45 - Maďarská okupácia Košíc

V našich školách sa učia slovenské dejiny veľmi úboho.

Ako príklad: mladí Košičania sa nemajú šancu dozvedieť, že 10. novembra 1938 obsadil ich mesto vtedajší vládca Maďarska, admirál bez mora, Mikloš Horthy de Nagybánya. Odísť z Košíc do Prešova musel aj biskup Jozef Čársky. Viete, že vtedy hovoril Mikloš Horthy po slovensky? Povedal: „Láska celého maďarského národa zabezpečí vám mimo zvýšenia životnej úrovne aj úplnú slobodu slovenského jazyka a kultúry.“ Realita však bola iná. Pozrite krátky film.

 

 

zdroj: youtube.com, TV Matica

 

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Demaskovanie jazyka vládcov

Nová kniha sociológa Manfreda Kleine – Hartlageho „Jazyk SRN“ má podtitul: „131 škaredých slov a ich politický význam“ a je venovaná najpoužívanejším slovám a zvratom v nemeckých oznamovacích prostriedkoch, alebo ako hovorí autor, „žargónu demokracie“.

Kde sú dnes ekonómovia?

Práve dnes som dostal mail, ktorého autora textu v maili nepoznám, ale si dovoľujem zopakovať niekoľko viet. Verím, že tie objasnia môj nadpis aj ďalší text.

Noční vlci sú na Slovensku

Napriek zákazu vstupu do Poľska, skupina Nočných vlkov spolu s poľskými motocyklistami klubu Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński dorazila do Varšavy, kde spolu položili vence na hrob Neznámeho vojaka.