nedeľa, 26 mája, 2024
Ekonomika

Nová aplikácia ePeňaženka

 

Finančná správa SR zaviedla modernú aplikáciu ePeňaženka, ktorá slúži na overovanie pravosti pokladničných dokladov (PD). Primárnym cieľom bolo nahradiť staršiu formu overovania „bločkov“ a tiež priniesť občanom novú komfortnú službu na ich ukladanie.

Občania sa pri používaní aplikácie budú môcť opäť zapojiť do boja s vydávaním falošných PD. Ide o značný prínos pre štát i spotrebiteľov, ktorí opätovne budú môcť nahlasovať nezrovnalosti v PD, čo zvýši ich ochranu proti podvodným praktikám a daňovým únikom.

Sprievodnou službou pre verejnosť bude tiež možnosť použitia uložených detailov dokladov na reklamačné konanie. Na využitie uvedeného je potrebné sa zaregistrovať zadaním e-mailovej adresy. Registrácia je potrebná preto, aby si reklamáciu mohol uplatniť vždy iba jeden používateľ pre konkrétny doklad a súčasne, aby ich mal kedykoľvek k dispozícii a mohol si ich v rámci aplikácie naskenovaním QR kódu uložiť. ePeňaženka umožní overovať ten istý PD viacerým používateľom, no uložiť si ho môže len prvý registrovaný používateľ, ktorý bude mať nárok na prípadnú reklamáciu, ostatní nie.

 

Viac podrobných informácií je dostupných na webovom sídle Finančnej správy SR.

(12. 12. 2023)