RUSKO MENÍ PRAVIDLÁ HRY!

Rusko mení pravidlá na geopolitickej šachovnici a preberá iniciatívu do vlastných rúk. Definitívne sa tak udialo 17.decembra, keď boli USA a NATO odovzdané tzv. návrhy zmlúv o vzájomných bezpečnostných zárukách, v ktorých v podstate Rusko požaduje vrátiť situáciu vo svete ohľadom rozširovania a aktivít NATO do roku 1997.

Karty boli rozdané jasne a Rusko už nemieni meniť svoje požiadavky. Situácia je na hrane vojnového konfliktu a k deeskalácii dôjde jedine vtedy, ak USA a NATO pristúpia k rokovaniam a po toľkých rokoch špinavostí príjmu posledný návrh Ruska na mierové urovnanie konfliktu.

Všimnite si však jedno – z daného procesu bola úplne vylúčená Európa (okrem veliacej časti NATO) a v podstate o tom, či sa na území Európy odohrá vojna dnes rozhodujú len dve mocnosti – Rusko a USA! Čína stojí v pozadí, podporuje Rusko, no zatiaľ sa k tomu stavia pasívne. Nekompetentná a zdegenerovaná EU je úplne mimo rozhovorov, s Bruselom totiž nevedie rozhovory nikto. Jediný, s kým Putin telefonoval bol Macron a Scholz, aj to len formálne. Európa sa do tohto postavenia však dostala sama svojou nekompetentnosťou a úslužnosťou USA. Všetky západné európske štáty sú vazalmi a vykonávačmi vôle USA a preto sa s nimi nemá vednie RF o čom baviť.

Iniciatívu teda preberá Rusko, ktoré už má všetkého dosť a po tom, čo sa USA rozhodli na Ukrajine budovať svoje základne a premiestniť tam svoje raketové komplexy namierené na ruské mestá s potenciálom ich zasiahnuť do 5 minút, už nemá kam cúvať. Priznal to sám ruský prezident Vladimir Putin. Ďalším dôvodom, prečo už Rusko nemá kam cúvať sú nálady v ruskej spoločnosti, ktoré jasne hovoria, že Rusi si neprajú vidieť ako sú ich občania vraždení na Donbasse. Rovnako to už nemôže tolerovať ani ruské vedenie, aj preto Putin pár dní dozadu nazval situáciu na Donbasse genocídou. Šlo o jasný odkaz Západu, čo sa deje a príde. Putin, na svojej výročnej tlačovej konferencii 23.12.2021, zase povedal: “Vyzerá to, že na Ukrajine sa chystajú na tretiu vojenskú operáciu a upozorňujú nás, aby sme sa do toho nemiešali, ale my musíme reagovať!”

Kto trošku číta medzi riadkami, vie, že je to jasný odkaz a náznak toho, že Rusko už ďalšiu vojenskú operáciu, pri ktorej budú rukami ukrajinských fašistov a amerických a západných žoldnierov hynúť ruskí občania, nedovolí! Potvrdzujú to aj ďalšie Putinove vyjadrenia, ktoré povedal pár týždňov odzadu, citujem: “Rusko bude chrániť svojich občanov nehľadiac na hranice”. A keďže už viac ako milión obyvateľov Donbassu má ruské pasy, je jasné, čo tým chcel Putin povedať.

Rovnakú rétoriku zvolil aj voči NATO, citujem: “Ako som už povedal, ak budú naši západní povedzme partneri pokračovať vo svojej jasne agresívnej akcii, prijmeme adekvátne vojenské a technické opatrenia a na nepriateľské kroky budeme reagovať tvrdou odpoveďou. A chcem zdôrazniť, že na to máme plné právo, máme plné právo konať tak, aby sme zaistili bezpečnosť a suverenitu Ruska!”

Všetky tieto vyjadrenia prichádzajú na pozadí správ, že americkí žoldnieri na Donbasse pripravujú provokáciu s použitím chemických zbraní! Pár dni dozadu to jasne povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu s tým, že kontajnery s neidentifikovanými chemickými zložkami boli presunuté do miest Avdeevka a Krasnyj Liman (viac som o tom písal tu: https://blog.hlavnespravy.sk/29066/situacia-zacina-byt-vazna-americke-sukromne-vojenske-spolocnosti-pripravuju-na-donbasse-provokaciu-s-pouzitim-chemickych-zbrani).
Niektoré zdroje dokonca hovoria, že na Donbass bol privezený aj Botulotoxín typu A, čo je toxická látka, ktorú možno použiť napr. na otravu pitnej vody, spôsobujúca ochrnutie. Aj preto sa ľudia na Donbasse snažia už nepiť vodu smerujúcu z ukrajinských vodovodov.

A na pozadí tohto všetkého 23.12.2021 námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov vyhlásil, že pokusy USA využiť dialóg s Ruskom o bezpečnostných zárukách ako zásterku pre pokračovanie vojenského rozvoja Ukrajiny povedú len k zhoršeniu situácie a Washington už nie je v pozícii, že si môže diktovať podmienky pre rokovania s Moskvou.

USA sa teda zahrávajú s ohňom tak, ako nikdy v histórii! Spoločne s ukrajinskými fašistami plánujú nielen genocídu ruského obyvateľstva, ale aj provokácie a vojnu s Ruskom, na čo však ruské vedenie odpovie rýchlo a tvrdo. A ak si ešte náhodou naši trápni tajtrlíci ako Naď, Korčok či Heger myslia, že o niečom rozhodujú alebo že ich priblblé reči či požiadavky niekto okrem nich ešte počúva, hneď ich vyvediem z omylu – o Európe sa dnes nerozhoduje na Slovensku, ani v EU, ba dokonca ani v Nemecku či Francúzsku. O Európe sa dnes rozhoduje len na úrovni Ruska (s Čínou za chrbtom) a USA! Je načase to pochopiť, prestať sa hrať na hrdinov a trapošiť a začať sa skôr zamýšľať nad tým, čo ktorý scenár vývoja pre SR prinesie.

Osobne dúfam, že to pôjde mierovou cestou a prinesie to oslobodenie Slovenska spod vplyvu podobných zapredancov a vojnových štváčov, no situácia je dnes tak vážna, že ju nedokáže presne zanalyzovať a odhadnúť asi nik…

 
Martin Bago
blog HShttps://youtu.be/3V2UxGhOaoE
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=946956362872097
https://www.trend.sk/spravy/putin-pohrozil-zapadu-vojenskou-reakciou-ak-nato-priblizi-hraniciam-ruska
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-marne-varuje-Zapad-hraje-vabank-Rusko-zahnane-do-kouta-Nepujde-to-jinak-Stefcovo-drsne-varovani-687437

zdroj: https://blog.hlavnespravy.sk/29092/situacia-%e2%80%8bvo-svete-sa-vyostruje-rusko-meni-pravidla-hry/Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

SLOVENSKÁ LIGA pripravuje republikový snem hnutia, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. novembra 2019 v Trenčíne

Občianska iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO, ktorá sa po minulé aktivizovala, si dnes intenzívne uvedomujeme, že súčasná situácia v spoločnosti je natoľko vybičovaná, že predstavuje vážny zlomový bod.

„Takúto propagandu si nedovolil ani Mengele“

Vakcinačná kampaň je propaganda, pripomínajúca tú, ktorú v nacistickom Nemecku viedol ríšsky minister Joseph Goebbelsa. Napísal to na svojom facebooku advokát Peter Ivor.

Kázeň o.Maroša Kuffu " Nezabíjajte maličkých"

Princíp umelého prerušenia tehotenstva - umelé potraty - zabíjanie maličkých.