nedeľa, 26 mája, 2024
KomentáreO čom je reč

TS AZN: 13. máj – Slovenský deň za voľnú nedeľu

 

Ak to strana SMER SD so svojim prihlasovaním sa k Bohu, kresťanstvu a cyrilo-metodským tradíciám slovenského národa myslí naozaj vážne, tak má jedinečnú šancu a zodpovednosť pred občanmi Slovenskej republiky, ako aj pred Bohom to dokázať aj svojimi skutkami.

 

Tesne po voľbách v roku 2020 sme sa pri príležitosti 13. mája – Slovenského dňa za voľnú nedeľu s podobnou výzvou obrátili na vtedajšieho predsedu vlády SR i strany OĽANO Igora Matoviča, aby prešiel od slov k činom a čím skôr využil parlamentnú väčšinu, ktorú vtedy mal v NR SR, aby jeho strana OĽANO i celá „kresťanská“ koalícia prijala zákon na ochranu voľnej nedele pre dobro všetkých občanov Slovenska. Tak, ako je to napríklad aj v Rakúsku či v Nemecku.

Ako sa však ukázalo, hoci v NR SR v tom čase sedelo vraj najviac „kresťanov“ v histórii Druhej Slovenskej republiky na meter štvorcový, „kresťania“ z OĽANO totálne zlyhali a zachovali sa ako farizeji. Ukázalo sa, že hoci sa mnoho poslancov z ich radov pred voľbami naoko hlási ku „kresťanstvu“, tak je to tak len preto, aby hlas vo voľbách dostali aj od kresťanského voliča. Po voľbách ich už kresťanský volič, ktorý im dal svoj hlas, ten ich už vôbec nezaujíma.

Tento tvrdý zápas a spoločenská diskusia za spravodlivý odpočinok po celotýždennej práci stále trvá už dlhých dvadsaťdva rokov. AZN v tomto zápase o.i. podporila aj Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky i viaceré cirkvi, odborové organizácie a občianske združenia na Slovensku. Vďaka tejto diskusii 15. mája 2008 Národná rada Slovenskej republiky upravila § 94 Zákonníka práce, podľa ktorého zamestnancovi nemožno nariadiť prácu: 1. januára (Nový rok), na Veľkonočnú nedeľu, na Štedrý deň po 12. hodine a 25. decembra (Božie narodenie, Prvý sviatok vianočný). Pripomíname, že tento návrh zákona predložil do NR SR poslanec Smeru S SD Ján Podmanický.

 

 

Vďaka iniciatívam AZN predložil do NR SR zákon na ochranu nedele v júni 2009 aj poslanec za KDH Peter Gabura a v septembri 2009 v spolupráci s AZN predložil jeho novelu aj poslanec NR SR za SNS Jozef M. Rydlo.

Na jeseň v roku 2012 SMER – SD stiahol z rokovania NR SR návrh zákona na ochranu nedele, ktorý mal obrovskú šancu na to, aby v parlamente prešiel. Teraz má strana SMER SD veľkú šancu na to, aby zákon na ochranu nedele bol v NR SR konečne prijatý.

Vďaka podpore Konfederácie odborových zväzov SR sa nám podarilo pod petíciou za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele vyzbierať viac ako 83 000 podpisov občanov SR a v spolupráci s ĽSNS ju v apríli roku 2017 odovzdať do NR SR. Odvtedy bolo opäť neúspešne predložených do NR SR viacero návrhov noviel tohto zákona z dielne KDH, OĽANO i ĽSNS.

V NR SR už teda bolo za 22 rokov predložené také množstvo návrhov zákonov na ochranu voľnej nedele zo strany poslancov z celého politického spektra, oháňajúcich sa kresťanstvom a cyrilo-metodským dedičstvom slovenského národa, že je naozaj obrovskou hanbou pre Slovensko, že takýto zákon ani po 22-ročnej diskusii ešte nebol prijatý.

Aliancia za nedeľu – Slovensko preto v mene viac ako 83 000 podpísaných občanov Slovenskej republiky pod petíciou opätovne vyzýva poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, vládu Slovenskej republiky, ale predovšetkým predsedu vlády SR i strany SMER SD Róberta Fica, aby dokázal, že to s tým hlásením sa ku kresťanským koreňom slovenského národa na mnohých verejných zhromaždeniach myslí naozaj vážne, aby prešiel od slov k činom a čím skôr využil parlamentnú väčšinu, ktorú má v NR SR, aby strana SMER SD i celá koalícia prijala zákon na ochranu voľnej nedele pre dobro všetkých občanov Slovenska.

Povzbudzuje nás k tomu aj tá skutočnosť, že predseda SMER SD Robert Fico pridal v novembri 2022 svoj podpis aj pod petíciu AZN za Intronizáciu Ježiša Krista, Kráľa Slovenska. Nádejame sa preto, že nielen prijatie zákona na ochranu voľnej nedele, ale aj Intronizácia Ježiša Krista, kráľa Slovenska, sa vďaka, veríme, že úprimnému, prihláseniu sa predsedu vlády SR Róberta Fica ku kresťanským koreňom slovenského národa, čoskoro stane realitou. V opačnom prípade by to bola opäť len prefíkanosť víťaza volieb a zneužite hlasov kresťanských voličov vo voľbách v roku 2023.

Boh žehnaj Slovensko.

Anton Čulen
predseda AZN

zdroj: https://alianciazanedelu.sk/archiv/16500?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_source_platform=mailpoet&utm_campaign=spravodaj-newsletter-total-aliancie-za-nedelu_9

 

 

0 0 hlasy
Article Rating
Odoberať
Upozorniť na
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Comments
Vnorené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Radi by ste si mysleli, prosím, komentujte.x