Slovinská vláda rozdala pohraničnej stráži ostrú muníciu

Kontroverzia vypukla. Slovinská polícia na hranici s Chorvátskom blokuje migrantov a posiela ich späť.

Slovinská vláda už má zrejme dosť migrantov, ktorí po skupinách nelegálne vstupujú na územie Slovinska a rozhodla sa konať. Pohraničníci dostali ostrú muníciu a príkaz ju použiť proti tým, čo sa pokúsia nelegálne prekročiť hranicu. Samotné Chorvátsko, odkiaľ migranti do Slovinska utekajú, má veľké problémy na hranici s Bosnou, kde sa vytvorila obrovská skupina imigrantov, ktorí sa snažia za každú cenu dostať do Chorvátska a ďalej cez Slovinsko a Rakúsko do Nemecka.

A tak pozdĺž ostnatého drôtu, ktorý oddeľuje krajinu od Chorvátska policajti posielajú späť tých, ktorí sa snažia prekročiť hranice. Spor medzi krajinami vyvolal denník Ľubľana, ktorý odhalil interný policajný obežník, ktorý vyzýval agentov, aby vytlačili migrantov späť do Chorvátska – bez ospravedlnenia.

Medzitým však hraničné kontroly pokračujú. Natoľko, že zmiešané hliadky agentov Ľubľany a Záhrebu v roku 2018 rozvinuli 635 misií (polovica v Chorvátsku a polovica v Slovinsku).

Nie je jasné, koľko migrantov bolo zastavených a vrátených späť.


zdroj: https://www.armadnymagazin.sk/2019/09/27/slovinska-vlada-rozdala-pohranicnej-strazi-ostru-municiu-maju-zastavit-invaziu-migrantov/

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Slovensko nebude rešpektovať diktát

Proti kvótam využijeme právne kroky

Prof. Peter Staněk - Energia Univerza v spoločnosti (1/2)

Prednáška profesora Petra Staněka: Energia Univerza v spoločnosti – súčasný obraz spoločnosti, s podtitulom “fakty k úvahe a zamysleniu“.

Demografická samovražda Európy?

V 14. storočí zastihla Európu morová katastrofa, ktorá vyhubila viac než tretinu obyvateľstva. Mnohé mestá ako Paríž, Benátky, Hamburg boli viac než spolovice vyľudnené.

Nejnovější záběry nočního vlaku ze Slovenska, který veze americké tanky M1A2 Abrams a transportéry Bradley z České republiky na Ukrajinu!

Válka s Ruskem se blíží mílovými kroky, na Ukrajině se hromadí americká pouštní technika z Iráku!

 
Odber noviniek na stránke

captcha