nebolo použité. Skutočná príčina je zrejme inde: robíme to asi dobre, a to sa dnes "nenosí". Žeby preto cenzúra matičnej webovej stránky? 
Pozdravuje Marián Tkáč, predseda Matice slovenskej.

zdroj: youtube.com, Marián Tkáč, Matica slovenská


Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Ako sa vyvíjal názov Bratislavy

Dnešné meno hlavného mesta Slovenska vychádza z pomenovania, ktoré sa v rôznych podobách uvádzalo v historických dokumentoch pochádzajúcich z najranejších dôb existencie tunajšieho sídla.

Historická tendencia

V ostatných dňoch našu tlač zaliali správy z Nemecka. Počas Silvestrovských osláv došlo vo viacerých mestách Nemecka k hrozným udalostiam.

Slovensko – Svetlo pre Európu tretieho tisícročia

Doba, ktorú momentálne žijeme, je často rôznymi autormi charakterizovaná ako obdobie morálneho úpadku. Strata ľudských hodnôt čoraz častejšie privádza ľudí do bezvýchodiskových životných situácií.

 
Odber noviniek na stránke