Vernisáž filatelistickej výstavy Živé cyrilo-metodské dedičstvo
V Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku.
Add a comment

Čítať ďalej...

CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO OČAMI FILATELISTOV

V rámci 1160. výročia príchodu sv. Cyrila a sv. Metoda k našim predkom usporiadala Galéria F7, občianske združenie CYRILOMETODIADA a Nadácia PRO PATRIA v Galérii F7 v Starom Meste 15. augusta 2023 vernisáž filatelistickej výstavy Živé cyrilo-metodské dedičstvo.

Add a comment

Čítať ďalej...

Národný pochod Hrdí na rodinu
Tešíme sa na Vás
22.7.2023 o 15:00 hod. Jakubovo námestie v Bratislave
Add a comment

Čítať ďalej...

Zažívame neželaný odklon, čakajú nás neúprosné rozhodnutia

D. Moyová, pracuje vo Svetovej banke, napísala významné ekonomické dielo Kterak Západ zabloudil s podnadpisom 50 let ekonomického bláznovství – a neúprosná rozhodnutí, která nás čekají. Píše o tom ako Západ opustil ekonomické pravidlá ako vlády neregulovali ekonomiky. Má aj podnadpis Úmyselná politika zániku, či Umieráčik kapitálu. Dielo ma zaujalo. Uvádza veľké množstvo faktov.

Add a comment

Čítať ďalej

Vo štvrtok pred NR SR
Vo štvrtok, 23. 3. 2023 o 16 hodine sa bude konať verejné zhromaždenie Mobilizácia národných síl pred Národnou radou SR. Zhromaždenie je zamerané na mier a zákaz posielania zbraní na Ukrajinu, čo najskoršie predčasné voľby a spoluprácu národných síl. S prejavmi vystúpia občianske združenia, politické strany – SMER-SSD, KĽSNS, hnutie Republika, SNS a ďalšie subjekty.
Add a comment

Čítať ďalej...

Podanie na GP SR vo veci možného porušenia zákonov pri stanovovaní cien energií na rok 2023
Inštitút pre výskum sociálno ekonomických rizík dnes podal na Generálnej prokuratúre SR podanie adresované priamo Generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky pánovi Marošovi Žilinkovi.
Add a comment

Čítať ďalej...

PAMӒTNÁ TABUĽA BISKUPOVI PAVLOVI M. HNILICOVI, SJ v rodnom Uňatíne

Biskup Pavol Hnilica, ktorý je pochovaný v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa, má od nedele 25. septembra 2022  pamätnú tabuľu aj v rodnej obci. Pavol ako mladý jezuitský klerik bol vysvätený za kňaza tajne v Rožňave 29. septembra 1950. Po 72 rokoch od tejto udalosti – zrodu „tajnej“ umlčanej Cirkvi – si pamätnou tabuľou na miestnom Kostole Krista Kráľa svojho rodáka pripomenula rodná obec Uňatín, ktorá je súčasťou farnosti Bzovík (okres Krupina).

Add a comment

Čítať ďalej...

Univerzálne a národné hodnoty sa nevylučujú, ale sú kamienkami jednej veľkej syntézy
Profesorka Emília Hrabovec: Životná púť kardinála Jozefa Tomka bola živým dôkazom, že univerzálne a národné hodnoty sa nevylučujú, ale sú kamienkami jednej veľkej syntézy.
Add a comment

Čítať ďalej...

V Bratislave si pripomenú 84. výročie úmrtia kňaza Andreja Hlinku

Bratislava 15. augusta (TK KBS) Spoločnosť Andreja Hlinku, CYRILOMETODIADA, o. z., Nadácia PRO PATRIA a Občiansky výbor MČ Černová pozývajú  na uctenie si pamiatky otca slovenského národa Mons. Andreja Hlinku pri príležitosti 84. výročia jeho úmrtia.

Add a comment

Čítať ďalej...

Pripomenieme si 30. výročie vyhlásenia zvrchovanosti SR - aktualizované
Dňa 17. júla 1992 Slovenská národná rada prijala Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Bol to dôležitý krok k vzniku samostatnej Slovenskej republiky, ktorá bola vyhlásená o necelého pol roka neskôr.
Add a comment

Čítať ďalej...

PÚŤ K SVӒTÝM CYRILOVI A METODOVI
Ordinariát  ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky v spolupráci s Vojenským ordinariátom Maďarskej republiky Vás pozývajú 18. júna 2022 na spoločnú púť k svätým Cyrilovi a Metodovi do Blatnohradu – Zalaváru.
Add a comment

Čítať ďalej...

Sme pripravení aj na OSTRÝ štrajk!
ZMOS: VLÁDA s nami komunikuje IBA cez SOCIÁLNE SIETE.
Add a comment

Čítať ďalej...

Riešme konečne fiskálnu politiku

V dnešnom SME 18/5 sa píše: „Matovič odignoruje veto SaS. Sulík asi vypovie koaličnú zmluvu“. Minister financií však opäť hovoril v TV aj s využitím tabule o podpore rodinám. Hovoril teda iba o jednom prvku zo  systému daňovej politiky.

Add a comment

Čítať ďalej...

Deň víťazstva
9. mája 2022 si pripomíname 77. výročie víťazstva nad fašizmom.
Add a comment

Čítať ďalej...

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Kandidát z vôle ľudu

Štefan Harabin: Keď niekomu vyvraždíte celú rodinu, nemôžete mu potom povedať, aby ste sa spolu dívali do budúcnosti, akoby sa nič nestalo.

Vladimír Malec: Naozaj sme desať dní za Talianskom?

Desí nás hrozivý počet úmrtí spôsobených epidémiou COV19 v Taliansku a Španielsku, a zaviedli sme prísne karanténne opatrenia aby sme sa vyhli podobnému scenáru.

Ako je to s Medzinárodným monetárnym fondom

Medzinárodný monetárny fond  vznikol na konfererncii v Bretton - Woods. 

Dožinky v Breznici

Aj keď dnes pôdu zanedbávame, predsa len tradícia dožiniek sa zachovala na celom Slovensku.