Svetlo pre Európu tretieho tisícročia

Prorokom sa neverí. Starozákonný Izrael je svedkom.

Čo však s proroctvom Ľudovíta Štúra vo vzťahu k slovanstvu: „Ak by Západ skutočne jedného dňa zašiel tak ďaleko a úplne sa vzdal kresťanstva, potom by bolo svätou povinnosťou slovanstva znovu prinavrátiť svojím vplyvom česť večnému krížu a dopomôcť mu ku konečnému víťazstvu“? A pápeža, svätého Jána Pavla II. voči Slovensku: „Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia, dobre si to uvedomte!“? Či amerického evanjelizátora Davida Wilkersona: „Pri pohľade na to, čo Boh chce urobiť v Európe, tento slovanský národ je kľúčovým národom“? Keďže – vraj malé – Slovensko prevezme začiatkom júla 2016 rolu "hostiteľa" za stolom európskeho hodovania, predsa len bude aj od neho závisieť ako, a či vôbec prežijeme rok 2016. Lebo apetít vojnových štváčov je obrovský. Goliášovský. Toho však umný Dávid premohol obyčajným prakom... Čaká podobný údel Slovákov? Pokus o odpoveď nájdete v tomto videu, ktoré vzniklo ako matičný príspevok v roku Ľudovíta Štúra na petrohradské Fórum slovanských kultúr 15. decembra 2015 (preto má aj titulky v ruštine).

 

 

zdroj: youtube.com,

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

25. marca 2017 – spomienka na 29. výročie sviečkovej manifestácie

Spomienka na 29. výročie sviečkovej manifestácie, ktorá sa uskutočnila v roku 1988 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave

Požadujeme vedeckú dôkladnosť? Prečo som hrdý na svoju vlasť?

Čitateľ iste čítal o problémoch s vakcínami, ktorými sú očkovaní ľudia po celom svete. Aj preto ma napadol nadpis dnešnej úvahy.

Zachráni nás podnikateľské prostredie?

Podnikateľské prostredie je pojem, ktorý neustále opakujú politický predstavitelia posledných 10 rokov. Ministerstvo hospodárstva má na stránke pod týmto titulom akýsi štvorec, v ktorom sú obdĺžniky s označením: podpora podnikania, duševné a priemyselné vlastníctvo či lepšia reguláciu.

Chcete pochopiť, ako s vami manipulujú média, aby ste sa mohli brániť?

Pozrite si video, v ktorom vám Noam Chomsky v priebehu pár minút vystvetlí základne manipulátívne techniky médií. Po pochopení spôsobu manipulácie sa budete týmto manipuláciám vedieť lepšie brániť, menej často im naletíte a skôr sa budete vedieť dopátrať pravdy.