“Bránte našu Ústavu!”

Pred Súdnym dvorom Európskej únie prebieha prípad Coman et al, v ktorom sa rozhoduje či  definícia pojmu “manželia” a  “členovia rodiny” v európskej smernici o slobodnom pohybe osôb zahŕňa aj “manželov” rovnakého pohlavia.

Aliancia za rodinu varuje, že ak súd rozhodne že zahŕňa aj páry rovnakého pohlavia, potom táto interpretácia bude záväzná pre všetky členské štáty EÚ. V praxi to znamená, že štáty budú nútené uznať “manželstvo” osôb rovnakého pohlavia uzatvorené v cudzine, hoci je to v rozpore s ich domácim a ústavným právnym poriadkom.

Do 9. novembra 2017  sa môžu štáty prihlásiť k ústnej intervencii na Súdnom dvore Európskej únie v tejto veci. Podľa informácií aliancie u  nás táto kompetencia patrí zástupkyni SR pred súdmi EÚ JUDr. Ricziovej na Ministerstve spravodlivosti SR.

Aliancia za rodinu preto vyzýva ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú (Most-Híd), aby nezanedbala ochranu  našej Ústavy a intervenovala v pred Súdnym dvorom EÚ v prospech zachovania suverenity Slovenska v oblasti ústavnej ochrany manželstva.

Môže mať ale rozhodnutie súdu dopad aj na deti na Slovensku, ktoré môžu byť adoptované? Podľa Antona Chromíka z Aliancie za rodinu to bude závisieť od rozhodnutia súdu. „Výstrahou na opatrnosť nám môže byť medializovaný prípad českého ústavného súdu, ktorý pred pár mesiacmi uznal adopciu homosexuálnym gay párom, ktoré bolo adoptované podľa práva inej krajiny, ktorá adopcie homosexuálnym párom pripúšťala,“ upresnil.

 
Je Slovensko neochotné brániť svoju Ústavu?

Zároveň, na medzinárodných fórach sa o Slovenskej republike verejne šíri chýr, že Slovensko je neochotné brániť svoju Ústavu a suverenitu vo veciach manželstva muža a ženy.

Chromík pre Hlavné správy ozrejmil, že „tieto chýry sa šíria v odborných kruhoch, ktoré hľadajú oporu v hodnotových témach pri pozíciách Slovenskej republiky.“

„Bol by som radšej, ak by som o Slovenskej republike počul to najlepšie a privítal by som, aby  pozície Slovenskej republiky budovali jednotu v rámci V4 ako aj ďalších krajín v hodnotových témach,“ dodal.

 
Apel na politikov

„Za krátky čas sa dozvieme, či sa Súdny dvor Európskej únie rozhodne obetovať na tom predivnom súdnom oltári  to najcennejšie čo v našich Ústavách máme – manželstvo muža a ženy. Ale práve teraz ministerstvo spravodlivosti a  zástupca nášho štátu rozhodne, či sa ako štát budeme len nemo prizerať, ako sa to deje,“ ozrejmuje aliancia a vyzýva všetkých, aby nesedeli so založenými rukami a ešte dnes napísali krátky osobný mail premiérovi Robertovi Ficovi, predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi ministerke spravodlivosti Lucii Žitňanskej a požiadali ich, aby nezanedbali ochranu suverenity Slovenska a zabezpečili intervenciu SR v prípade Coman et al na adresy:

Predseda vlády SR: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Predseda NR SR: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ministerka spravodlivosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.;

Zároveň môžete ešte dnes podpísať petíciu „Bráňte Ústavu SR“.

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Z osudov slovenských geografických názvov (5)

O geografických názvoch z osobného mena Mojtech

V mnohých kultúrach vrátane našej kultúry v strednej Európe pomenovania osôb v svojej pôvodnej podobe v staroveku i v počiatkoch stredoveku boli prehlásením alebo želaním vyjadrujúcim vlastnosti nositeľa mena.

Smer-SD by mal upustiť od ambície zaviesť registrované partnerstvá

Aliancia za rodinu vyzýva Smer-SD, aby od krokov upustil

Budeme raz národom, ktorý pozná a ctí si svoje dejiny?

Slovensko má vo svojich dejinách dátum, na ktorý zabudlo.

 
Odber noviniek na stránke