Pašovanie migrantov z Afriky do Talianska!

VIDEO: Frontex uvoľnil výbušné zábery z Dronu, ktoré zachytávajú pašovanie migrantov z Afriky do Talianska!


Migranti sú na mori prekladaní z lodí pašerákov na malé člny, aby mohli byť deklarovaný ako stroskotanci podľa námorného práva! Neziskové lode ich potom znovu naložia, ale už ako úbohých migrantov, ktorí stroskotali na nefunkčných motorových člnoch v Stredozemnom mori! Video potvrdzuje to, o čom Aeronet píše už od roku 2015! Žiadni utečenci, ale pašovaní ekonomickí migranti!

Európska pohraničná stráž Frontex uverejnila 24. júna 2019 na svojich webových stránkach video urobené z bezpilotného Dronu nad Stredozemným morom, ktoré zachytáva naživo proces pašovania migrantov do Európy. Systém je natoľko prepracovaný, až sa z toho zatajuje dych. Bezpilotný dron Frontexu totiž zachytil na otvorenom mori podozrivý rybársky čln na vlečenie sietí, ktorý však namiesto sietí na ryby za sebou vliekol dlhý a prázdny čln [1]. Loď sa pohybovala sem a tam, kľučkovala, krúžila, ale de facto sa nikam nepohybovala, vyzeralo to, že na niečo alebo na niekoho čaká. A po určitej chvíli sa začali diať veci.

Z podpalubia rybárskeho člna začali vyliezať černosi z Afriky, desiatky a desiatky migrantov, celkovo ich Frontex napočítal 81 a všetci si preliezli z rybárskej lode do vratkého motorového člna. Potom došlo k odpútaniu člna a rybárska loď odplávala. Čo nastalo potom, to už video Frontexu neukazuje, ale naopak to potvrdzujú iné údaje. Podľa týchto informácií práve týmto spôsobom dopravila nemecká kapitánka neziskovej lode Sea-Watch 3 celkom 40 migrantov na taliansky ostrov Lampedusa a talianska pobrežná stráž ju zatkla a uvrhla do domáceho väzenia. Talianske úrady preto udreli na európsky Frontex, aby uverejnil a odtajnil materiály o pašovaní migrantov v Stredozemnom mori, aby bolo preukázané, že neziskové organizácie sa podieľajú na pašovaní osôb.

Migrantov je potreba dopraviť do Európy ako „stroskotancov“, aby sa na ne vzťahovalo medzinárodné námorné právo, tvrdí Talianská vláda a odhaľuje šokujúci systém pašovania
Video Frontexu však ukazuje iba polovinu pravdy, viacej sa Frontex publikovať neodvážil. Talianská vláda vysvetlila pred niekoľkými dňami na tlačovej konferencii spôsob, akým neziskové organizácie spolupracujú s profesionálnymi pašerákmi na mori. A video Frontexu to z polovice potvrdzuje. Prečo z polovice? Pretože na videu chýba druhá polovica príbehu. Talianska vláda celý proces opisuje takto: Pašeráci ľudí majú medzinárodné zastrešenie. Peniaze, ktoré poskytuje Európska únia a tiež nadnárodné súkromné ​​fondy, sú používané na pašovanie migrantov do Európy.

Pašeráci na líbyjskom pobreží naložia migrantov z Afriky do podpalubia rybárskych člnov. Tie potom odrazia od brehov Líbye a doplávajú k talianskym brehom na vzdialenosť okolo 12 námorných míľ od pobrežia, teda na hranici výsostných vôd Talianska. Frontex úmyselne vo videu rozostril GPS súradnice, aby nevyšlo najavo, ako blízko talianskeho pobrežia proces prekládky prebieha. To by totiž taliansku verejnosť vydesilo.

V tejto oblasti potom rybárska loď čaká a patroluje na potvrdenie a rádiový kontakt neziskovej záchranárskej lode. Akonáhle je cez zakódovanú vysielačku potvrdené vyzdvihnutie migrantov, začne proces vykládky migrantov z podpalubia rybárskeho trowleru do pripraveného motorového člna, ktorý rybárska loď vlečie za sebou od brehov Afriky. Migranti si prestúpia do člna a rybársky čln odpláva a ponechá migrantov zdanlivo svojmu osudu. Lenže, to nie je pravda.

Čo už video Frontex radšej neukazuje, to je druhá časť príbehu. Po niekoľkých hodinách dorazí pre migrantov veľká loď neziskovej organizácie, ktorá je tzv. „Záchranná“ a vytiahne ich z člna. Neziskovka rádiom nahlási „záchranu“ stroskotancov na otvorenom mori a doplní správu informáciou o rozbitom motora na člne. Ten je naozaj po príchode neziskové lode zničený, do palivovej nádrže zvyčajne jeden z poverených ľudí nasype cukor alebo inú látku a motor sa tým zničí. Inokedy sa vypustí nádrž na palivo a povie sa úradom v Taliansku, že došlo palivo na otvorenom mori.


