pondelok, 15 júla, 2024
KultúraPolitika

Vláda schválila priebeh osláv sviatku sv. Cyrila a Metoda a zvrchovanosti Slovenskej republiky

 

Oslavy sviatku vierozvestcov sa uskutočnia v piatok 5. júla 2024 na hrade Devín, výročie schválenia Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky si verejnosť pripomenie v sobotu 13. júla v Starej Bystrici.

„Považujem za mimoriadne dôležité dôstojne si pripomínať význam a prínos slovanských vierozvestcov, patrónov Slovenska a spolupatrónov Európy, a to nielen v rokoch ich významných výročí,“ zdôraznila ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová. Zároveň vyzdvihla dôležitý míľnik národno – emancipačného zápasu Slovákov o vlastný štát, prijatie Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Tá bola prijatá 17. júla 1992.

Celonárodné oslavy príchodu sv. Cyrila a Metoda na územie dnešného Slovenska sa uskutočnia v areáli hradu Devín. Zabezpečovať ich bude rezort kultúry v súčinnosti s Úradom vlády SR. Oslavy zvrchovanosti organizačne zabezpečí obec Stará Bystrica s Úradom vlády SR a Ministerstvom kultúry SR.

 

zdroj: https://www.culture.gov.sk/ministerstvo/medialny-servis/aktuality-ministerstva-kultury/vlada-schvalila-priebeh-oslav-sviatku-sv-cyrila-a-metoda-a-zvrchovanosti-slovenskej-republiky/

 

 

5 1 hlasovanie
Article Rating
Odoberať
Upozorniť na
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Comment
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasov
Vnorené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Fero
Fero
12 dní pred

Konečne dôstojné oslavy – ďakujem.

1
0
Radi by ste si mysleli, prosím, komentujte.x