piatok, 14 júna, 2024
Komentáre

Rozhodnutie koalície zrušiť Lipšicov Úrad špeciálnej prokuratúry

 

Nespornou politickou témou ostatného týždňa bolo rozhodnutie koalície zrušiť Lipšicov Úrad špeciálnej prokuratúry. Treba však jasne poznamenať, že špeciálna prokuratúra bola zrušená v sekunde, keď predchádzajúca koalícia na jej čelo dosadila politika Daniela Lipšica, ktorý bol v kolosálnom konflikte záujmov.

Kvôli nemu účelovo menili zákon, ako jediný z advokátov mohol získať previerku na základe fiktívnej pracovnej pozície, ktorú ani deň nevykonával. Účelovostí okolo jeho inštalácie bolo extrémne veľa a výsledok jeho pôsobenia je čistá katastrofa. No a, samozrejme, extrémne smrdela aj jeho previerka. Tú nemal nikdy dostať. Nielen preto, že ako osobný právnik bývalého prezidenta Andreja Kisku či Igora Matoviča bol v nepredstaviteľnom konflikte záujmov, ale aj kvôli jeho rozháranému osobnému životu, vďaka čomu sa mohol stať obeťou vydierania. „Parný valec“, ktorý vtedy riadil Matovič, však všetko okolo Lipšica presadil hrubou silou a to čo nasledovalo potom, je ako z politického hororu.

Prenasledovanie nominantov opozície, absurdné obvinenia opozičných politikov z extrémne vykonštruovaných káuz, masívne nadužívanie kolúznej väzby ako nástroja na lámanie ľudí… Skrátka celý diapazón metód, ktoré v civilizovanom svete nemajú čo robiť. No a keď neskôr na svetlo sveta prenikli legálne odposluchy organizovanej skupiny čurillovcov, ktorým Lipšicova špeciálna prokuratúra kryla chrbát, bolo nanajvýš nutné niečo urobiť. Miera ich hyenizmu prekročila všetky predstaviteľné hranice. Vymýšľanie fiktívnych obvinení, vytešovanie sa zo smrti kolegu, hrubý nátlak na ľudí z inšpekcie, ktorí ich pochybenia vyšetrovali, to všetko bolo ako z toho desivého hororu. No a ten, ako vieme, s najväčšou pravdepodobnosťou skončí 15. januára 2024. A napriek tomu na druhý deň slnko vyjde. Povinnou jazdou v tejto kauze je, samozrejme, aj zhrozenie prezidentky. Ráta s tým, že tento zákon prezidentka pravdepodobne vráti, ale rovnako je jasné, že jej veto bude prelomené. No a rovnako povinnou jazdou je v tejto kauze aj zdesenia opozície a protesty. Vďaka nim sme však mohli zaznamenať aj jeden dobrý trend.

Tri opozičné strany, konkrétne KDH, SaS a Progresívne Slovensko dali Igorovi Matovičovi jasne najavo, že na ich proteste nie je vítaný. Konečne už aj opozícia pochopila, že spájať sa s takým podliakom a lúzrom, ako je Matovič, ich môže len zničiť. Ešte lepšie však dopadol test popularity opozičných strán. Kým trojica opozičných strán KDH, SaS a PS dotiahla vo svojej bašte, teda v centre Bratislavy na protest možno aj tisíc ľudí, čo je teda poriadna slabota, superpodliak a megapolitický lúzer Matovič na svoj protest dotiahol sotva tridsaťpäť ľudí.

Tak kolaterálnym, teda nezamýšľaným dôsledkom týchto protestov je odkrytie slabosti opozície, predovšetkým však jasný a jednoznačný trend, z ktorého vyplýva, že Matovič končí. Jeho zvrhlé či priam perverzné čaro už vyprchalo a počet ťažko deviantných voličov jeho politickej eseročky prudko klesá. Verím, že to potvrdia aj nasledujúce prieskumy…