Dnes o 14.00 je v centrále strany Vlasť očakávaná delegácia aliancie piatich národných strán.

Prinesú so sebou text memoranda o spolupráci. Ak sa Vlasť k tomuto prúdu pripojí, vznikne blok národných strán, ktorý môže zmeniť celú volebnú hru.


Za blok národných a kresťanských strán je jedným z organizátorov dnešného jednania so stranou Vlasť podpredseda ĽSNS Martin Beluský. Položili sme mu niekoľko otázok o dnešnom stretnutí.Hlavné správy: Zúčastní sa dnešného stretnutia v centrále strany Vlasť aj pán Kotleba?

Beluský: Predbežne, tak ako sme to avizovali, pán Kotleba nepôjde, z viacerých dôvodov. Jedným z dôvodov je, že my teraz už nie sme jedna strana, ale sme blok piatich strán. Tá delegácia, to nebude iba nejaký kuriér, budú v nej zástupcovia strán, podpredsedovia, tajomníci, ľudia z vedenia týchto piatich strán, ktorí budú splnomocnení s pánom Harabinom rokovať. Keďže však ide len o prvý krok, v ktorom chceme predstaviť naše Memorandum, aby videl, na akých podmienkach sme sa dohodli a čo sme vyrokovali.

V tomto čase nie je podľa nás potrebné, aby tam bol za nás predseda strany a ani pán Harabin nie je v tejto chvíli predseda strany, je volebný líder. Teda vlastne nie je ešte celkom jasná úroveň tých rokovaní, keďže my nevieme v tejto chvíli presne ani to, či pán Harabin je tou správnou osobou na rokovanie, a či ňou nie je nejaký štatutárny orgán strany Vlasť. Aj toto chceme dnes zistiť, ako je to vlastne u nich procesne nastavené, kto je partner na rokovanie, kto je oprávnený rokovať, či tam je nejaký orgán, ktorý to musí schvaľovať, a podobne.

Okrem predstavenia memoranda, v prípade že bude mať záujem, chceme tiež zistiť, aké má požiadavky, či by išiel na spoločnú kandidátku alebo by chcel ísť do koalície, atď. V prípade pozitívneho výsledku by sme si potom dohodli nejaké stretnutie, na ktorom by už bol aj náš pán predsedda, a aj zo strany Vlasť by tam boli všetci ľudia, ktorí majú kompetenciu rozhodovať.Hlavné správy: Aká je právomoc tejto dnešnej delegácie? Bude oprávnená viesť rokovania v plnom rozsahu?

Beluský: Presne tak. Už v prvom kroku bude splnomocnená rokovať s pánom Harabinom, povedať aké sú naše požiadavky a stanoviská. Nebude to také, že sa len odovzdá memorandum a pôjde sa preč.Hlavné správy: Pôjde iba o text memoranda, alebo sú predpripravené viaceré vyjednávacie línie?

Beluský: Pôjde predovšetkým o memorandum, na ktorom sa dohodlo päť strán. Samozrejme, my sme schopní podpísať s nimi aj iné memorandum, kde budú dojednané aj iné podmienky, ale myslíme si, že toto memorandum je natoľko kvalitné a tak dobre vyrokované, že tam nie je veľmi čo vylepšovať. Ale samozrejme, je na strane Vlasť, aby si aj oni stanovili svoje podmienky a požiadavky.Hlavné správy: Plánujete s týmto memorandom ísť aj ďalej a osloviť aj ďalšie národné strany, napríklad SNS?

Beluský: Samozrejme zvažujeme ešte aj nejaké ďalšie kroky. Máme ešte pripravené rokovania aj s ďalšími stranami, verím, že ešte sa pripoja nejaké, možno menšie, možno väčšie strany, uvidíme. Či dáme výzvu SNS alebo Sme rodina, to v tejto chvíli nevylučujem, to bude ešte predmetom rokovaní.Ivan Lehotskýzdroj: https://www.hlavnespravy.sk/cim-ide-delegacia-piatich-narodnych-krestanskych-stran-harabinovcom/1955398


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Štefan Harabin - MARÁKEŠSKÁ DEKLARÁCIA

Ako pripraviť pôdu v Európe pre milióny Afričanov

Aj Slováci idú 26.11.2016 do Berlína

Pozývame všetkých vlastencov Európy na 100. večerný pochod do Berlína pre záchranu nášho kontinentu, našich národov, teda aj nás Slovákov.

Nikdy nedodržali žiadnu dohodu

Pacta sunt servanda. Toto staré rímske pravidlo v civilizovanej spoločnosti platí a slušný človek záväznosť dohôd nespochybňuje a najmä ich neuzatvára s úmyslom nedodržať ich. Zdá sa však, že vo vzťahoch, medzi Čechmi a Slovákmi, v minulom storočí, platilo skôr, že silnejší partner si mohol platné česko-slovenské dohody jednostranne vykladať po svojom a nakladať s nimi ako chcel.

Ochrana slovenskej identity

Agresívnym liberálnym extrémistom na Slovensku narástlo sebavedomie. Po prezidentských voľbách a po eurovoľbách neuveriteľným spôsobom vyrástla ich vôľa k moci.

 
Odber noviniek na stránke

captcha