Za toto si kupujú na svoje útoky nože a mačety?

Migranti majú vo vreckách predplatené kreditné karty vystavené bez mena a priezviska. Kto ich financuje?

Vysoký komisár OSN pre migráciu (UNHCR) a EÚ spolupracujú so spoločnosťou MasterCard na poskytovaní predplatených kreditných kariet nelegálnym migrantom, prostredníctvom ktorých financujú svojej cesty do Európy. Ako prvý to oznámil slovinský spravodajský portál Nova24. Informuje portál Resett.no.Slovinská televízia uviedla, že aj keď azylanti pôsobia chudobne, mnohí z nich majú dostatok prostriedkov aj na kvalitné oblečenie či smartfón, napriek tomu, že museli absolvovať dlhú cestu na starý kontinent z Afriky či Ázie. Médiá nedávno ifnormovali, že ilegálni moslimskí migranti v Bosne a Hercegovine, kde čakajú, aby pokračovali v ceste smerom do Európskej únie, majú vrecká plné peňazí a najnovšiu elektroniku. Teraz sa zistilo, ako si migranti môžu dovoliť takéto vymoženosti.

Mnohí migranti sú majiteľmi bankových kariet spoločnosti MasterCard s logom Európskej únie a agentúry OSN pre utečencov UNHCR. Znepokojujúca je skutočnosť, že na bankových kartách nie sú žiadne mená a priezviská. “Financuje tak EÚ priamo peniazmi daňových poplatníkov násilie, ktoré islamská invázia so sebou prináša do európskych krajín?”, kladie si otázku slovinský web Nova24 TV.

Podľa policajných úradníkov, títo prisťahovalci sú dobre vybavení novými, vysoko kvalitnými topánkami a turistickým oblečením, smartfónmi a dokonca aj zbraňami. Počas zastávok vo východnej Európe si vyberajú hotovosť v bankomatoch a hromadia ďalšie zásoby.

Na webových stránkach spoločnosti MasterCard možno sledovať projekt kariet UNHCR, ktoré sú poskytnuté nelegálnym migrantom v rámci Svetového potravinového programu WFP.

MasterCard zaisťuje iba technickú pomoc pri riešení problému, ako migrantom dodať hotovosť. V Libanone sú napríklad sýrski utečenci, ktorí každý mesiac dostanú na kartu finančné prostriedky vo výške 27 amerických dolárov pre každého člena rodiny, podľa údajov z roku 2013 je v rámci tohto programu pripravených 192 miliónov amerických dolárov, ktoré majú byť vynaložené v Libanone, Jordánsku, Iraku a Egypte. Na webových stránkach MasterCard je uvedené, že ku koncu roka 2013 karty obdržalo 300-tisíc ľudí, do konca roka 2014 ďalších 2,5 milióna kariet, ktoré majú byť použité v Egypte, Iraku, Jordánsku, Libanone a Turecku.

Slovinský novinár Ninoslav Vucetic nedávno zverejnil MasterCard kartu s logom EÚ a UNHCR na Twitteri. V tweete sa Vucetic okrem iného pýta, kto tieto bankové karty rozdelil migrantom. “Tieto bankové karty sú dôkazom toho, ako EÚ ničí európsku kultúru,” napísal Vucetic. “Kto ich aj s peniazmi pozval k vyvolaniu násilia? Kto je zodpovedný za bankové karty pre migrantov, ktorí majú prístup k hotovosti bez mena a priezviska?” Dodal s tým, že aj za tieto peniaze sa potom kupujú nože, mačety, a meče, ktoré boli nájdené u viacerých migrantov na Balkáne.

Nie je však jasné, či účty na týchto kartách MasterCard prepláca Soros, ako to uvádzajú niektorí komentátori,  alebo či sú financované z rozpočtu podpory UNHCR. Pre rok 2018 má v rozpočte UNHCR na pomoc utečencom v Grécku určených 155 miliónov eur.

Už v roku 2016, spoločnosť MasterCard oznámila, že vydala predplatené platobné karty, pretože umožňuje “azylantom mobilitu a dôstojnosť.” V tlačovej správe v minulom roku spoločnosť MasterCard taktiež oznámila spoluprácu s Georgom Sorosom v projekte “hospodárskeho a sociálneho rozvoja pre znevýhodnené skupiny vo svete, najmä utečencov a migrantov “.

 

 zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/za-toto-si-kupuju-na-svoje-utoky-noze-macety-migranti-maju-vo-vreckach-predplatene-kreditne-karty-vystavene-bez-mena-priezviska-kto-ich-financuje/1571612


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Galko: Najviac je z ĽSNS pokakaný drzý mládežnícky boľševik Blaha

Poslanec za Smer Ľuboš Blaha rozšíril portfólium fašistov v parlamente o ďalšie dve strany.

Reakcia kňaza Mariana Kuffu na odmietnutie Istanbulského dohovoru

Kuffa reaguje: Ak bude dohovor vypovedaný, bude to aj zásluha Šefčoviča. Je to slušný človek, ideál nenájdeme, ten sme zavraždili pred 2000 rokmi na kríži

Milan Uhrík pozýva premiéra Hegera na prechádzku po Slovensku

Pán premiér, chcete na nás útočiť a nazývať nás extrémistami? Tak dobre, mám pre Vás takú osobnú výzvu.