ĽS Naše Slovensko predstavila prvý protiimigračný zákon

Cez otvorené hranice môže prísť na Slovensko ktokoľvek. V prípade slušných ľudí, ktorí sem prichádzajú legálne a ktorí nemajú nekalé úmysly, to nepredstavuje žiadny problém.


Problém nastáva až vtedy, keď sa cez otvorené hranice privalí invázia nelegálnych imigrantov, z ktorých mnohí neprichádzajú zo skutočnej núdze, ale prichádzajú si sem len zadarmo užívať, kradnúť, znásilňovať a vraždiť.

Podľa súčasnej slovenskej legislatívy však človeku, ktorý nelegálne vnikne na územie Slovenskej republiky nehrozí prakticky žiadny postih. Nelegálne prekročenie štátnych hraníc je totiž považované len za priestupok, podobne ako napríklad nadmerné prekročenie rýchlosti, rušenie nočného kľudu či nedovolené vylepovanie plagátov.

Dôkazom je aj nedávny incident, kedy polícia v Žilinskom kraji zadržala 2 turecké kamióny prevážajúce takmer 80 nelegálnych imigrantov. Trestné stíhanie (za prevádzačstvo) sa však začalo len proti dvom vodičom kamiónov. Nelegálnych imigrantov prepustila polícia prakticky bez trestu a dnes zrejme nikto ani netuší, kde sa nachádzajú. Je absurdné a doslova dehonestujúce, aby bolo nelegálne prekročenie štátnych hraníc zvrchovanej a suverénnej Slovenskej republiky aj naďalej považované len za priestupok a nie za trestný čin.

Ľudová strana Naše Slovensko preto podala do NR SR návrh tzv. protiimigračného zákona. V rámci novelizácie trestného zákona navrhujeme, aby bolo nelegálne prekročenie štátnych hraníc klasifikované ako trestný čin, za ktorý by páchateľovi hrozilo väzenie 1 až 3 roky. Trestná sadzba by bola ešte vyššia, ak by niekto vstúpil na slovenské územie nelegálne v rámci organizovanej skupiny (3 až 5 rokov väzenia). Takisto navrhujeme aj sprísnenie trestov za prevádzačstvo. Detaily nášho návrhu si môžete prečítať v dôvodovej správe predloženej do NR SR (materiály nájdete tu).

Cieľom nášho návrhu zákona však nie je plniť slovenské väznice lacnou pracovnou silou. Cieľom zákona je, podobne ako v Maďarsku, odstrašiť nelegálnych imigrantov a pašerákov, aby sa Slovensku zďaleka vyhýbali. Po tom, ako nezabrali ani zábrany na maďarských hraniciach prijalo totiž Maďarsko nedávno veľmi podobný zákon. Podľa maďarskej legislatívy hrozí imigrantom za nelegálny vstup do Maďarska väzenie od 3 do 4 rokov. Vypočítaví nelegálni imigranti a prevádzači si veľmi rýchlo spočítali, že maďarské väzenie nie je to isté, čo voňavý nemecký hotel a Maďarsku sa začali vyhýbať.

Samozrejme, pre cudzích štátnych príslušníkov prichádzajúcich na Slovensko legálne by sa ani po prijatí nášho protiimigračného zákona nič nezmenilo. Pre vstup na Slovensko by im aj naďalej stačil platný cestovný doklad, vízum alebo v prípade obyvateľov členských štátov EÚ (resp. Schengenského priestoru) len preukaz totožnosti.

Náš návrh protiimigračného zákona je zameraný len proti nelegálnym imigrantom a je v plnom súlade s medzinárodným ženevským Dohovorom o právnom postavení utečencov. Tento návrh zákona je prvým zo série protiimigračných zákonov, ktoré budeme v rámci nášho programu Pevnosť Slovensko postupne predstavovať.


zdroj: http://www.naseslovensko.net/ls-nase-slovensko-v-nr-sr/ls-nase-slovensko-predstavila-prvy-protiimigracny-zakon-media-to-zamlcali/
obrázok-titulka: https://www.postoveznamky.sk/napisy-znaky-a-symboly-mapa-a-hranice-slovenskaEurópa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Z konferencie Slovenská identita

Dvadsiateho deviateho novembra 2016 sa v Bratislave uskutočnila konferencia Panslovanskej únie pod názvom Slovenská identita.

Budovanie štátu, ...

alebo  prečo hrad a prečo Svätopluk

Každý národ a štát musí mať svoje prirority. Vznik štátu (1993) bol  potvrdením identity štátotvorného národa Slovákov a následne štátnej suverenity, nezávislosti. Bol to iba začiatok, prvý krok budovania štátu. Pred každou vládou, nech sa striedajú v akomkoľvek poradí, stoja dva imperatívy: budovanie štátuobhajoba národnoštátnych záujmov Slovenskej republiky.

Sulík zaútočil na Merkelovú: S utečencami robíte ničivú a nezodpovednú politiku!

Sulík zaútočil na Merkelovú: S utečencami robíte ničivú a nezodpovednú politiku!

 
Odber noviniek na stránke