Europarlament neschválil uznesenie o presídlení imigrantov z Afriky do Európy

Návrh nového uznesenia o zintenzívnenie presídľovania Afričanov do EÚ dnes v Europarlamente neprešiel.


Návrh nového uznesenia o zintenzívnenie presídľovania Afričanov do EÚ dnes v Europarlamente neprešiel. Rovnako neprešiel ani zámer vytvoriť nové koridory pre imigrantov. O všetkom rozhodli len 2 hlasy.

V návrhu uznesenia európsky parlament vyzýval členské štáty, aby urýchlene evakuovali obyvateľov z Líbye a presunuli ich aj do štátov Európskej únie. V spomínanom uznesení európsky parlament tiež vyzýval na vytvorenie bezpečných a legálnych ciest a na podporu evakuácie, presídlenia a zavedenie humanitárnych koridorov do EÚ.

“Neuveríte, ale toto uznesenie dnes neprešlo. A neprešlo len o dva hlasy,” informoval o tesnom výsledku Uhrík. Za uznesenie hlasovalo 288 poslancov a proti uzneseniu hlasovalo 290 poslancov. “To znamená, že dva hlasy, aj tie poslanca Uhríka a Radačovského, rozhodli o tom, že sa nebude naďalej podporovať prevádzanie imigrantov cez Stredozemné more.

Uhrík na záver dodal, že ak niekto tvrdí, že voľba poslancov ĽSNS nemá a nemala význam, tak na tomto príklade môže vidieť jasný opak. “Aj dva hlasy dokážu v takto závažnej celoeurópskej téme rozhodnúť.”


zdroj článku: https://www.hlavnespravy.sk/vdaka-hlasom-uhrika-radacovskeho-europarlament-neschvalil-uznesenie-o-presidleni-imigrantov-z-afriky-europy/1931457ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Rušenie amnestií už nestačí, chcú ďalší nebezpečný precedens

Hoci podľa Hrabka prinesie prípadné zrušenie amnestií viac škody ako osohu, v parlamente sa podľa neho už teraz nerokuje o tom, či ich zrušiť, ale len o spôsobe ako.

Postačí napísať záverečnú prácu?

Vo vypočúvaní uchádzačov o posty ústavných sudcov zaznela aj téma originality kvalifikačných prác na vysokých školách. Bystrického uchádzača poslanci cvičili aj ohľadne práce z jeho univerzity. Popri inom uviedol, že v súčasnosti je veľa dostupnej literatúry o tom, ako sa majú písať záverečné práce.

Vývoj po roku 1980 – pohrebisko ekonómie.

Denníky,  časopisy a televízie v posledných dňoch píšu o Mossack Fonseca.

Nikdy nedodržali žiadnu dohodu

Pacta sunt servanda. Toto staré rímske pravidlo v civilizovanej spoločnosti platí a slušný človek záväznosť dohôd nespochybňuje a najmä ich neuzatvára s úmyslom nedodržať ich. Zdá sa však, že vo vzťahoch, medzi Čechmi a Slovákmi, v minulom storočí, platilo skôr, že silnejší partner si mohol platné česko-slovenské dohody jednostranne vykladať po svojom a nakladať s nimi ako chcel.

 
Odber noviniek na stránke

captcha