17. november – zápas za slobodu pokračuje

ĽS Naše Slovensko poslala do RTVS predžalobnú výzvu kvôli cenzúre.

V novembri 1989 štrngali ľudia na námestiach za slobodu a demokraciu. Mnohí z nich v dobrom verili, že robia revolúciu, ktorá všetko zmení. Nakoniec sa však nezmenilo takmer nič. Kovaní boľševici prezliekli kabáty a organizovane odovzdali moc „demokratom“, ktorí začali s okamžitým rozkrádaním národného majetku. Totalitné maniere v našej spoločnosti však pretrvávajú dodnes, len sa dejú sofistikovanejším spôsobom.

Na jednej strane je od špiku kosti skorumpovaná vláda plná podvodníkov, ktorí sa potácajú od jedného škandálu k druhému. Na druhej strane stojí tzv. „demokratická opozícia“, ktorá sa tvári, že bojuje proti tomuto skorumpovanému systému. V skutočnosti však bojujú len proti koaličným stranám, ktorým závidia vládu a moc a najradšej by ich okamžite vystriedali. Na tento účel neváhajú zneužiť ani vraždu novinára či donekonečna organizovať umelé protestné zhromaždenia, na ktorých vystupujú herci a ľudia napojení na financie z tretieho sektora.V Ľudovej strane Naše Slovensko vnímame totalitné maniere súčasného systému snáď najviac spomedzi všetkých politických subjektov. Ani jeden z nich nie je tak cenzurovaný a tak prenasledovaný, ako sme práve my. Napriek tomu nenariekame. O spravodlivosť sa totiž nežobre, za spravodlivosť sa bojuje! Preto sme sa pri príležitosti symbolického dátumu 17. novembra rozhodli začať aktívne a tvrdo bojovať proti cenzúre panujúcej v RTVS.

Napriek tomu, že na činnosť verejnoprávnej RTVS prispievajú poplatkami aj státisíce našich voličov, RTVS nás v politických diskusných reláciách dlhodobo systematicky a účelovo ignoruje. Veď za viac ako 2,5 roka od posledných parlamentných volieb nás pozvali do diskusnej relácie „O 5 minút 12“ len dvakrát (s výnimkou povinných predvolebných relácií). To je len 0,72 % z celkového počtu pozvaných hostí. Ale napríklad strany Most-Híd alebo SME Rodina Borisa Kollára, ktoré majú v NR SR dokonca menej poslancov ako ĽS Naše Slovensko, boli do relácie pozvané 34-krát, resp. 23-krát.


Keď sa takto neobjektívne a zaujato správajú nielen súkromné médiá, ale aj verejnoprávna RTVS, tak niet divu, že čoraz viac ľudí hľadá objektívne informácie v rôznych alternatívnych médiách.


Keďže neobjektivita RTVS je už do očí bijúca, tak sme v piatok 16. novembra 2018 doručili vedeniu RTVS predžalobnú výzvu, v ktorej žiadame vedenie RTVS o zastavenie mediálnej blokády voči ĽS Naše Slovensko a o zavedenie objektívnosti a spravodlivosti do politicko-diskusných relácií.
V prípade, ak RTVS do 1 mesiaca našej výzve nevyhovie, pristúpime k súdnej žalobe a k ďalším právnym krokom. Rozhodne však cenzúru zo strany verejnoprávnej televízie už ďalej tolerovať nebudeme! Slováci si zaslúžia poznať pravdu aj o našej činnosti.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko

zdroj: http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/vyhlasenia/17-november-zapas-za-slobodu-pokracuje-ls-nase-slovensko-poslala-do-rtvs-predzalobnu-vyzvu-kvoli-cenzure/

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Prečo "odišiel" Krym ...

Fénix, ktorý vstal z popola - bez ďalšieho komentára

SRSPOL pozýva na zhromaždenie proti NATO 27. jún o 17:00 hodine

V štvrtok 27. júna o 17. hodine sa uskutoční verejné zhromaždenie na námestí SNP v Bratislave proti zriadeniu amerických vojenských základní na Slovensku.