piatok, 14 júna, 2024
KomentáreO čom je reč

Zaočkovaní pacienti s COVID zomreli takmer dvakrát častejšie

 

Bombastická štúdia výskumníkov z Ohio State University je to, na čo sme čakali.

Tento článok sa pôvodne objavil na The Defender a bol znovu publikovaný so súhlasom. Príspevok hosťa od Johna-Michaela Dumaisa .

Dva a pol ročná recenzovaná štúdia výskumníkov z Ohio State University zistila, že medzi hospitalizovanými pacientmi s COVID-19 mali tí, ktorí dostali mRNA vakcíny proti COVID-19, výrazne vyššiu úmrtnosť ako neočkovaní pacienti, aj pri zohľadnení veku a sprievodných ochorení.

Hospitalizovaní pacienti s COVID-19, ktorí boli zaočkovaní  proti vírusu, zomierali takmer dvojnásobne v porovnaní s ich neočkovanými náprotivkami, podľa dva a polročnej štúdie vedenej výskumníkmi z Ohio State University. V recenzovanej štúdii, publikovanej vo februári v časopise Frontiers in Immunology a ktorú minulý týždeň zverejnil TrialSite News, sa zistilo, že vek a komorbidity nezodpovedajú za celú pozorovanú úmrtnosť.

Výskumníci z viacerých oddelení a ústavov na univerzite, vrátane zariadenia akademického medicínskeho centra, vykonali štúdiu s jedným centrom. Od mája 2020 do novembra 2022 zaradili 152 pacientov prijatých do Ohio State University Hospital s akútnym respiračným zlyhaním.

Spomedzi účastníkov bolo 112 pacientov pozitívne testovaných na COVID-19 a 40 pacientov bolo testovaných negatívne. Skupina pozitívna na COVID-19 pozostávala z 23 očkovaných (vaxovaných) a 89 neočkovaných (nevaxovaných) jedincov. Spomedzi nevaxovaných pacientov s COVID-19 bolo 46 prijatých pred schválením vakcín proti SARS-CoV-2 a 43 bolo prijatých po tom, ako boli vakcíny dostupné.

Zatiaľ čo miera úmrtnosti u pacientov bez COVID-19 bola 36 % (n=25) a 27 % (n=15) u nevaxovaných a vaxovaných pacientov, miera medzi pacientmi s COVID-19 bola 37 % (n=89). pre nevaxovaných pacientov a 70 % (n=23) pre vaxovaných pacientov.

 

Zakladateľ TrialSite News Daniel O’Connor povedal pre The Defender:

„Zatiaľ čo štúdia má svoje problémy, pokiaľ ide o potenciálne mätúce faktory, možné skreslenie výberu, veľkosť atď., vyšetrovanie Štátnej univerzity v Ohiu je jedným z prvých, ktorý sa vážne zaoberá porovnaním výsledkov hospitalizovaných pacientov podľa stavu očkovania. Všetci hospitalizovaní pacienti mali ako kontrolná skupina buď COVID-19 alebo akútne respiračné ochorenie.

„Výsledky, ktoré ukazujú, že zaočkovaní COVID-19 zomierali takmer dvojnásobne rýchlejšie, boli pre nás prekvapujúce a vyvolávajú otázky, ktoré by sa mali ďalej skúmať.“

 

Komorbidity, vek neboli jedinými prispievajúcimi faktormi

Štúdia tiež skúmala úlohu komorbidíta veku v pozorovaných mierach úmrtnosti. Skóre Charlsonovho indexu komorbidity (CCI), ktoré zohľadňuje počet a závažnosť komorbidných stavov, bolo výrazne vyššie u pacientov s COVID-19 v porovnaní s nevaxovanými   pacientmi s COVID-19. Okrem toho bol vek nevaxovaných pacientov (medián: 68) významne vyšší ako vek nevaxovaných pacientov (medián: 62).

Avšak aj pri porovnaní pacientov s COVID-19 s podobnými skóre CCI, riziko úmrtnosti zostalo výrazne vyššie u pacientov s vaxom, čo naznačuje, že k zvýšenému riziku úmrtnosti mohli prispieť aj ďalšie faktory okrem komorbidít.

Výskumníci tiež zistili, že nevaxovaní pacienti vo veku 19-49 a 50-79 rokov mali trochu podobnú pravdepodobnosť prežitia, ale pravdepodobnosť prežitia bola znížená v najstaršej (80+) vekovej skupine. V starších vekových skupinách (50+), ktoré tvorili väčšinu kohorty, bolo zaznamenané zvýšené riziko úmrtnosti medzi vaxovanými oproti nevaxovaným pacientom.

Zistenia naznačujú, že aj keď sú komorbidity a pokročilý vek známymi prispievateľmi k zvýšenej úmrtnosti medzi pacientmi COVID-19, nie sú jedinými faktormi zodpovednými za vyššie riziko úmrtnosti pozorované u očkovaných pacientov s akútnym respiračným zlyhaním.

 

Zohrala úlohu prirodzená imunita?

Aby vedci lepšie pochopili imunologický základ svojich klinických pozorovaní, analyzovali hladiny protilátok proti SARS-CoV-2 a koronavírusu bežného prechladnutia (CCCoV) v plazme pacientov s COVID-19. Zistili, že tí, ktorí prežili, mali vyššie hladiny SARS-CoV-2 nukleokapsidových (N)a CCCoV N protilátok v porovnaní s tými, ktorí neprežili, najmä v skupine postihnutých. Toto zistenie naznačuje potenciálnu ochrannú úlohu týchto protilátok v kontexte závažného ochorenia COVID-19. špecifických pre SARS-CoV-2 Titre imunoglobulínových protilátok boli významne vyššie u nevaxovaných pacientov v porovnaní s vaxovanými pacientmi.

