Žiadosť o sprístupnenie dokumentov, kvôli Havranovým vyjadreniam o Štúrovi či Hurbanovi

Intelektuál a moderátor v RTVS Michal Havran, ktorý je známy svojimi častými kontroverznými vyjadreniami, sa znovu dostal do pozornosti médií

Havran, ktorý je platený z koncesionárskych poplatkov Slovákov, označil Ľudovíta Štúra antisemitom a Svetozára Hurbana-Vajanského “zaprdeným hlupákom.”


Michal Havran
Michal Havran
Moderátor RTVS reagoval na vyjadrenie šéfa mesačníka Zem a Vek, Tibora Eliota Rostasa, ten povedal následovné:

“KLIN ŽIDOV MEDZI SLOVANMI. To, čo nájdeme v historických spisoch od najväčších slovenských dejateľov, by si dnes bez sociálnej a mediálnej smrti nemohol dovoliť napísať nikto. Ba dokonca zákony, ktorým sme dopustili, aby nad nami vládli, by nás priviedli až k samotnému vylúčeniu zo spoločnosti. Bolo by to trestom za to, čomu verili štúrovci a čomu stále veria aj celé generácie po nich – sile slovanského ducha zbaveného všetkých príživníkov a utláčateľov, kvôli ktorým musí živoriť. Ak precitneme a pochopíme, že iní profitujú na úkor našich schopností, potom nás môže čakať sláva budúcnosti. Zatiaľ si to, žiaľ, ani nie sme schopní pripustiť.”  Toto vyjadrenia však samozvaného intelektuála poriadne rozhorčilo, ten sa do našich národných buditeľov poriadne pustil.

“Rostas a spol zrejme nechápu, že priemyselné vyvražďovanie európskych židov, Rómov, etc. zmenilo náš pohľad na už aj tak ohavný antisemitizmus a urobilo z neho zločin. Prečo Rostas? Lebo Vajanský bol v tejto téme iba zaprdený hlupák zotročený poverami o detských obetiach, no príslušníci NSDAP a SS vlastnými rukami vraždili a vraždili milióny ľudí,” uviedol okrem iného Havran. Písali sme o tom v tomto článku.

Havran, ktorý je svojimi kontroverznými výrokmi známy, to však teraz už asi prestrelil. Mgr. Radovan Hrádek poslal otvorený list. generálnemu riaditeľovi RTVS Václavovi Mikovi.

“Vyjadrenia “moderátora” Havrana plateného RTVS z koncesionárskych poplatkov občanov SR je niečo tak odporné a zavrhnutia hodné, že sa to nedá ani vypovedať. Dovolím si tvrdiť, že krčmové reči šiestej cenovej skupiny stoja vysoko nad výrokmi Havrana.

Tento “moderátor”, haní a špiní našu minulosť, haní a špiní našich národných dejateľov a bojovníkov za práva slovenského národa. Haní a špiní to, čo je Slovákom to najcennejšie. A toto hanobenie a špinenie je robené tým najvulgárnejším spôsobom, akým sa to vôbec dá predstaviť. Toto nemôže nechať kľudným nikoho, kto to s týmto slovenským národom myslí dobre. No Vy, pán Mika to asi nebudete, a o tom budem písať ďalej v tomto otvorenom liste. To si prosím uvedomte. To, že tieto výroky “moderátor” Havran publikuje verejne, je aj Vaša vizitka, pán generálny riaditeľ, pretože RTVS, ktorej ste štatutárnym zástupcom, tohto človeka zamestnáva a je jedno akou formou. Inými slovami, to čo hovorí Havran, hovoríte aj Vy,” píše sa okrem iného v otvorenom liste.

Hrádek v liste generálneho riaditeľa RTVS vôbec nešetrí, tvrdí že jeho kandidatúra na post generálneho riaditeľa RTVS, ktorá bude prejednávaná v júni 2017, je “výsmechom a zároveň na plač všetkým normálne zmýšľajúcim občanom Slovenska.”

Autor otvoreného listu požaduje od riaditeľa RTVS dokumenty ohľadom zmluvného vzťahu s Michalom Havranom, a taktiež faktúry ohľadom platieb zaslaných RTVS moderátorovi Havranovi.

“V závere prejdem na moje oprávnené požiadavky na zaslanie dokumentov týkajúcich sa zmluvného vzťahu RTVS s moderátorom Havranom. Jedná sa o zákon č. 211/200 Z.z. – Zákon o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií). Detailne:

1. V súlade s ustanoveniami zákona o slobode informácii žiadam o zaslanie všetkých zmlúv uzavretých medzi RTVS a moderátorom Havranom (či už zmlúv uzavretých podľa Zákonníka práce, resp. iných zmluvných vzťahov – SZČO).

2. Žiadam o zaslanie všetkých faktúr vystavených Havranom RTVS (resp. platieb zaslaných RTVS moderátorovi Havranovi). Včítane platieb RTVS Havranovi, ak bol zmluvný vzťah založený na zmluve podľa Zákonníka práce,” píše v závere svojho otvoreného listu Mgr. Radovan Hrádek.

Otvorený list zaslal redakcii Mgr. Radovan Hrádek.

Samuel Poništ

zdroj:  www.hlavnespravy.skKto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Matičiar medzi architektmi

Pri príležitosti deväťdesiatin architekta Ivana Jozefa Korca otvorili v Spolku architektov výstavu "Moje archívy".

K odídeniu Jozefa Tomku

Súčasný záujem o osobnosť kardinála Jozefa Tomku je pochopiteľný. Už menej pochopiteľná je zjavná povrchnosť informácií, ktorá sa odráža či už v printových, alebo v elektronických médiách. Rôzni analytici, komentátori a spravodajcovia a ich hostia sa venujú takmer výlučne aktivitám Jozefa Tomku len v jeho „kardinálskom období“.

PAMӒTNÁ TABUĽA BISKUPOVI PAVLOVI M. HNILICOVI, SJ v rodnom Uňatíne

Biskup Pavol Hnilica, ktorý je pochovaný v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa, má od nedele 25. septembra 2022  pamätnú tabuľu aj v rodnej obci. Pavol ako mladý jezuitský klerik bol vysvätený za kňaza tajne v Rožňave 29. septembra 1950. Po 72 rokoch od tejto udalosti – zrodu „tajnej“ umlčanej Cirkvi – si pamätnou tabuľou na miestnom Kostole Krista Kráľa svojho rodáka pripomenula rodná obec Uňatín, ktorá je súčasťou farnosti Bzovík (okres Krupina).

Kráčame do neistoty? Pokrok a perspektívy ekonómie

Už aj preto, že nás dnes okrádajú o niečo cennejšie ako peniaze.; okrádajú nás o nádej, že môže byť lepšie, že politika sa dá robiť aj systémovo, systematicky, vedecky, poctivo a tak, aby z nej mala prospech celá spoločnosť.