Verejnosť musí byť informovaná!

 Ide o prípad stavania stanov v meste Malacky na juhozápadnom Slovensku, ktorý vyvolal špekulácie a znepokojenie u občanov mesta a v okolí.

Slovenská národná strana (SNS) zdôrazňuje, že o akýchkoľvek aktivitách, ktoré by sa aj nazývali cvičením pre prípad kritickej situácie, musí vláda a kompetentné orgány informovať občanov.

SNS sa rozhodne stavia proti tomu, aby akékoľvek aktivity, ktoré môžu vyvolať znepokojenie a napätie u našich obyvateľov, boli ukrývané a neboli transparentne zverejnené. Problematika imigrantov je veľmi citlivá pre našich občanov.

Vláda SR a tiež všetky kompetentné orgány majú povinnosť informovať verejnosť, kde budú prípadní migranti umiestňovaní. Musia tiež informovať o tom, aké sú v týchto prípadných lokalitách podmienky, vybavenie, ako je zabezpečená bezpečnosť proti prípadným problémom či incidentom. Občania Slovenska, ktorí sú už aj tak dosť znepokojení informačnými špekuláciami o povinných kvótach prerozdeľovania, o nedostatočnom vybavení dočasného tábora pre migrantov v Gabčíkove, si jednoducho zaslúžia, aby s ich kompetentné orgány informovali a aby s nimi komunikovali. Je to pre nich dôležité aj ohľadom napr. kúpy pozemkov v inkriminovaných oblastiach, alebo ohľadom akýchkoľvek iných činností v regióne, v ktorom žijú.

SNS navyše opäť zdôrazňuje, že vláda by mala vyvinúť úsilie v štruktúrach EÚ na spoločný postup riešenia tohto migrantského exodu. Európska únia je dosť silný medzinárodný hráč na to, aby mala práv vymáhať riešenia konfliktov mierovou cestou – a to v spolupráci s inými svetovými veľmocami. Členské štáty únie a Brusel musia spojiť sily proti organizovaným skupinám, ktoré si urobili výhodný biznis z pašovania ľudí do Európy. Tí najchudobnejší totiž nemajú na to, aby pašerákom zaplatili cestu do tzv. vysnívanej Európy – ostáva im len trpieť vo vojnou zmietanej krajine.

zdroj: http://www.sns.sk/aktuality/andrej-danko-verejnost-musi-byt-o-pripadnom-umiestneni-migrantov-informovana/

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Slovenské slovo je späť

Pred dvoma rokmi sme spustili prevádzku webovej stránky s názvom Slovenské slovo. Ambíciou Slovenského slova bolo, a stále je, stať sa spoločným médiom slovenských vlastencov.

Peter Staněk: Imigrantská kríza stmelí spoluprácu krajín

Výber z verejnej Diskusie na palete na témy Budúcnosť Slovenska a V4 v tieni ukrajinského konfliktu a Úloha Poľska v protiruskom ťažení.

Z osudov slovenských geografických názvov (16)

Vývoj názvov obcí na Slovensku po zániku Rakúsko-Uhorska