sobota, 24 februára, 2024
Komentáre

Migrácia predstavuje obrovskú finančnú záťaž pre európske národy

 

Holandská akademická štúdia odhaľuje značné finančné zaťaženie migrácie, ktoré sa líši v závislosti od krajín pôvodu prisťahovalcov.

Migrácia stála Rakúsko za desať rokov ohromných 21,6 miliardy eur, uvádza správa ekonomického výskumného inštitútu EcoAustria. Inštitút kalkuloval na základe štátnych príjmov a výdavkov od roku 2015 – začiatku európskej migračnej krízy – do roku 2023 a finančných prognóz na roky 2024-25.

Rakúsko v posledných rokoch čelilo rastúcemu počtu migrantov vstupujúcich do krajiny, pričom v roku 2022 požiadalo o azyl 112 000 ľudí. Hoci sa počet vlani znížil – 56 000 migrantov požiadalo o azyl od januára do novembra – stále je to tretí najvyšší počet od začiatku. migračnej krízy. Táto téma mala politické dôsledky: strana FPÖ, ktorá je pevne proti prisťahovalectvu, vedie minulý rok v prieskumoch verejnej mienky a podporila ju takmer tretina voličov.

S odvolaním sa na nedávnu správu konzervatívny mediálny výstup Exxpress uvádza zoznam vecí, za ktoré sa dalo zaplatiť viac ako 20 miliardami eur: 42 000 domov; viac ako päť rozpočtov na obranu; alebo štyri úplne nové linky metra.

Správa zohľadňuje príjmy v súvislosti s migráciou – napríklad dane, ktoré platia zamestnaní migranti – čo znižuje čisté náklady na migráciu. Podľa Der Standard je však len 45 % tých, ktorí dostali azyl do roku 2022 – najmä zo Sýrie, Afganistanu, Somálska, Iraku a Iránu – zamestnaných a platia dane. Očakáva sa, že celkový účet za migráciu v rokoch 2015 až 2025 bude približne 8,8 miliardy eur. Správa odzrkadľuje zistenia z nedávno publikovaného holandského článku z University of Amsterdam School of Economics, ktorý študoval dôsledky prisťahovalectva na verejné financie. Podľa vedcov čistý vplyv prisťahovalectva na verejné financie len v roku 2016 dosiahol 17 miliárd EUR a ak migrácia do Holandska zostane na úrovni rokov 2015-2019, čo je hodnotené obdobie štúdie, ročné rozpočtové zaťaženie sa bude postupne zvyšovať. na 50 miliárd eur ročne.

Najzaujímavejšou časťou holandskej štúdie nie je samotná suma, ktorú štát vynaložil na ubytovanie migrantov, ale skutočnosť, že zatiaľ čo čisté náklady na prisťahovalectvo z iných krajín predstavovali v rokoch 2015-2019 v priemere približne 27 miliárd EUR ročne. Západné prisťahovalectvo bolo zhruba rozpočtovo neutrálne.

Inými slovami: zatiaľ čo obyvatelia Západu – definovaní ako ľudia zo Severnej Ameriky, Európy a Ďalekého východu – boli čistými prispievateľmi, nezápadní obyvatelia – štátni príslušníci afrických a blízkovýchodných krajín – zaťažovali rozpočet. Najväčší pozitívny čistý príspevok – 625 000 EUR – tvoria migrujúci pracovníci z Japonska, Severnej Ameriky a Oceánie, zatiaľ čo najväčšie čisté náklady – tiež 625 000 EUR – spôsobujú azyloví migranti z Afriky, uvádza správa.

Pre Holandsko je znepokojujúcim signálom, že počet žiadateľov o azyl skutočne rastie: 34 860 migrantov (a nasledujúcich rodinných príslušníkov) vstúpilo do Holandska v roku 2021 a 46 460 v roku 2022, čo sú dva najvyššie počty od roku 2015, od začiatku migračnej krízy. . Aby toho nebolo málo, minuloročné čísla môžu byť ešte vyššie, od januára do novembra sa do krajiny vydalo 43 585 migrantov (vrátane rodinných príslušníkov). Najbežnejšie národnosti medzi žiadateľmi o azyl boli sýrske, turecké, eritrejské, jemenské, iracké a sudánske národnosti, ktoré predstavujú čistú finančnú záťaž pre verejné financie.

Zatiaľ čo krajiny ako Nemecko nevypracovali také podrobné štúdie, nedávna správa nemeckého ministerstva financií odhaľuje, že štát minul minulý rok na migráciu 48 miliárd eur. Celkové náklady pokrývali prijatie, ubytovanie, registráciu migrácie, podporu vzdelávania pre deti a mládež a rôzne sociálne výdavky, pričom náklady sa rovnali nemeckému rozpočtu na obranu.

Poslanec za CDU Stefan Heck, znepokojený týmito číslami, povedal pre Bild, že Nemecko potrebuje podobnú štúdiu:

Každé politické rozhodnutie sa skúma z hľadiska finančných dôsledkov – migračná politika nesmie byť výnimkou! Takéto čísla potrebuje aj  Nemecko!

 

zdroj: https://europeanconservative.com/articles/news/migration-puts-huge-financial-burden-on-european-nations/