Bystrica má na dosah tri tisícky nových miest

 Podľa predsedu vlády Roberta Fica vzniknú nové pracovné miesta aj v Banskej Bystrici a na východe

Premiérovi Robertovi Ficovi sa v predvolebnom roku roztrhlo vrece s investíciami. Po tom, čo sa v prípade automobilky Jaguar Land Rover naklonili misky váh v prospech Slovenska, môže prísť ďalšia bomba. „V Banskej Bystrici sa nám teraz rodí asi 2,5-až 3-tisíc nových pracovných miest,“ povedal Fico na včerajšom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub. Podľa informácií HN ide o dvoch investorov z Číny a Ukrajiny.

 

 Bez podrobností

Ďalšie podrobnosti neprezradil. Mlčí aj cieľová destinácia nových pracovných miest Banská Bystrica. „K otázke investície sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,“ odkázala hovorkyňa metropoly stredného Slovenska Zdenka Sekerešová. Tá hovorí, že momentálne rokujú s tými, ktorí prejavili záujem vytvoriť nové pracovné miesta.

Premiér Fico v diskusii nerozvinul žiadne bližšie detaily ani o jednej z ohlásených investícií. „Nepatrím medzi tých, ktorí vopred hovoria, že niekto príde, a potom nakoniec nepríde,“ povedal Fico a dodal, že viac informácií sa verejnosť dozvie v decembri alebo januári.

Tisícky miest

Len v sobotu predstavila vládna strana tzv. tretí sociálny balík. V rámci neho sľubuje vytvorenie 100-tisíc pracovných miest. Analytici, ale aj podnikatelia považujú takéto sľuby za nereálne. „My nebudeme hovoriť nezmysly ako dvojnásobné platy. Ale 100-tisíc pracovných miest je úplne reálnych,“ odkázal na HNClube Fico.

 

Viac na: http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/land-rover-2-bystrica-ma-na-dosah-tri-tisicky-novych-miest-1001053

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Verejnosť musí byť informovaná!

 Ide o prípad stavania stanov v meste Malacky na juhozápadnom Slovensku, ktorý vyvolal špekulácie a znepokojenie u občanov mesta a v okolí.

Slovenčina sa zrodila v Čachticiach

 V škole nás učia, že po Bernolákovi z roku 1787 kodifikoval spisovnú slovenčinu Ľudovít Štúr roku 1843.

Prvá európska univerzita na Devíne

 Konštantín Filozof, neskorší sv. Cyril, bol profesorom na cisárskej univerzite v Konštantinopole, ktorú založili v 5. storočí. Stelesňovala vrcholnú úroveň európskeho vzdelania svojej doby a Konštantín bol elitným európskym vzdelancom.