Názor blogerky

Tento príspevok sa viaže ešte ku komunálnym voľbám, ale nestratil na aktuálnosti

Čoho sa vlastne bojíme?

Dopredu upozorňujem, že to nie môj článok, je to príspevok Laury Kovalovej, ktorej aktuálny blog v denníku SME postretol častý osud neželaného autora – ostrakizácia

 

Keďže tu dnes mnohí Bratislavčania, podotýkam Bratislavčania… a vôbec nie takí , ktorí by mali nejaké väčšie problémy slušne žiť, či už po stránke finančnej, alebo že by ich niekto obmedzoval majú panické poplašné statusy na tému Kotleba a fašizmus, rasizmus, nacizmus a neviem čo ešte… A z diaľky, pekne nerušene v teple pokojných obývačiek v novostavbách…kde máme nervy ak niekto čo i len vŕta v nedeľu do steny, nieto aby nám chodil po dvore s sliepky kradol, zemiaky vykopával, psov žral, staré mamy pre 5€ obtĺkal…

Dala som si tu námahu a popozerala som si prejavy tohto celonárodného „hnedého“ strašiaka!!! Odporúčam, dajte si tu námahu aj vy. Kým doteraz som si o ňom myslela , že je to hulákajúci primitívny fracek nácek … Ostala som celkom prekvapená! Najmä preto, že doteraz som vychádzala len z informácii o ňom, ktoré kolovali v médiach a následne sa hromadne zdieľali po sociálnych sieťach, ale aj to, že som o ňom zrazu z jeho okolia počula, že je to vraj celkom chytrý človek, vôbec nie fašista ako sa o ňom v médiach píše i keď pred rokmi využíval nie celkom inteligentné prostriedky na svoju prezentáciu. Podozrivé je už len to, že všade koluje len jeho foto v uniforme pripomínajúcej ľudácku. Napríklad som o ňom vôbec netušila , že je učiteľ a ma 2 vysoké školy…. A vraj ho majú jeho žiaci a ich rodičia veľmi radi. Ale vrátim sa k tým prejavom. A to som ich počúvala pozorne. Na moje veľké prekvapenie ten chalan rozpráva veľmi plynulo, pracuje s faktami a tie prejavy majú hlavu a pätu! Naozaj si to pozrite. ( Veď treba poznať nepriateľa) Ja som v nich nenašla nič, čo by bolo rasistické, alebo fašistické a čo by nebola pravda. Sám dokonca niekoľko krát opakuje, že nemá nič proti Rómom ako takým , proti Rómom ani proti iným , ktorí žijú slušne, neparazitujú na spoločnosti a neterorizujú okolie a sám vyzýva aby ich ľudia nehádzali do jedného vreca. Ten chalan na plnú hubu hovorí to, čo si mnohí myslia, ale neviem z akého mystického dôvodu sa to na verejnosti hanbia povedať nahlas. A nielen o cigáňoch, ale aj o zlej sociálnej situácii na Slovensku ( mimo Ba) , o tom, že sa mu nepáči že o chudobe a kríze rozprávajú ľudia s desaťtisícovými hodinkami na ruke.

Čo je zlé na tom, keď zverejňuje to, že cigáni v poslednom období brutálne zabili niekoľko starých ľudí v ich domoch kvôli peniazom? Je to pravda, alebo to nie je pravda?? Sú to vymyslené informácie, alebo sú to fakty? Prečo toho nie sú plne nové časy? Že poukazuje na neoprávnené okupovanie súkromných pozemkov a čierne stavby? Veď nikto z nás sa nemože beztrestne nasťahovať k susedovi do zahrady a postaviť si u neho na čierno dom. Prečo sa všetci čudujú, že podporuje chudáka Oskara Dobrovodského z Malieciek, ktorého vo vlastnom dome terorizujú susedia cigáni? Ja nedokážem ani pri najlepšej vôli otočiť argumenty proti Dobrovodskému, že čo robí zle a čim si daný stav spôsobil. Kritizovať ho vedia mnohí, vymeniť sa s nim však nikto…Ani tu neviem pochopiť, prečo sú títo dvaja označovaní za rasistov a fašistov pritom rasistické pokriky idú z úst cigánov a sú na to aj videodôkazy! Skúste sa vy postaviť na ulicu a vykrikovať: „ zabijem ta ty skurvený cigaň“ …kým vykrikovať : „zabijem ťa ty skurvený gadžo „( gadžo po cigánsky znamená doslovne necigán, biely) je beztrestné. Mám pocit , že hystéria okolo Kotlebovej osoby je vyvolaná skôr cielene ani nie tak z obáv o životy nevinných Cigánov ako z obáv, že v Kotlebovi vyrastá silná opozícia , ktorá otriasa silnou pozíciou doteraz masívne volenej vládnucej strany. Druhá vec je, že neviem kde my, obyvatelia Bratislavského kraja berieme právo na to, aby sme hodnotili rozhodnutie obyvateľov BB kraja. Je to ich slobodné rozhodnutie. Kto nám dal právo spochybňovať ich zdravý rozum a slobodný úsudok? To oni tam žijú, oni poznajú situáciu a určite mali dôvody prečo volili to čo volili. A mali na výber. Kandidátov tam bolo dosť a rôznych farieb. Ako by sa nám páčilo, keby napr. obyvatelia Košického kraja kritizovali bratislavskú voľbu?

