Spojené štáty chcú vidieť mnoho prisťahovalcov v Európe

Veľvyslankyňa USA v Budapešti Colleen Bellová kritizovala v stredu maďarskú vládu za komunikáciu týkajúcu sa migrácie

Spojené štáty chcú vidieť v Európe mnoho prisťahovalcov, preto veľvyslankyňa USA v Budapešti Colleen Bellová kritizovala v stredu maďarskú vládu za komunikáciu týkajúcu sa migrácie. Uviedol to dnes maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó vo vyhlásení, ktoré komunikačný odbor rezortu diplomacie poskytol TASR.

“Vieme, že USA by chceli vidieť čo najviac prisťahovalcov v Európe, zrejme preto teraz sformulovali svoj názor,” reagoval šéf maďarskej diplomacie. Bellová v stredu na budapeštianskej konferencii na pôde Korvínovej univerzity povedala, že “rétorika namierená proti cudzincom nepomôže v hľadaní riešenia problému”.

“Maďarsko je jedinou európskou krajinou, ktorá dokázala zastaviť na svojich hraniciach príliv prisťahovalcov,” argumentoval Szijjártó.

“Mnohokrát sme počuli Bellovej prednášky na univerzitách, v ktorých prezentovala americké postoje, tie neobsahujú žiadne nové prvky,” píše sa vo vyhlásení maďarského ministra, ktorý zdôraznil, že o týchto otázkach Maďarsko rokuje s Európskou úniou. “Dokonca mnohé sme už prediskutovali a aj uzavreli,” zdôraznil Szijjártó.

Veľvyslankyňa ďalej kritizovala dohodu Maďarska s Ruskom o dostavbe atómovej elektrárne v Paksi, ktorá by podľa jej vyjadrenia nemala byť utajovaná, ako aj korupciu v Maďarsku. Kriticky sa vyjadrila tiež k postoju maďarskej vlády k občianskym organizáciám, k otázke nezávislosti justície a slobody médií. Podľa jej názoru Maďarsko v týchto oblastiach urobilo v uplynulých rokoch kroky späť v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

 

Minister riadiaci úrad maďarskej vlády: EÚ je v otázke utečencov “impotentná”

Činnosť Európskej únie v riešení otázky utečencov sa rovná “dokonalej impotencii”, vyhlásil dnes v Budapešti na pravidelnej tlačovej konferencii minister riadiaci úrad maďarskej vlády János Lázár.

Podľa spravodajského servera Vg.hu Lázár zdôraznil, že Maďarsko nechce vpustiť na svoje územie ani jediného ilegálneho migranta. Týmito slovami reagoval aj na slová veľvyslankyne USA v Budapešti Colleen Bellovej, ktorá v stredu kritizovala maďarskú vládu za komunikáciu týkajúcu sa migrácie.

Bellová na budapeštianskej konferencii na pôde Korvínovej univerzity v kritickom prejave okrem iného povedala, že “rétorika namierená proti cudzincom nepomôže v hľadaní riešenia tohto problému”.

“Ďakujeme veľvyslankyni za jej postrehy, ale tie by mala skôr povedať vo svojej vlasti,” odkázal Bellovej maďarský minister.

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/szijjarto-spojene-staty-chcu-vidiet-mnoho-pristahovalcov-v-europe/701968

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Zlorečitelia

Osemnásteho apríla 2016 spustil slovenský mediálny mainstream, na čele s denníkom SME bezprecedentný a chrapúnsky útok na viaceré alternatívne média.

Vyhlásenie Panslovanskej únie k arogancii predsedu parlamentu

Panslovanská únia sa listom zo 6. apríla 2016 obrátila na predsedu NR SR Andreja Danka so žiadosťou, či návrhom, aby obnovil jazdeckú sochu kráľa Svätopluka do pôvodnej podoby.

Slovensko a Katalánsky atlas z roku 1375

Najvýznamnejšou katalánskou mapou 14. storočia, ktorá navyše zachytáva územie Slovenska, je  Katalánsky atlas z roku 1375 (katal. Atles Català).