Pocta Štefanovi Moysesovi v Žiari nad Hronom

V deň 220. výročia narodenia prvého predsedu Matice slovenskej, Štefana Moysesa, uctili si jeho pamiatku matičiari v Žiari nad Hronom, kde je pochovaný.

Súčasný predseda Matice uviedol, že Moyses bol vlastne prvým vedúcim predstaviteľom Slovenska od čias kráľa Svätopluka a jeho synov. Pozrite si videoreportáž.

Poznámka redakcie: Toto video bolo hneď po uverejnení blokované na youtube - Matica TV  so zámienkou, že porušuje autorské práva nejakej americkej firmy.

Tu je vyjadrenie predsedu Matice slovenskej Mariána Tkáča:

Vážení priatelia, zdá sa, že umiestniť nové videá na TV Matica bude zložité. Videoreportáž o pripomienke Štefana Moysesa cez matičný youtube je vraj blokované pre porušenie autorských práv akejsi americkej firmy(?). Ak si pozriete toto video, ktoré sme umiestnili na yuotube iným kanálom, ľahko zistíte, že všetky obrázky sú nakrútené v Žiari nad Hronom 24. októbra t.r., nič cudzie nebolo použité. Skutočná príčina je zrejme inde: robíme to asi dobre, a to sa dnes "nenosí". Žeby preto cenzúra matičnej webovej stránky? 
Pozdravuje Marián Tkáč, predseda Matice slovenskej.

zdroj: youtube.com, Marián Tkáč, Matica slovenská


Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

4. mája 1919 zahynul počas leteckej tragédie Milan Rastislav Štefánik

Dnes je výročie smrti generála Milana Rastislava Štefánika

Přední američtí vědci potvrzují, že současným cílem USA je dobýt Rusko

Bulletin atomových vědců zveřejnil 1. března 2017 studii, která začíná slovy:

Priznajme sa k slovenskej šľachte

Náš svet, v ktorom žijeme si vytvoril viaceré obmedzenia, a v nich sa pomerne zložito cíti umenie aj kultúra a osobitne zložito najmä história a historici.

 
Odber noviniek na stránke