Nevaxovaní pacienti s komorbiditami mali tiež vyššie hladiny protilátok špecifických pre SARS-CoV-2 v porovnaní s ich vaxovanými náprotivkami, čo naznačuje, že komorbidity neboli jediným prispievajúcim faktorom k zníženej protilátkovej odpovedi u očkovaných pacientov. Tieto pozorovania zvyšujú možnosť, že prirodzená imunita, ako naznačujú vyššie hladiny protilátok proti SARS-CoV-2 a CCCoV, mohla hrať ochrannú úlohu v prípadoch závažného ochorenia COVID-19, najmä u neočkovaných pacientov.

Nižšie hladiny protilátok u očkovaných pacientov, napriek prítomnosti komorbidít, naznačujú, že imunitnú odpoveď na infekciu SARS-CoV-2 v tejto skupine môžu ovplyvniť aj iné faktory ako komorbidity.

 

COVID vakcína pravdepodobne vedie k imunitnej tolerancii

Vedci z Ohio State University pozorovali trend k zvýšeniu celkových koncentrácií protilátok IgG4 u očkovaných pacientov s COVID-19 v porovnaní s neočkovanými pacientmi do 3. týždňa. IgG4 je typicky prítomný v nižších koncentráciách ako iné typy imunoglobulínov (IgG, IgA, IgM) a je často spojený s chronickou expozíciou antigénom, ako sú alergie alebo parazitárne infekcie. Výskumníci naznačili, že pozorované zvýšenie IgG4 u očkovaných môže podporiť imunitnú toleranciu, čo spôsobí, že imunitný systém bude menej reagovať na špecifické antigény, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú vo vakcínach alebo patogénoch.

Prehľadný článok publikovaný v časopise Vaccine v januári diskutoval o potenciálnej úlohe protilátok IgG4 pri nešpecifických účinkoch (NSE) vakcín.

Autori poznamenali, že ľudia, ktorí dostali dve alebo viac vakcín mRNA COVID-19, mali nezvyčajne zvýšené koncentrácie protilátok IgG4.

Uviedli tiež, že iné vakcíny, ako napríklad vakcíny proti HIV, malárii a čiernemu kašľu (čierny kašeľ), boli spojené s vyššou než normálnou produkciou IgG4, ktorá je spojená so zníženou ochranou proti infekciám.

Prehľad naznačil, že zvýšenie hladín IgG4 môže poskytnúť ochranu znížením imunologickej hyperaktivácie. Toto zvýšenie IgG4 by však mohlo viesť aj k potlačeniu imunity, čo by potenciálne zvýšilo náchylnosť na iné patogény.

Autori článku Vaccine navrhli, že vysoké hladiny protilátok IgG4 generované v reakcii na opakované očkovanie vakcínami mRNA COVID-19 by mohli potlačiť imunitný systém, a tak byť spojené s vyššou úmrtnosťou na nesúvisiace choroby a infekcie.

 

Nález „Bomba“ si vyžaduje ďalší výskum

Autori štúdie Ohio State University priznali niekoľko obmedzení, ktoré mohli ovplyvniť ich zistenia. Primárnym obmedzením bola malá veľkosť kohorty. „Je zrejmé, že by sa malo financovať a vykonávať viac takýchto štúdií,“ napísal O’Connor na TrialSite News. Okrem toho autori poznamenali, že malá veľkosť vzorky neumožnila starostlivé vyhodnotenie úlohy jednotlivých komorbidít, ako je imunosupresia, rakovina, cukrovka a pľúcne ochorenia, ktoré boli medzi očkovanými pacientmi vysoko prevládajúce. Typy a kombinácie komorbidít sa tiež líšili medzi vaxovanými a nevaxovanými kohortami, čo potenciálne prispievalo k kontrastným klinickým výsledkom.

Medzi ďalšie faktory, ktoré je potrebné zvážiť, patrí časový rámec registrácie, ktorý mohol viesť k tomu, že zaočkovaná populácia pozostávala zo zraniteľnejších jedincov, a potreba dlhšieho obdobia pozorovania na identifikáciu významných trendov v reakcii IgG4 u očkovaných pacientov so závažným ochorením COVID-19.

Napokon, skúmaná populácia bola obmedzená na pacientov hospitalizovaných so závažnou infekciou a podľa autorov predchádzajúce štúdie presvedčivo ukázali, že očkovanie významne znížilo riziko hospitalizácie v bežnej populácii. Zistenia teda môžu odrážať výsledky obmedzenej podskupiny pacientov so zmenenou odpoveďou hostiteľa na očkovanie.

„Bomba nálezu, hoci toto je len jedna štúdia, určite je to dôležitá štúdia s vážnym posolstvom,“ napísal O’Connor.

 

Preklad: Dalibor Kovačič

https://vigilantnews.com/post/vaccinated-covid-patients-died-at-nearly-twice-the-rate-of-unvaccinated-study-finds/

 

0 0 hlasy
Article Rating
Odoberať
Upozorniť na
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Comments
Vnorené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Radi by ste si mysleli, prosím, komentujte.x