SILA NÁRODNEJ MYŠLIENKY

V roku 2016 v parlamentných voľbách svoju nespokojnosť s prácou a plánmi politických strán vyjadrilo 40,18 percent oprávnených voličov tým, že neprišli voliť. V roku 2019 vo voľbách prezidenta svoj nesúhlas tým istým spôsobom s kandidátmi a ich programom v druhom kole vyjadrilo už 58,21 percenta oprávnených voličov. Vo voľbách do Europarlamentu neprišlo k urnám 77,26 percent oprávnených voličov. Dôvody tejto nespokojnosti s dnešným stavom Slovenska poznáme.


Pod hranicou zvoliteľnosti

Poľnohospodárska a živočíšna výroba je v porovnaní so zahraničím málo dotovaná a je silne ohrozená potravinová sebestačnosť štátu, dostupnosť zdravotnej starostlivosti je obmedzená už aj v okresných mestách, školstvo, ktoré v našom štáte nie je schopné všetkým študentom poskytnúť v mieste bydliska vyučovanie v Slovenskom jazyku je dnes realitou, diaľnica na východ Slovenska stále nedostavaná, právne prostredie zrušením amnestií, nerešpektovaním uznesení najvyššieho súdu silne zneistené. A tieto a mnohé ďalšie príčiny vedú ku stavu, keď voliči hľadajú alternatívu k terajšiemu stavu. Keď sa uskutočnilo 28.júna 2019 na Devíne stretnutie časti národne orientovaných strán, bol to prvý medializovaný pokus o rokovania a nájdenie zhody, ako vytvoriť znovu národné hnutie.

Základnou myšlienkou každého národného hnutia by malo byť zlepšenie životnej úrovne Slovenského Národa vo všetkých aspektoch života so zachovaním si vlastnej kultúrnej a národnej identity. Ako toto ale dosiahnuť? Máme na Slovensku veľa malých a menších subjektov, ktoré sú dlhodobo pod hranicou zvoliteľnosti.


Nepochopenie riadenia

Prvým z krokov bolo stretnutie čo najširšieho okruhu týchto subjektov a dohodnúť sa na vzniku národného hnutia.

Následne je potrebné definovať program tohto hnutia, v rámci horeuvedenej základnej myšlienky národného hnutia.

Ďalším krokom je potreba zjednotenia organizácií jednotlivých malých strán do jedného klubu národného hnutia v každom meste.

Tieto kluby následne môžu začať aktívnu prácu v rámci nového programu tohto národného hnutia

Toto sú jedny z prvých krokov, ktoré je nutné urobiť pri vytváraní národného hnutia, ako budúceho subjektu riadenia s dostatočne širokým potenciálom voličov, ako aj odborníkov.

Po stretnutí som bol osobne sklamaný z dvoch aspektov. Prvým bolo ohlušujúce ticho médií, teda predovšetkým médií hlavného prúdu, o tomto stretnutí. Druhým boli vyhlásenia dvoch predstaviteľov strán, ktoré sa na tomto stretnutí zúčastnili, ktorí obaja ponúkali kandidátske miesta ostatným v rámci svojich štandardných strán. A tu je práve hlavný problém. Nepochopenie riadenia, ako takého.


Národné hnutie

Pokiaľ sa má národné hnutie zrodiť zo spoločenského konsenzu, musí vzniknúť na širšom základe a hlavne musí vzniknúť zjednocujúca myšlienka zlepšenia života občanov Slovenska so zachovaním kultúrnej a národnej identity. Postaviť národné hnutie sa dá len na základoch tradície Svätoplukových prútov, kde jedna myšlienka spoločnej sily nahradila myšlienku individuálnych potrieb slabých jednotlivcov.

Spojme sa a vybudujme nové národné hnutie, ktoré bude schopné riadiť náš štát tak, aby nevymizla naša kultúrna a národná identita a občania sa znova podieľali na riadení štátu. Toto si želá 40–77 percent právoplatných voličov, ktorí hlasovali v posledných troch voľbách nohami.


MIROSLAV SAGAN

zdroj: https://www.extraplus.sk/clanok/sila-narodnej-myslienky




Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

ĽSNS - Vyhlásenie k teroristickým útokom v Manchestri

Teroristický bombový útok v Manchestri opäť raz ukázali pravú tvár multikulturalizmu.

Prichádzajú sľuby

Čitateľ sa už mohol zoznámiť s prioritami politických strán, s ktorými idú do volieb. Prezrel som  si ich aj ja. A budem veľmi otvorený a nemôžem nenapísať, že väčší galimatiáš som nečítal.

OSN v týchto dňoch oficiálne schvaľuje text Globálneho paktu o utečencoch

Kľúčové slová Paktu – podpora masového presídľovania utečencov.

Vláda nerozhoduje vedecky  

Prečo? Zdá sa, že svoje tvrdenia vláda neopiera o vedu a nevie naformulovať svoje tvrdenia ani do jazyka ekonómie a ani do jazyka matematiky.