Samuel Zoch, 29. 10. 2018, 15.00, Župný dom, Bratislava

V mene predsedu a správcu Matice slovenskej vás pozývame na osadenie busty spoluautora Deklarácie slovenského národa a prvého slovenského župana Bratislavy Samuela Zocha, ktoré sa uskutoční dňa 29. 10. 2018 so začiatkom o 15. 00 hod. na Župnom námestí v Bratislave. Po skončení slávnostného odhalenia busty bude nasledovať seminár v Župnom dome.

Poprosil by som predovšetkým matičiarov z bratislavského, trnavského, trenčianskeho a nitrianskeho kraja, aby sa zúčastnili tohto významného podujatia.

V prípade nepriaznivého počasia si je potrebné zobrať so sebou dáždniky alebo pršiplášte, teplé oblečenie a kvalitnú obuv. Je potrebné si zobrať si so sebou občerstvenie, prípadne prenosnú stoličku, pre tých ktorí to potrebujú. Na podujatie sa musíte dostať už každý z vás individuálne. Ak by boli nejaké zmeny ohľadom dopravy, bude vás o tom informovať Členské ústredie, príslušný riaditeľ domu alebo vedúci oblastného pracoviska.V prípade otázok ma prosím kontaktujte.

Na toto významné spomienkové podujatie ste srdečne vítaní.

Prajeme vám príjemný kultúrny zážitok.


PhDr. Martin Fejko
riaditeľ ČÚ MS


zdroj: Ing. Magdaléna Sulanová <Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.>

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Terorismus 'Made in France'

Bezpečnostná situácia vo Francúzsku svedčí o odovzdanosti a bezmocnosti ....

NETOLERANTNÉ ŠTÚROVO

Štúrovskí matičiari položili 28. októbra 2015, v deň dvojstého výročia narodenia Ľudovíta Štúra základný kameň jeho pamätníka v meste, ktoré už 67 rokov nesie jeho meno.

Myšlienka panslavizmu stále žije

SNAHY O SLOVANSKÚ VZÁJOMNOSŤ A SPOLUŽITIE SLOVANSKÝCH NÁRODOV „POD JEDNOU STRECHOU“ V DOTERAJŠEJ HISTÓRII NIKDY NEVYŠLI.

Prezident sa nachádza mimo ústavy

Ústavný právnik Eduard Bárány, ktorý je aj poradcom premiéra Roberta Fica, hovorí, že prezident za zloženie vlády nezodpovedá a vláda nepotrebuje dôveru prezidenta, ale parlamentu.