Slávnosti v Hlbokom

Jednou z akcií v rámci Roku Ľudovíta Štúra bolo aj otvorenie obnovenej Pamätnej izby Jozefa Miloslava Hurbana v Hlbokom 27. septembra 2015, o čo sa pričinil Trnavský samosprávny kraj a jeho kultúre inštitúcie, obec Hlboké a evanjelická cirkev.

Slávnosti sa začali evanjelickými službami Božími v priamom televíznom prenose z kostola, v ktorom kedysi burácal Hurban. V prítomnosti miestneho starostu Miloša Čobrdu, trnavského župana Tibora Mikuša, poslancov Národnej rady, predsedu Matice slovenskej Mariána Tkáča a mnohých iných, ich viedol generálny biskup Miloš Klátik spolu s ďalšími predstaviteľmi evanjelickej cirkvi augsburského vyznania. Dlhý sprievod účastníkov slávností sa potom pohol na miestny cintorín, kde položili vence k pamätníku Jozefa Miloslava Hurbana. Vyvrcholením osláv bolo otvorenie obnovenej Pamätnej izby Jozefa Miloslava Hurbana v bývalej evanjelickej škole. Pozri video.

 

 

zdroj: youtube.com, Marián Tkáč

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Ján Straka nemá v Košiciach pokoj

Ján Straka sa narodil 10. mája 1858 v šarišských Močidľanoch a po vyučení za mlynára pracoval v okolí Sabinova, odkiaľ sa roku 1879 presťahoval do Košíc. Angažoval sa národne a kresťansky.

Útokom na Maďarsko a Poľsko EÚ len prehlbuje svoju vlastnú krízu

Európsky parlament odsúdil Maďarsko za záležitosti týkajúce sa ľudských práv a právneho štátu.

Prečo sa verejnosť aj dnes musí vzdávať moci?

Bieda, obluda, ktorá sa vynorila aj v 21. storočí, žije spolu s neuveriteľnou hojnosťou. Už som o tom písal v rôznych denníkoch až kým mi články neprestali uverejňovať.