Zvážte podporu nášho snaženia pri budovaní tejto stránky.

Migrácia by mala byť zastavená a Rakúsko by malo nabrať nový smer

Ľudovci a slobodní prijali s nadšením prognózu a odhad výsledkov volieb

Víťazstvo Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) pod vedením 31-ročného Sebastiana Kurza v dnešných predčasných parlamentných voľbách v alpskej republike potvrdzujú aj spresnené odhady výsledkov verejnoprávnej televízie ORF po sčítaní 76 percent hlasov.

Podľa nich 31,7 percenta občanov podporilo ľudovcov z ÖVP, čo by im prinieslo 62 kresiel v novom rakúskom parlamente. Za nimi už figurujú sociálni demokrati z SPÖ úradujúceho spolkového kancelára Christiana Kerna, ktorí si minimálne polepšili oproti voľbám spred štyroch rokov a momentálne sa im rysuje zisk 27 percent hlasov, v prepočte 53 mandátov.

Na treťom mieste je Slobodná strana Rakúska (FPÖ), ktorá si polepšila hlavne v pohraničných oblastiach krajiny a celkove by mohla získať o rádovo percentá viac ako pred štyrmi rokmi, aktuálne by mala na základe podpory 25,9 percenta voličov v parlamente 50 poslancov.

Doteraz známe výsledky volieb naznačujú, že budúcu koalíciu vytvoria zrejme dve z troch silných politických strán, pričom spolupráca sociálnych demokratov so slobodnými je zrejme najmenej pravdepodobnou možnosťou spomedzi nich.

Spomedzi šestice uchádzačov o účasť v budúcom rakúskom parlamente,, zdá sa, vypadávajú Zelení, ktorých podpora činí po sčítaní väčšieho počtu hlasov 3,8 percenta, čo je pod štvorpercentnou hranicou zvoliteľnosti. Aj oni to však ešte môžu zvládnuť.

Niekdajší spoluzakladateľ Zelených Peter Pilz, ktorý sa pre tieto voľby rozhodol po rozkole s kolegami uchádzať o priazeň voličov s vlastnou kandidátkou, je na úrovni 4,4 percenta hlasov, čo by pre neho a jeho kolegov znamenalo zisk ôsmich poslaneckých mandátov. Ešte o dve kreslá viac by v zákonodarnom zbore získala strana NEOS za zisk 5,1 percenta hlasov.

ORF matematicky naznačuje odhad koalíciu s účasťou dvoch z 3 silných strán

Víťazstvo Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) v dnešných predčasných parlamentných voľbách v Rakúsku s predpokladaným aktualizovaným ziskom 30,5 percenta hlasov predpovedá odhad volebných výsledkov verejnoprávnej televízie ORF po sčítaní takmer polovice odovzdaných hlasov.

Aj podľa neho by sa pravicovopopulistická Slobodná strana Rakúska (FPÖ) mala stať druhým najsilnejším politickým subjektom krajiny so ziskom 26,8 percenta.

Sociálni demokrati z SPÖ spolkového kancelára Christiana Kerna by s aktualizovaným ziskom 26,2 percenta hlasov mali obsadiť tretiu priečku.

Cez štvorpercentnú hranicu zvoliteľnosti by sa podľa odhadu ORF mali dostať NEOS (5,3 percenta) a zelení (4,7 percenta), ba možno aj kandidátka Petra Pilza so ziskom 4,3 percenta hlasov.

Pri takomto rozložení síl by ľudovci mali 57 poslaneckých mandátov, slobodní 51 a sociálni demokrati 49 kresiel v zákonodarnom zbore. Zvyšné tri subjekty by získali po deväť, respektíve osem mandátov.

Ide o odhad, ktorý sa priebežne mení a získava na presnosti. Matematicky však údaje naznačujú, že budúcu rakúsku vládu sformujú zrejme dve z trojice silných strán.

 Na otázky reportérov televízie odpovedalo pri odchode z volebných miestností v čase od 7.00 hod do 13.30 hod celkove 600 voličov.

Predpokladá sa koalícia ľudovcov a slobodných. Obe strany majú prienik vo viacerých oblastiach. Zhodnú sa hlavne v otázke zastavenia migrácie.


zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/vitazom-predcasnych-parlamentnych-volieb-v-rakusku-bude-kurzova-ovp/1172812


Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo

náhodný výber článkov

Nemecké voľby a slovenské otázky

Aké sú vlastne záujmy Slovenskej republiky a jej občanov. 

Oblečme si dresy

Slovo je hlavný nástroj dorozumenia. Dokáže vyjadrovať porozumenie, lásku, priateľstvo a sympatie. Môže však vyjadrovať aj opovrhnutie a nenávisť a môže byť aj zbraňou.

Galko: Najviac je z ĽSNS pokakaný drzý mládežnícky boľševik Blaha

Poslanec za Smer Ľuboš Blaha rozšíril portfólium fašistov v parlamente o ďalšie dve strany.

 
Odber noviniek na stránke