Bezpečnosť je na prvom mieste, za vaše eurá ju nevymeníme!

Český europoslanec Petr Mach v Európskom parlamente: Bezpečnosť je na prvom mieste, za vaše eurá ju nevymeníme!

Európska únia sa rozhodla potrestať tri krajiny V4, kvôli ich odmietnutiu prijímať migrantov. Slovenska sa to zatiaľ však netýka, za to bratov Čechov áno.

Česi svoj postoj aj napriek tomu rozhodne zmeniť neplánujú. Poslanec Európskeho parlamentu a predseda strany Svobodných občanov Petr Mach zdôraznil, že bezpečnosť českých občanov rozhodne nevymenia za eura.

”Vraj keď berieme dotácie, musíme prijímať aj migrantov a chcú na nás uvaliť sankcie. Bezpečnosť je ale pre nás na prvom mieste a žiadne dotácie nestoja zato, aby sme bezpečnosť našej krajiny ohrozili,” uviedol český europoslanec na svojej oficiálnej stránke na Facebooku.

https://www.facebook.com/mach.svobodni/videos/1888887004702311/

Ak si predstavitelia Európskej únie mysleli, že sankcie a vyhrážky zmenia postoje Maďarska, Poľska a Českej republiky, tak sa rozhodne mýlili. Postoje Viktora Orbána k migrantom sú už dlhšiu dobu všeobecne známe, svoj postoj začalo meniť aj Poľsko. Zdá sa že tentokrát už vyhrážky nepomôžu, odmietnutie migrantov myslia vážne aj naši bratia Česi. Prezident Zeman sa od nástupu do funkcie stavia k migračným kvótam negatívne, pretože migrantov považuje za bezpečnostnú hrozbu pre Čechov, a v Európskom parlamente to zdôraznil aj europoslanec Petr Mach.

”Keď sme vstupovali do EU, a Brusel nám nariaďoval počty kráv, smiali sme sa tomu. Keď sme vstupovali do EU, a dovozné kvóty nám zdražili banány, pokrčili sme ramenami. Keď EU zaviedla kvóty na výrobu cukru, a museli sme zavrieť naše cukrovary, boli sme naštvaní. Keď ste zaviedli kvóty na migrantov, začali sme mať strach o vlastnú bezpečnosť a bezpečnosť našich detí,” hovorí v úvode svojho prejavu Petr Mach.

Český europoslanec podotkol, že aj pokiaľ sa budú lídri Európskej únie vyhrážať sankciami, zastavením dotácií, žalobami, svoj postoj nezmenia.

“Európska únia a Európska komisia sa dnes našej krajine vyhráža a chce po nás pokuty, sankcie… že vraj keď berieme dotácie, musíme brať aj migrantov. My ale máme naše vlastné pravidlá udeľovania azylu. A naše zákony a naša Ústava má prednosť, pred nejakým rozhodnutím Európskej únie. Môžte sa nám vyhrážať sankciami, môžte nám vziať dotácie; môžte na nás podávať žaloby, ale bezpečnosť je pre nás na prvom mieste a za vaše eurá ju nikdy nevymeníme,” podotkol Mach.

Pokiaľ naši traja susedia vytrvajú a aj napriek už takmer istým sankciám svoj postoj nezmenia, môžeme očakávať, že sa podobne zachovajú aj iné členské štáty Európskej únie. Ak sa tento scenár naplní, čo s migrantmi? Prerozdelia si ich krajiny, ktorých predstavitelia kvóty nekritizujú, vrátane Slovenska?


zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/cesky-europoslanec-petr-mach-v-europskom-parlamente-bezpecnost-je-na-prvom-mieste-za-vase-eura-ju-nevymenime/1038026


Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Púčik, Tesár a Tunega

Tie tri mená dnes už málokomu niečo hovoria. A pritom sú to mučeníci slovenskej slobody, ktorí sa stali obeťami komunistického násilia.

Skladateľ alebo básnik

Pozrite si reportáž o obnovení Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského.

Vyhlásenie Panslovanskej únie k arogancii predsedu parlamentu

Panslovanská únia sa listom zo 6. apríla 2016 obrátila na predsedu NR SR Andreja Danka so žiadosťou, či návrhom, aby obnovil jazdeckú sochu kráľa Svätopluka do pôvodnej podoby.

 
Odber noviniek na stránke