pondelok, 15 júla, 2024
Politika

Vyslala jasný signál do WHO

 

Šéfka rezortu zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) v piatok informovala o svojom rozhodnutí odmietnuť sporný dodatok ku zmluve so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Ministerka Dolinková vo videu uviedla, že informovala generálneho riaditeľa WHO o tom, že za Slovenskú republiku odmietla dodatok ku medzinárodným zdravotným predpisom z mája 2022.

Podotkla, že sa tak rozhodla urobiť z viacerých dôvodov:

“Som presvedčená, že pripomienky jednotlivých štátov si vyžadujú ďalšie podrobnejšie rozpracovanie a dlhšie obdobie na samotnú implementáciu.Chcem zdôrazniť, reagujúc na podnety niektorých občanov, ktorí uverili nepravdivým informáciám o prebiehajúcich rokovaniach s WHO, že nikdy nepodpíšem žiadne dokumenty, ktoré by oslabovali pozíciu Slovenska ako suverénneho štátu.”

 

 

Dodala, že nikdy by nebola za podpis dokumentu alebo dodatku obmedzujúceho práva SR a jej občanov. “Som ministerka slovenskej vlády a tak sa budem vždy aj správať.” Odkázala vo videu politička strany Hlas-SD.

Vyjadril aj minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS): “Slovensko oznámilo Svetovej zdravotníckej organizácii, že odmietame dodatok k novým štandardom a nebudeme súhlasiť s oslabovaním postavenia Slovenska v organizácii,” potvrdil v piatok ďalší člen vlády.

 

zdroj: internet