Reklama na Instagrame prichádza aj k nám

Čo je dobré o nej vedieť

Zaplatiť si reklamu na Instagrame budú môcť čoskoro už aj slovenské značky.

Z fotosociálnej siete sa vo svete stáva atraktívny marketingový nástroj – používajú ju hlavne mladí konzumenti a primárne na mobiloch. To dáva firmám dobrý základ na úspešné komerčné využitie.

Fotosociálna sieť, ktorá hovorí globálne o vyše 400 miliónov používateľoch, chce na konci mesiaca ponúkať reklamu už vo všetkých teritóriách. Na Slovensku, ale aj v Česku by mali byť sponzorované príspevky na Instagrame dostupné počnúc 30. septembrom.

V týchto dňoch si už používatelia mohli vo feede obrázkov a videí všimnúť „prototyp“ reklamy, ktorá patrí samotnému Instagramu. V komentári pod fotografiou muža pracujúceho za veľkým stolom upozorňuje sieť používateľov, že sa budú odteraz stretávať aj s komerčným obsahom.

Instagram dodáva, že používatelia môžu skryť reklamy, ktoré ich nezaujímajú. Sami si tak vyselektujú okruh potenciálne vhodných zadávateľov. Ich predvýber robí Instagram na základe správania používateľov – teda najmä označovania snímok, ktoré sa im „páčia“, ale aj z kopy nazbieraných dát z Facebooku, ktorému Instagram patrí, či z ďalších aplikácií.

 Zdroj: http://medialne.etrend.sk/internet/reklama-na-instagrame-prichadza-aj-k-nam-co-je-dobre-o-nej-vediet.html 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Ján Straka nemá v Košiciach pokoj

Ján Straka sa narodil 10. mája 1858 v šarišských Močidľanoch a po vyučení za mlynára pracoval v okolí Sabinova, odkiaľ sa roku 1879 presťahoval do Košíc. Angažoval sa národne a kresťansky.

Súvislosti, ktoré gniavia Európu

Nemecký ekonóm T. Sarazin to vyjadril jednoduchým nadpisom svojho diela Nemecko pácha samovraždu a zožal aj veľkú kritiku za hlboký a pravdivý vhľad do problémov Nemecka.

Má Slovensko nejakú úlohu?

Čo mal na mysli Ľudovít Štúr, keď hovoril o "géniovi Slovanstva", ktorý sedí a plače nad rozhádanosťou Slovanov, alebo o tom, že "každý národ má pod Božím slnkom svoj čas a lipa kvitne až keď dub už dávno odkvitol"?