Referendá na východe Ukrajiny

Na územiach nekontrolovaných Ukrajinou začali referendá


Dnes o 8.00 h na územiach nekontrolovaných Ukrajinou začali referendá o pripojení k Rusku. Budú sa konať aj v samotnej Ruskej federácii.

Hlasovať sa bude päť dní – od dnes do utorka 27. septembra. Všetky dni okrem posledného sa bude konať doma alebo na dvoroch v putujúcich skupinách. Ako bolo uvedené – z bezpečnostných dôvodov. A až v posledný deň sa otvoria „volebné miestnosti“.

Obyvatelia Chersonskej a Záporožskej oblasti (presnejšie ich okupovaných oblastí) dostanú otázku, či chcú vytvoriť „nezávislý štát“ a následne sa stať súčasťou Ruskej federácie.


referenda-ukrajina


V LĽR a DĽR sa preskočí etapa s nezávislosťou a okamžite pristúpia k pripojeniu k Rusku.

Predbežné výsledky budú známe 27. až 28. septembra. Na Ukrajine a na Západe vopred oznámili, že tieto výsledky nebudú uznané. A vyvodia sankcie voči organizátorom referend. Na Ukrajine všetkým jej účastníkom hrozila trestnoprávna zodpovednosť.

 
 Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/na-uzemiach-nekontrolovanych-ukrajinou-zacali-referenda-o-pripojeni-k-rusku/2930088
COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Valné zhromaždenie Slovensko-ruskej spoločnosti 2020

Vo štvrtok, 30. januára 2020 o 15:00 hodine.

Jaroslav Kuracina: Slovensko je nesvojprávna koloniálna dielňa nadnárodných korporácií

Pochádza z Oravy, ale od siedmich rokov žije v Banskej Bystrici. Vyštudoval konštrukciu zbraní a munície na Vojenskej akadémii Antonína Zápotockého v Brne.

Načo je volebná kaucia

Tri mesiace pred parlamentnými voľbami sú mediálne výstupy bezfarebné.

Akú EÚ po pandémii?

Iste sa zmení.Nový nástroj mal ochrániť únijný rozpočet pred podvodmi a korupciou, a tiež motivovať štáty k lepšiemu dodržiavaniu toho, čo prijatá legislatíva nazýva európskymi hodnotami. Spustený mal byť v prípadoch, kedy štátne zlyhania ovplyvňujú rozdeľovanie európskych peňazí. Dokument spomína napríklad nedostatočné vyšetrovania korupcie podvodov, ale aj zasahovanie do nezávislosti súdnictva“ – citát z dnešného internetu.