Hraničná polícia mení prístup k utečencom z iných krajín ako z Ukrajiny

Hovorí sa o úplatkoch na ukrajinskej strane.

Dnes už polícia na hraničnom prechode Vyšné Nemecké nepúšťa neukrajinských utečencov voľne cez hranice na autobus či vlak, ale organizuje ich do autobusov a preváža do zariadenia MV SR v Gabčíkove. Tam im budú urobené bezpečnostné previerky a podľa nich budú prepustení na voľný pohyb v SR alebo vrátení do ich domovskej krajiny.

Je totiž možné, že niektorí z nich sú nelegálnymi imigrantami, nakoľko sa šíria správy, že na ukrajinskej strane hranice za prednostné vybavenie stačí zaplatiť čo i len 300 Eur. Vydavateľ Michalovských novín a redaktor Zemplínskeho dialógu Marek Boka prišiel s informáciou, že suma úplatku je údajne až 1 500 eur. Pripájame jeho plný status.


Tu je status novinára Mareka Boku v plnom znení:

Takže nová informácia… po mojom poslednom statuse ma informovali z „hora“ že vedia o problémoch na hranici a tým osobám sa poskytne letecký odvoz buď do svojho domova, keďže to letecky cez Ukrajinu nie je možné… alebo budú zaslaní do azylových centier po západnej Európe. Super!!!Priatelia všetci sa ma pýtate na situáciu ohľadom utečencov z tretích krajín, v akom množstve prechádzajú cez Ukrajinskú hranicu. Bohužiaľ situácia je naozaj smutná. Poviem čo v danom momente vieme… Oslovili nás samotní nahnevaní colníci z Vyšného Nemeckého a upozornili na „dieru“ v systéme. Ich ukrajinskí kolegovia za úplatok až do výšky 1500 € častokrát prednostne vybavujú osoby z tretích krajín na úkor svojich vlastných občanov! Ak oni dajú pečiatku tak naša strana ich už musí pustiť. Iba za jednu smenu takýmto spôsobom prešlo cez Vyšné Nemecké údajne až 900 osôb! Samozrejme všetci sme za pomoc Ukrajine a jej občanov. Som aj za pomoc osôb, ktoré reálne žili, pracovali a študovali na Ukrajine. No vyslovene odmietam aby nešťastie Ukrajiny využívali osoby, ktoré s vojnovým konfliktom nemajú nič spoločné! Zemplín v týchto dňoch je plný strachu, utrpenia a zúfalstva čo sa deje na východe Európy… Všetci sme plní sklamania a hnevu zároveň… vrátane mňa… Najväčšia vlna skutočných ukrajinských utečencov ešte len príde a my musíme byť naďalej pripravení pomáhať. Ale ako štát, ako Slovensko nezvládneme ďalších utečencov. Som sklamaný, že minister vnútra Roman Mikulec nedokázal tento problém okamžite vyriešiť a zakročiť. Toto nie je strašenie… toto nie je žiadna provokácia. Každý kto ma poznáte viete, že vždy hovorím pravdu. A ak sa pomýlim, tak si chybu vždy priznám…Jana Tutková

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Média klamú o utečeneckej kríze

Exkluzívny rozhovor s europoslancom Zdechovským: Média klamú o utečeneckej kríze, obchod s deťmi migrantov, imigračná vlna nie je náhodná, budeme uznávať mnohoženstvo?

Dr. Robert Malone o očkovaní detí ...

Dr. Robert Malone, vynálezce mRNA technologie, má důraznou výzvu a prohlášení pro rodiče, kterou by si měli vyslechnout předtím, než naočkují své děti proti covidu.

Diagnóza našej doby

Nestáva sa  často, aby blog mladej študentky vyvolal takú hystériu ako v prípade Lívie z bilingválnej sekcie gymnázia v Spišskej Novej Vsi.

Aliancia za rodinu pozýva ...

Milí priatelia, dnes neburcujem, len povzbudzujem. Láska sa skladá z maličkostí. Urobte si čas na seba, svoje deti svoju manželku, či svojho manžela.