Právne kľučka v medzinárodnom morskom práve umožňuje neobmedzený príliv migrantov do EÚ, bije na poplach talianska vláda
Tým sa podľa medzinárodného námorného práva z migrantov na člne stávajú stroskotanci, je to právna kľučka, ktorú už niekoľko rokov neziskovky používajú. Ide totiž o medzinárodne uznávané ustanovenie, že ktokoľvek sa vydá na otvorené more a nie je zrazu schopný sa dostať späť k pobrežiu vlastnými silami, stáva sa stroskotancom. Ak by migranti boli pašerákmi privezení z pobrežia Líbye až na pobreží Lampedusy alebo kontinentálneho Talianska, potom by sa jednalo o tzv. „Nelegálnych“ migrantov, na ktorých by sa nevzťahovali žiadne ochranné statusy.

Lenže, ak sa pašovaní migranti na otvorenom mori najprv presunú na vratký motorový čln a ten potom naoko prestane fungovať, tak v tom okamihu sa z nelegálnych pašovaných migrantov stávajú stroskotanci, ktorí majú právo na záchranu a odvoz do najbližšieho prístavu. No, a pretože migranti sú na hranici výsostných vôd Talianska, najbližší prístav je logicky v Taliansku, a to znamená v EÚ.

Frontex musel s pravdou von na nátlak talianskej vlády, ale na webe Frontexu sa opäť len zahmlieva a vina sa zvaľuje len na pašerákov z Afriky, o nadnárodných fondoch, o neziskovkách a ich lodiach, ktoré hrajú hlavnú úlohu, ani slovo

Zvyčajne udávajú miesto svojho pôvodu v nejakej nestabilnej africkej krajine, kde prebiehajú ozbrojené strety, kmeňové nepokoje a pod. To samo o sebe potom stačí na udelenie azylu. Ak by sa však títo migranti dostali do Talianska na palube pašeráckej rybárskej lode, nárok na azyl by nemali, boli by jednoducho iba nelegálni migranti. Pašeráci tak na mori vyrábajú z ekonomických migrantov stroskotancov, ktoré podľa medzinárodného námorného práva musí najbližšia loď zachrániť a dopraviť do najbližšieho prístavu. A presne to sa deje. Bohužiaľ, túto skutočnosť už video Frontexu radšej neukazuje.

Samotný Frontex na svojom webe uviedol k videu text, ktorý tiež hovorí len polovicu pravdy a úplne vynecháva informácie talianskej vlády o tom, ako pašeráci na mori spolupracujú s neziskovkami a vyrábajú tzv. Stroskotancov. Frontex na webe [2] uvádza:
Minulý týždeň lietadlo Frontexu zistilo podozrivý rybársky trawler, ktorý ťahal za sebou menší čln. Ten bol prázdny, ale niečo predsa upútalo pozornosť odborníkov agentúry. Frontex niekoľko hodín pozoroval loď a na palube sa zrazu začali objavovať ľudia. Pašerák zoskočil z lode na čln a povzbudil skupinu migrantov, aby ho nasledovali.Keď všetkých 81 migrantov nastúpilo na menšiu loď, materská loď sa oddelila a začala sa plaviť na juh, zatiaľ čo malý čln začal smerovať na taliansky ostrov Lampedusa. To bol jasný príklad „materskej lodi“, ktorú zločinci používali na prepravu veľkej skupiny migrantov cez more smerom k cieľu, než ju vyložili na menšiu loď.

Lietadlo Frontexu a dron po dobu niekoľkých hodín sledovali rybársky trawler a loď s migrantmi, varovali talianske a maltské úrady a EUNAVFOR. Talianske národné koordinačné centrum začalo komplexnú operáciu, ktorá zahrňovala taliansku Guardia di Finanza a Guardia Costiera. Talianske orgány zatkli sedem podozrivých pašerákov a chytili aj rybársky trawler.

Väčšina migrantov pochádzala z Bangladéša, Maroka a Líbye. Väčšina z nich nemala na sebe záchranné vesty, keď pašeráci nechali ľudí uprostred mora.

Talianske orgány prípad vyšetrujú.