Mimochodom, prejavy MK sú omnoho triezvejšie a konštruktívnejšie ako onehdá prejavy neslávne známeho Janka Slotu, ktorý sa roky úspešne dostaval do vlády, koaličným spojencom nevadili jeho reči o prašivých Maďaroch a Cigánoch, dokonca ani keď chcel sadnúť do tankoch na Budapešť. Že by ožratý nacionalisticky tajtrlík nepredstavoval pre väčšinové vládne strany také nebezpečenstvo, lebo nikdy neútočil priamo na HZDS ani na Smer, len nekonkrétne blábolil? A keďže bol vždy ochotný podporiť ich keď chýbali hlasy tak mu prehliadli aj majetkovú kriminalitu, aj rasovú nenávisť? A priznajte si , kolkí z vás kedysi volili SNS a rasistu a šovinistu Slotu? Rozhodne nie som rasista, fašista, nacionalista a už vôbec nie šovinista. Tak ako väčšina z vás som našťastie nemusela stáť pred rozhodnutím ako obyvatelia BB. Ale našťastie ani nemám ich problémy. Mnohí sa vyjadrujú, že funkcia tzv. “župana“ je nezmyselná a neopodstatnená, zbytočná. Tak načo taká panika. Dajme mu šancu v tejto relatívne nevinnej generálnej skúške dokázať čo v ňom je.Bol predsa legitímne zvolený. Keby bol ďalej len nelegitímnym „vodcom“, jeho žiadnymi skutkami neopodstatnená popularita by len rástla. Teraz v pozícii župana má šancu akurát tak vytunelovať rozpočet, rozhodne nie niekomu fyzicky ubližovať….ale to všetci kandidáti. Ak už má tento Kotleba takú podporu u voličov, buďme radi, že ho zvolili do „len“ tejto funkcie a dajme mu šancu dokázať či nekecal. A keď len kecal, jednoducho ho v najbližších parlamentných voľbách nezvolíme. Ako prišiel, tak aj odíde. Naozaj si pozrite tie Kotlebové prejavy skôr než vám jeho zvolenie pokazí peknú nedeľu.

Laura Kovalová, nedeľa 24. novembra 2013 10:57

Čítajte viac:
http://laurakovalova.blog.sme.sk/c/343002/Coho-sa-vlastne-bojime.html

zdroj: http://www.blogovisko.sk/laura-kovalova-coho-sa-vlastne-bojime.html

obrázok na titulke: zena.pravda.sk

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Dve tradície európskeho poznávania a mentálne rozdelenie Európy

Problém rozdelenia Európy má svoje mentálne zázemie.  Mentálna odlišnosť nemusí byť zlá, ak je dobre žitá.  Rozdelenie je zlé. Západ a východ  Európy si toto rozdelenie pamätá  iným spôsobom.

O deportáciách v roku 1942

Štrnásty marec 2017 bol a 18. apríl istotne bude príležitosťou pre všetkých kritikov  a nežičlivcov  slovenskej samostatnosti.

Čo si musíme ujasniť?

Verím, že každý čitateľ vníma problémy, ktoré má ekonomika SR od roku 1989. Po tomto roku sme stratili množstvo podnikov a zanedbali poľnohospodárstvo, čo sa dnes prejavuje rastom cien potravinárskych výrobkov. Všimnime si hlbšie a odbornejšie niektoré fakty.

Koho si máme z politikov vážiť

Nepamätám si, aby v EÚ boli predseda vlády, predseda parlamentu a minister školstva  obvinení z klamstva, plagiátorstva. Ukázalo sa, že účel svätí prostriedky a že pre dosiahnutie cieľa sú ochotní obetovať morálku. V našej histórii máme veľa príkladov s vysokou morálkou – M. R. Štefánik, Ľ. Štúr, či A. F. Kollár.