piatok, 14 júna, 2024
Politika

Vrátiť sa do jaskýň? – klimatická konferencia v Dubaji

 

Bývalý poslanec György Gyimesi, poukázal na pokrytectvo účastníkov. Ecposlanec na úvod poznamenal, že vnímam zmeny klímy a som presvedčený, že k nim prispieva aj ľudská činnosť.

“To, v čom sa môj názor zásadne rozchádza z názorom “elít”, je to, že kým oni vás budú presviedčať, že ak budete platiť vyššie dane a znižovať svoj vlastný životný komfort, oni vyriešia klimatickú krízu. Pričom im stačí položiť jednoduchú otázku, na ktorú s istotou nebudú chcieť odpovedať : O koľko stupňov znížite globálnu teplotu, ak ja budem platiť vyššie dane? Prezradím odpoveď: o rovných 0 stupňov! O množstve skleníkových plynov v atmosfére budú diskutovať ľudia, ktorí sa na klimatickú konferenciu pozlietajú z celého sveta stovkami lietadiel,”

O nutnosti obmedzovania sa a ničenia vlastnej ekonomiky vás budú presviedčať tí, ktorí k žiadnej klimatickej dohode v živote nepristúpili z dôvodu, že by si tým zlikvidovali národnú ekonomiku.

 

“Pohoršovať nad vašou nezodpovednosťou sa budú tí, ktorí zakázali ekologický dovoz ropy a plynu z Ruska potrubím a nahradili ho dovozom tankermi aj keď vedia, že jedna kontajnerová loď vypustí toľko emisií síry, ako 58,7 milióna naftových áut! U modernejšej lode je to 18,8 milióna naftových áut.
Tí istí farizeji vám nasledne povedia, že od roku 2035 si už auto so spaľovacím motorom nekúpite. O elektrických tankeroch a kontajnerových lodiach zatiaľ nehovoria. Priatelia, neostáva nám asi nič iné, len sa vrátiť do jaskýň,”

 

zdroj: internet