Úspech - prognóza našej budúcnosti v EÚ ... (?)
Naše malé Slovensko narástlo za ostatné roky do takej veľkosti, že prerástlo svojho staršieho brata Česko, ba aj susedov - Veľkých Uhrov a Poliakov. V súťaži o rast ekonomiky sme dosiahli dva svetové rekordy: stali sme najväčším vývozcom nemeckých áut a čuduj sa svete – aj psov.
Add a comment

Čítať ďalej...

Čo po voľbách

Nevieme. Kandidáti na poslancov v Bratislave rozdávali sáčky, v ktorom boli hrnček, malý notes a guľôčkové pero s menom kandidáta. Dovolím si čitateľovi ponúknuť úvahu, ktorá hlbšie a širšie chce analyzovať, myslím si, neutešený stav našej spoločnosti.

Add a comment

Čítať ďalej...

Všetkých svätých | Mt 5, 1-12a
Keď Ježiš videl veľké zástupy, vystúpil na vrch. A keď sa posadil, pristúpili k nemu jeho učeníci.
Add a comment

Čítať ďalej...

O fašizme - názor amerického Slováka

Aj v kontexte s nadchádzajúcimi voľbami 2022 - poznámka redakcie.

Add a comment

Čítať ďalej...

Čo sa deje?

Reagujem úvahou promptne, lebo som dostal viacero (mnoho?) odoziev na príspevok "Budeme sa zaoberať ekonomikou?"  Uvediem iba túto jedinú:

Add a comment

Čítať ďalej...

Šlendriánska stratégia

Pojem som si požičal od autora diela Vzdelaní príbuzní. V SME z 30/9 – 2/10 napísal: „Nezdá sa však, že by slovenská vládna garnitúra chcela v tejto súvislosti čosi zmeniť na svojej šlendriánskej stratégii“.

Add a comment

Čítať ďalej...

Rozíde sa Európa so Spojenými štátmi?

Dostal som skvelé otázky od nemeckého čitateľa, ktorý je tiež novinár. Pýtal sa: “Aký by bol spôsob a aké by boli praktické dôsledky, keby sa Európa vo všeobecnosti a najmä Nemecko rozišli s USA s cieľom nájsť európsky mierový a hospodársky rámec vrátane Ruska?” píše Larry C. Johnson pre Ron Paul Institute

Add a comment

Čítať ďalej...

Radujte sa! Svet sa končí
Prijmite preventívne opatrenia.
Add a comment

Čítať ďalej...

Architektúra ekonomického vesmíru

Verím, že čitateľ čítal o architektúre vesmíru, ktorým sa zaoberá fyzika. Iste vie aj to, že Einstein svojou teóriou relativity opísal fungovanie priestoru a času, zatiaľ čo Bohr zachytil v rovniciach zvláštnu kvantovú podobu hmoty.

Add a comment

Čítať ďalej...

Budete mrznúť, hladovať, niektorí umriete a budete smutní!
Komentár na aktuálnu tému ...
Add a comment

Čítať ďalej...

Aké bohatstvo zanechajú dnešní politici?

Dovolím si povedať žiadne. Tým, že po zvade vládnucich strán a hašterení Sulíka a Matoviča vláda vydržala, síce menšinová, pokračuje, nie je isté ako zvládne náročné úlohy jesene. Bude čeliť blížiacej sa energetickej kríze, či problémom v rezorte školstva. Budú uholné prázdniny?

Add a comment

Čítať ďalej...

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Elity, národ a budúcnosť Európskej únie

So slovom “elity” sa stretávame v médiách čoraz častejšie.

Hurá všetci do Poľska - zrušili tam daň na potraviny minimalizovali daň na benzín

Facka slovenským uzurpátorom a plagiátorom - kým v Poľsku rušia najnemorálnejšie dane, u nás ich ide Matovičova deforma rapídne zvyšovať!

Makroekonomické aspekty finančných tokov sociálnej ochrany

Úvod

V súčasnosti ekonómovia všeobecne veria, že sa nemôže zopakovať obdobie veľkej hospodárskej krízy z 30 rokov minulého storočia.  Ako dôvody tejto dôvery sa uvádza viacero faktorov. Sú to predovšetkým inštitucionálne zmeny a reformy, ktoré v súčasnosti automaticky zabezpečujú hospodárstvo a pomáhajú ho uchrániť pred rozsiahlymi fluktuáciami HDP, nezamestnanosti a cien.

Hospodárske postavenie Slovenska v Česko-Slovensku

Poznámka na úvod

V celom texte používame pre pomenovanie spoločného štátu Slovákov a Čechov pomlčku (spojovník): Česko-Slovensko, Česko-Slovenská republika,