Bystrica má na dosah tri tisícky nových miest

 Podľa predsedu vlády Roberta Fica vzniknú nové pracovné miesta aj v Banskej Bystrici a na východe

Premiérovi Robertovi Ficovi sa v predvolebnom roku roztrhlo vrece s investíciami. Po tom, čo sa v prípade automobilky Jaguar Land Rover naklonili misky váh v prospech Slovenska, môže prísť ďalšia bomba. „V Banskej Bystrici sa nám teraz rodí asi 2,5-až 3-tisíc nových pracovných miest,“ povedal Fico na včerajšom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub. Podľa informácií HN ide o dvoch investorov z Číny a Ukrajiny.

 

 Bez podrobností

Ďalšie podrobnosti neprezradil. Mlčí aj cieľová destinácia nových pracovných miest Banská Bystrica. „K otázke investície sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,“ odkázala hovorkyňa metropoly stredného Slovenska Zdenka Sekerešová. Tá hovorí, že momentálne rokujú s tými, ktorí prejavili záujem vytvoriť nové pracovné miesta.

Premiér Fico v diskusii nerozvinul žiadne bližšie detaily ani o jednej z ohlásených investícií. „Nepatrím medzi tých, ktorí vopred hovoria, že niekto príde, a potom nakoniec nepríde,“ povedal Fico a dodal, že viac informácií sa verejnosť dozvie v decembri alebo januári.

Tisícky miest

Len v sobotu predstavila vládna strana tzv. tretí sociálny balík. V rámci neho sľubuje vytvorenie 100-tisíc pracovných miest. Analytici, ale aj podnikatelia považujú takéto sľuby za nereálne. „My nebudeme hovoriť nezmysly ako dvojnásobné platy. Ale 100-tisíc pracovných miest je úplne reálnych,“ odkázal na HNClube Fico.

 

Viac na: http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/land-rover-2-bystrica-ma-na-dosah-tri-tisicky-novych-miest-1001053

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Teror ISIL je už v Európe

 Hostia: Robert Kaliňák (Smer-SD)/ podpredseda vlády a minister vnútra, Martin Glváč (Smer-SD)/ minister obrany a Andrej Danko (SNS)/ predseda strany

4. mája 1919 zahynul počas leteckej tragédie Milan Rastislav Štefánik

Dnes je výročie smrti generála Milana Rastislava Štefánika

Vplyv súčasných médií na prekrúcanie histórie

Odznelo na konferencii  k 170. výročiu vzniku Slovenských národných novín.