Naživo - LIVE: Katalánci za nezávislosť sa organizujú pri príležitosti výročia referenda

V utorok 1. októbra sa v Barcelone konalo zhromaždenie zvané Katalánske národné zhromaždenie (ANC) na pripomenutie si druhého výročia katalánskeho nepovoleného referenda o nezávislosti.

Referendum z roku 2017, známe tiež pod číslom 1-O (1. október) “), bolo referendom o nezávislosti, ktoré sa konalo 1. októbra 2017 v španielskom autonómnom spoločenstve Katalánsko, schváleným parlamentom Katalánska ako zákon o referende o sebaurčení Katalánska a zvanom Generalitat de Catalunya.

Madrid ho vyhlásil za nezákonný, čo v Španielsku spôsobilo veľkú politickú krízu. O niekoľko týždňov neskôr katalánsky parlament vyhlásil nezávislosť, ale samotnú vládu rozpustila španielska vláda, ktorá sa dovolávala článku 155 španielskej ústavy.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Matica zintenzívňuje spoluprácu so Slovákmi vo svete

Jedenásteho novembra 2015 prišlo do Martina 15 delegátov Slovákov zo sveta, aby spoločne s domácimi oživili činnosť Rady pre Slovákov žijúcich v zahraničí pri Matici slovenskej.

ZMANIPULOVANÉ VOĽBY?

Podľa poslanca ĽS Naše Slovensko Milana Uhríka dostáva strana varovania a nevylučuje paralelné sčítavanie hlasov vlastnými aktivistami

Potrestaní, bez nádeje na zlepšenie

Hoci to nadpis neindikuje,  budem hovoriť o hospodárskej politike vlády.

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ vôbec nie je nereálne

 Štrasburg, 11.05.2016 | Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ nie je také nereálne, ako by sa mohlo zdať, tvrdí R. Sulík.

 
Odber noviniek na stránke

captcha