Vo Vatikáne vystavili príšery

Zabudnite na nežný úsmev Panny Márie, harmóniu lásky a štastia, ktoré pramenilo z klasických scén vianočných jasiel, ktoré okrašľovali a sprítomňovali udalosť sviatkov narodenia Krista.

Vianočné jasličky, ktoré predstavili vo Vatikáne spôsobili vlnu pobúrenia a rozhorčenia medzi veriacimi. Ak niečo najlepšie odzrkadľuje modernizmus, ktorý sa usadil v Katolíckej cirkvi, tak sú to presne výjavy tohtoročných vinočných jasličiek.

 „Voľba tohto druhu jasličiek odzrkadľuje hlavné prvky pontifikátu pápeža Františka: ťažký modernizmus a absolútny rozchod s Tradíciou“

uviedol taliansky historik Andrea Cionci. Britský historik Joseph Shaw na adresu tohtoročných jasličiek uviedol:

„ Neviem si predstaviť, že pred týmto niečím sa dokážu ľudia modliť. Vo svojej podstate je to proti náboženskému kultu. Môžeme sa len nádejať, že na toto čo najskôr zabudneme.“

Doposiaľ najväčšie pobúrenie predstavovali vianočné jasličky v roku 2017, kedy postava žobráka bola vystavená takmer nahá, pričom aj sociálne siete odmietali zverejniť tieto obrázky, nakoľko počitačové algoritmi ju vyhodnotili ako pornografický materiál.
Prezentácia takmer nahej postavy v jasličkách bolo v roku 2017 poburujúce a viacerí ho odkazovaovali ako trúfalý odkaz homosexuálnej loby vo Vatikáne a demonštráciu jej sily.


Tomáš Dominik

zdroj: https://www.svetlosveta.sk/slider/zabudnite-na-nezny-pohlad-panny-marie-sv-jozefa-a-anjelov-vo-vatikane-vystavili-prisery/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zabudnite-na-nezny-pohlad-panny-marie-sv-jozefa-a-anjelov-vo-vatikane-vystavili-prisery

úprava titulku a textu - redakcia

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


najnovšie v poradí

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Očakávania sa stali ilúziou

Hovoríme s popredným slovenským ekonómom prof. Ing. Jaroslavom Husárom, CSc.

Útokom na Maďarsko a Poľsko EÚ len prehlbuje svoju vlastnú krízu

Európsky parlament odsúdil Maďarsko za záležitosti týkajúce sa ľudských práv a právneho štátu.

Čo čaká ekonomickú vedu v EÚ?

Pre  túto úvahu som sa rozhodol preto, že Ursula von der Leyen sa vraj dostala na čelo Európskej komisie vďaka „politickej priechodnosti“. Aj taká je demokracia. Ekonóma musí takýto výraz priam desiť.

Evropa míří do pekel ....

Ekonómka, publicistka a analytička Markéta Šichtařová je rozhľadenejším známa, ako zdroj nekompromisných informácií a analýz nie iba v ekonomike a o ekonomike.

 
Odber noviniek na stránke