14 dní zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem.

Po pondelkovom zasadnutí krízového štábu o tom informoval dosluhujúci premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Potvrdil, že počas zasadnutia štábu pribudli dva nové potvrdené prípady, a to v Martine a Košiciach.

Premiér uviedol, že od utorka (10.3.) na príkaz Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky budú musieť občania SR vracajúci sa z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu podstúpiť 14-dňovú karanténu vrátane rodinných príslušníkov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti. Dobrovoľnú karanténu by aj naďalej mali zvážiť všetci, ktorí majú klinické príznaky. Za nerešpektovanie nariadenia môže byť občanovi uložená pokuta do výšky 1650 eur.

Od utorka sa začínajú aj preventívne kontroly na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku, uviedol Pellegrini. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) priblížila, že informačná kampaň o novom koronavíruse sa rozšíri aj na hraničné priechody Rajka, Vyšné Nemecké, Kúty, Driemota, Makov. „Budú fungovať od utorka od 6. hodiny ráno do polnoci,“ povedala ministerka.

Pre všetky ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy platí na 14 dní zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí. „Zákaz organizovať podujatia je plošný a nerozlišuje, kto je organizátor,“ poznamenal premiér.

Na otázku redaktorky, či sa tento zákaz týka aj slávení sv. omší, Pellegrini odpovedal nejasne:

„Tak je to verejné podujatie, no neviem, asi budeme musieť informovať aj biskupov.“

Všeobecní lekári budú môcť pre nový koronavírus vypísať tzv. pohybovú práceneschopnosť (PN), potvrdenia bude ošetrujúci lekár priamo zasielať do Sociálnej poisťovne, aby sa obmedzil pohyb ľudí, hovorí Pellegrini.

Saková poznamenala, že pre vyťaženosť posilnili aj infolinky, ktoré zodpovedajú občanom o novom víruse. Kontroly letísk ostávajú naďalej v platnosti. Všetci ambulantní lekári podľa Sakovej budú telefonicky informovať o príznakoch choroby. Postupne sa budú všetky ambulancie vybavovať rúškami. „Štátny úrad na kontrolu liečiv tieto rúška certifikuje v čo najkratšej dobe,“ podotkla Saková.

Video je tu:
https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/2770780409667025/

Viac informácií získate u vášho všeobecného lekára, na www.health.gov.sk alebo 0800 221 234.


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/pellegrini-pocet-nakazenych-koronavirusom-slovensku-stupol-sedem/2079658


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ján CUPER: V kauze údajnej vraždy Remiáša sme dospeli k inému poznaniu

Vystupovali v nej bývalí opoziční politici i prezident Kováč. 

Ten, kto pracuje, ten kto platí dane a dodržiava zákony, má mať špičkovú bezpečnosť, špičkové zdravotníctvo a špičkové vzdelanie

Do politiky vstupuje preto, aby to bola nezištná služba vo verejnom záujme, vyhlásil dnes na tlačovej konferencii v Bratislave nezávislý kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a novinár na voľnej nohe Ľubomír Huďo.

Ak nie sme si vedomí toho, že sme maličkí a hriešni, začíname byť neuveriteľne hlúpi a smiešni.

Problém zla vo svete je obrovský, ľudskými silami neriešiteľný rébus.

Demografická samovražda Európy?

V 14. storočí zastihla Európu morová katastrofa, ktorá vyhubila viac než tretinu obyvateľstva. Mnohé mestá ako Paríž, Benátky, Hamburg boli viac než spolovice vyľudnené.

captcha 

 
Odber noviniek na stránke