Pro-rodinné a prolife organizácie posielajú Matovičovi naliehavú výzvu

Asociácia za život a rodinu, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, Klub mnohodetných rodín, Aliancia za rodinu, Ženy ženám, CitizenGO Slovensko, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Deti svätej Alžbety – Aliancia za život o.z., Nadácia Slovakia Christiana a 40 dní za život Slovensko sa obracajú na lídra OĽANO Igora Matoviča, ktorý bol prezidentkou SR poverený zostavením vlády.

“Dovoľujeme si povzbudiť a požiadať Igora Matoviča ako designovaného premiéra, aby aj s ohľadom na výsledok volieb do NR SR a hodnotové nastavenie veľkej väčšiny koaličných poslancov na posty ministrov školstva, zdravotníctva práce, sociálnych vecí a rodiny a kultúry dohodol s koaličnými partnermi a navrhol skutočne pro-rodinne založených kandidátov,” povedal Tomáš Kováčik, predseda Asociácie za život a rodinu.

“Slovensko je jednou z najrýchlejšie starnúcich krajín EÚ, ku koncu storočia bude mať podľa prognózy OSN len 3,7 milióna obyvateľov, zarátajúc aj imigráciu, priemerný vek obyvateľstva bude 50 rokov. To sú alarmujúce čísla, nemôžeme si dovoliť už ďalej váhať a musíme urgentne realizovať politiky smerujúce k zvýšeniu pôrodnosti a tým k demografickému rastu,” povedal Patrik Daniška z Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku.

“Je kľúčové, aby v situácii demografickej zimy rezort práce, sociálnych vecí a rodiny viedol človek, ktorému autenticky záleží na realizácii prorodinnej politiky a presadzoval ju od prvého dňa v úrade. Rovnako je dôležité, aby sa vláda postavila za ochranu nenarodeného života a zmenila nespravodlivý komunistický zákon,” povedal Matúš Hagara zo CitizenGO Slovensko.

“Minister zdravotníctva má doslova v rukách životy a zdravie ľudí. Považujeme za veľmi dôležité, aby to bol človek osobnej integrity, schopný bojovať s finančnými skupinami odčerpávajúcimi zdroje z tohto rezortu na úkor zdravotnej starostlivosti. Mal by byť schopný sa postaviť za všetkých, aj za najmenších z nás,” dodal Anton Chromík z Aliancie za rodinu.

“Školstvo, ako rezort, ktorý v najväčšej miere vplýva na deti a mládež a rozhoduje o budúcnosti našej krajiny, potrebuje reformu vzdelávania, ktorá nielen zlepší kognitívne schopnosti a kritické myslenie, ale ktorá zároveň nebude študentov indoktrinovať a prevychovávať sekularistickými ideológiami v pohľade na život, sexualitu, manželstvo, rodinu… často proti vôli rodičov. Preto potrebujeme na čele tohto ministerstva odborníka, ktorý bude zároveň ctiť kultúrne a náboženské dedičstvo Slovenska a Európy,” dodal Juraj Šúst zo Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Iniciátorka petície “Mama je lepšia ako jasle” z o.z. Ženy ženám, Renáta Ocilková, žiada, aby bola rodina prioritou vlády a aby bolo materstvo ocenené primerane svojej hodnote, ktorú predstavuje pre spoločnosť.

“Slovensko je kresťanská krajina a musíme sa usilovať, aby takou aj zostalo. Ochrana života od počatia, ako aj ochrana prirodzenej rodiny, sú hodnoty nevyhnutné pre rozvoj a prosperitu národa. Spoločnosť, ktorá sa ich vzdá, nemôže dlhodobo prežiť. Ak sa nepodarí zastaviť súčasný demografický trend úbytku obyvateľov pomocou pôrodnosti, budú sa stupňovať tlaky na prijímanie imigrantov a ich vlastné krajiny budú ochudobnené o ich potenciál, podobne ako dnes bohatšie vymierajúce krajiny odčerpávajú naše zdravotné sestry, lekárov a iných odborníkov. Preto žiadame, aby kľúčové posty vo vláde dostali ľudia, ktorí tieto hodnoty budú presadzovať,” dodal Andrej Ralbovský z Nadácie Slovakia Christiana.

Prolife a pro-rodinná aktivistka Martina Bednáriková uzatvára: “Ako sme mohli vidieť aj v nedávnej minulosti, ideologické obsadenie rezortu kultúry v minulosti umožňovalo čerpanie finančných prostriedkov aj na spoločnosť rozdeľujúce aktivity ako Dúhový pochod, filmový festival inakosti či kontroverzné výstavy. Je preto dôležité, aby aj tento rezort viedol hodnotovo založený človek, ktorý si uvedomuje vplyv médií a kultúry na našu spoločnosť.”

 
Slovenský dohovor za rodinu

Výzvu Matovičovi adresovali taktiež predstavitelia Slovenského dohovoru za rodinu (SZDR). Koordinátor dohovoru Erik Zbiňovský vo videu uviedol, že povzbudzujú lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča, aby sa zodpovedne postavil k budúcnosti Slovenska. “Ostal verný cyrilometodským tradíciám, ktoré máme zakotvené v ústave. Národne, kresťansky a sociálne cítiaci voliči, ktorí dali hlas hnutiu OĽaNO aj preto, lebo dalo priestor kresťanom na svojej kandidátke, ho podporujú.”

Darius Anton Hatok zo SDZR zas uviedol, že kresťania podporujú Matoviča v zostavovaní vlády, ktorá očistí justíciu a prokuratúru. “Pred kreovaním novej vlády sú už teraz nové výzvy, ale aj hrozby. Výzvy budúcnosti Slovenska sú reforma školstva, podpora rodiny a sociálne marginalizovaných skupín,” uviedol.

Ďalej pokračoval Pavol Vilček zo Spišskej katolíckej charity, ktorý dodal, že hrozbu pre Slovensko predstavujú ideológie obdobné tým, ktoré nás zotročovali v 20. storočí. Bea Zbiňovská vo videu preto vyzvala na modlitby za zostavenie vlády, ktorá bude podporovať tradičnú rodinu a výchovu detí.

Vo videu sa nakoniec prihovoril aj otec Jozef Maretta, ktorý pripomenul, že gréckokatolícki kňazi sa denne modlia za tých, ktorí spravujú túto krajinu.“ Ja vyprosujem všetkým Vám, ktorí ste dostali na Slovensku autoritu od ľudí i od Boha, aby sa naplnilo to slovo zmiluj sa,“ povedal Maretta a požehnal politikom.


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/pro-rodinne-prolife-organizacie-posielaju-matovicovi-naliehavu-vyzvu/2075502


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Prezident sa nachádza mimo ústavy

Ústavný právnik Eduard Bárány, ktorý je aj poradcom premiéra Roberta Fica, hovorí, že prezident za zloženie vlády nezodpovedá a vláda nepotrebuje dôveru prezidenta, ale parlamentu.

Z osudov slovenských geografických názvov (17)

Vývoj nesídelných geografických názvov po zániku Rakúsko-Uhorska

Francúzske voľby [23. apríl 2017] naživo

Le Penová, Macron, Fillon? Kto bude prezidentom Francúzska? Sledujte v priamom prenose.

 

Přední američtí vědci potvrzují, že současným cílem USA je dobýt Rusko

Bulletin atomových vědců zveřejnil 1. března 2017 studii, která začíná slovy:

captcha 

 
Odber noviniek na stránke