Verejnosť musí byť informovaná!

 Ide o prípad stavania stanov v meste Malacky na juhozápadnom Slovensku, ktorý vyvolal špekulácie a znepokojenie u občanov mesta a v okolí.

Slovenská národná strana (SNS) zdôrazňuje, že o akýchkoľvek aktivitách, ktoré by sa aj nazývali cvičením pre prípad kritickej situácie, musí vláda a kompetentné orgány informovať občanov.

SNS sa rozhodne stavia proti tomu, aby akékoľvek aktivity, ktoré môžu vyvolať znepokojenie a napätie u našich obyvateľov, boli ukrývané a neboli transparentne zverejnené. Problematika imigrantov je veľmi citlivá pre našich občanov.

Vláda SR a tiež všetky kompetentné orgány majú povinnosť informovať verejnosť, kde budú prípadní migranti umiestňovaní. Musia tiež informovať o tom, aké sú v týchto prípadných lokalitách podmienky, vybavenie, ako je zabezpečená bezpečnosť proti prípadným problémom či incidentom. Občania Slovenska, ktorí sú už aj tak dosť znepokojení informačnými špekuláciami o povinných kvótach prerozdeľovania, o nedostatočnom vybavení dočasného tábora pre migrantov v Gabčíkove, si jednoducho zaslúžia, aby s ich kompetentné orgány informovali a aby s nimi komunikovali. Je to pre nich dôležité aj ohľadom napr. kúpy pozemkov v inkriminovaných oblastiach, alebo ohľadom akýchkoľvek iných činností v regióne, v ktorom žijú.

SNS navyše opäť zdôrazňuje, že vláda by mala vyvinúť úsilie v štruktúrach EÚ na spoločný postup riešenia tohto migrantského exodu. Európska únia je dosť silný medzinárodný hráč na to, aby mala práv vymáhať riešenia konfliktov mierovou cestou – a to v spolupráci s inými svetovými veľmocami. Členské štáty únie a Brusel musia spojiť sily proti organizovaným skupinám, ktoré si urobili výhodný biznis z pašovania ľudí do Európy. Tí najchudobnejší totiž nemajú na to, aby pašerákom zaplatili cestu do tzv. vysnívanej Európy – ostáva im len trpieť vo vojnou zmietanej krajine.

zdroj: http://www.sns.sk/aktuality/andrej-danko-verejnost-musi-byt-o-pripadnom-umiestneni-migrantov-informovana/

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Z osudov slovenských geografických názvov (1)

Ako sa dostali Česká dolina a Český štít do slovenských Tatier alebo Ťažká dolina a Ťažký štít

Návrat pamäte

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa 25. marca 1988 uskutočnila tzv. sviečková manifestácia. Dobre si to pamätám.

Naftalínoví Čechoslováci

V tridsiatych rokoch 19. storočia sa Slovensko stalo obľúbenou českou výletnou destináciou. Česká duša deptaná fatálnou nemeckou prevahou a trpiaca pocitmi márnosti, našla na Slovensku pocit úľavy a vnútorného obrodenia. Český učiteľ Karel Kálal radil: „Jděte na Slovensko. Tu se vám jinak prsa dmou, tu pocítíte, jak je ten český svět veliký.“.