Nemecká kapitánka neziskovej lode prerazila talianskou námornú blokádu a vyložila na Lampeduse celkom 40 migrantov, ktorích naložila za podivných okolností na mori, talianska vláda tvrdí, že od pašerákov

V týchto dňoch otriasa médiami v Taliansku kauza nemeckej neziskovej lode Sea-Watch 3, ktorej nemecká kapitánka Carola Rackete bola zatknutá za vysadenie 40 migrantov zo svojej lode na talianskom ostrove Lampedusa, lenže Carola Rockete argumentuje medzinárodným námorným právom a talianske súdy jej naozaj dali za pravdu, sudca Alessandro Vella ju prepustil z domáceho väzenia [3], jej uväznenie vraj bolo neoprávnené, pretože iba vykonala záchranu stroskotancov na mori. Talianska vláda sa ale nevzdáva a rozhodnutie sudcu prepustiť Carolu Rackete z domáceho väzenia nijako nezastaví trestné stíhanie kapitánky za tzv. Napomáhanie nelegálnej migrácii.
Taliansko pred niekoľkými týždňami vyhlásila námornú blokádu všetkým neziskovým lodiam, lenže Carola Racket blokádu prelomila s odkazom na medzinárodné námorné právo, ktoré nariaďuje kapitánom záchranu stroskotancov a ľudí v núdzi na otvorenom mori. Na lode, ktoré vezú stroskotancov, sa teda námorná blokáda nesmie vzťahovať, domnieva sa nielen Carola čajok, ale za pravdu jej dávajú aj odborníci na medzinárodné právo. Taliansko by dokonca mohla čeliť medzinárodným sankciám za to, že bráni vstupu lodiam, ktoré zachránili na otvorenom mori stroskotancov. To sú paradoxy, že?

Talianska vláda sa môže postaviť trebárs na hlavu, ale neziskovky, ktoré majú za chrbtom globalistov a sionistické banky v importe migrantov do Talianska nezastaví. To by Matteo Salvini musel začať potápať lode neziskoviek, a na to nemá odvahu

Celý systém je nastavený úplne dokonale. Marakéšská deklarácia raz navždy rozhodla, že žiadna nelegálna migrácia už nebude, bude len migrácia legálna. A presne toto je jeden zo spôsobov, ako z nelegálnych ekonomických migrantov urobiť na otvorenom mori stroskotancov. Stačí k tomu vysielačka, rybársky čln, motorový čln a vrecúško s cukrom alebo prasknutá hadička pre prívod paliva, prípadne prázdna nádrž. Existuje mnoho spôsobov, ako z funkčného motorového člna urobiť nefunkčný a tým pádom zo všetkých pasažierov v člne razom urobiť stroskotancov.

Talianska vláda sa snaží zastaviť príliv migrantov z Afriky, ale proti tomu stoja nielen neziskovky a sionistické fondy, ktoré im sypú peniaze, ale stojí proti tomu aj talianska justícia. Nepripomína vám to niečo? V Česku súdy vracajú majetky dedičom po henleinovcoch, Ústavný súd povoľuje diskrimináciu ruských hostí v ostravskom hoteli a v Taliansku súdy oslobodzujú neziskovkárov, ktorí spolupracujú s pašerákmi priamo na otvorenom mori.

Justicia má „dlhý nos“ nielen v SR, ale v celom západnom svete. Vláda Donalda Trumpa sa môže snažiť zastaviť migráciu do USA všetkými spôsobmi a dekrétmy, ale americkí sudcovia dekréty Trumpovi rušia a rušia. Talianska vláda sa snaží zastaviť migráciu do Talianska, ale talianski sudcovia námorne blokády a príkazy vlády rušia. Dve rôzne krajiny, ale rovnaký proces. Migrácia je riadená sionistickými globalistami a žiadna národná vláda alebo národná elita nemá nárok na zastavenie týchto migračných procesov. Likvidácia Európy je objektívny a globálny proces.

-VK-

Šéfredaktor AE News
https://aeronet.cz/news/video-frontex-uvolnil-vybusne-zabery-z-dronu-ktere-zachycuji-pasovani-migrantu-z-afriky-do-italie-migranti-jsou-na-mori-prekladani-z-lodi-paseraku-na-male-cluny-aby-mohli-byt-deklarovani/


podľa: www.alianciazanedelu.skKto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Nová makroekonomická prognóza

Priateľ mi poslal mail a v ňom IFP pri MFSR predstavil novú makroekonomickú prognózu IFP. Po jej vypočutí som sa nedozvedel ako bude ekonomika SR fungovať v nasledujúcich 2 rokoch. Autori využívali mnoho všeobecných vyjadrení ako konzervatívny, regulované ceny vzrastú atď.. atď.

Kto stráži smerovanie a kvalitu ekonomiky SR?

Pre túto úvahu som sa rozhodol zato, že ma prekvapil podnadpis článku J. Solanu, bývalého  predstaviteľa EÚ a generálneho tajomníka NATO, ktorý uverejnilo SME (7. - 9. 1. 2022) a podnadpis znie: Venujme sa nerovnosti.

ĽS Naše Slovensko chce právnou normou sprehľadniť štruktúru a činnosť neziskoviek

ĽS Naše Slovensko chce právnou normou sprehľadniť štruktúru a činnosť neziskoviek, ktoré sú akýmkoľvek spôsobom napojené na financie zo zahraničia.

Aký bude svet budúcnosti?

Návrat ku spoločnosti pred koronakrízou nebude možný - Peter Staněk.