nedeľa, 26 mája, 2024
O čom je rečSlovensko

Na úrad práce sa môžete prihlásiť elektronicky

 

Evidovanie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny je po novom jednoduchšie. Prostredníctvom slovensko.sk (ÚPVS) sa môžete jednoducho registrovať do evidencie uchádzačov o zamestnanie či poslať žiadosť o sprostredkovanie vhodného zamestnania.

Na portál slovensko.sk boli v týchto dňoch zaradené nové elektronické formuláre na podanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie pre ľudí bez práce. Pre tých, ktorí zamestnanie majú, no chcú využiť služby úradov práce pri hľadaní si lepšieho uplatnenia na trhu práce, je k dispozícii žiadosť záujemcu o zamestnanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania.

Novinka odstránila potrebu fyzickej návštevy úradu práce, či komplikovaného podávania žiadosti cez internet.

Ako na to?

  • V hlavnej ponuke na titulnej stránke portálu slovensko.sk si stačí vybrať kategóriu Zamestnanie.
  • Z ponúknutého výberu kliknúť na možnosť Strata a hľadanie zamestnania, kde sa návštevníkovi ponúknu možnosti Podávanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie Podávanie žiadosti záujemcu o zamestnávanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania.
  • Po výbere jednej z možností je návštevník presmerovaný priamo na príslušný elektronický formulár.
  • Ak sa návštevník predtým neprihlásil, portál ho automaticky, ešte pred vypĺňaním formulára, presmeruje na prihlasovaciu stránku.
  • Prihlásiť sa na portál slovensko.sk je možné prostredníctvom občianskeho preukazu alebo cez aplikáciu Slovensko v mobile.
  • Napokon stačí žiadosť vyplniť, podpísať KEPom alebo uznaným spôsobom autorizácie.

Viac informácií nájdete na stránkach Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

 

zdroj: https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_na-urad-prace-sa-mozete-prihla