nedeľa, 16 júna, 2024
Komentáre

Doktor Bukovský ponúka “liek” na dezinformácie

Ministerstvo kultúry (MK) SR nebude v roku 2023 pokračovať v dotačnom programe, ktorý mal rozvíjať a podporovať mediálnu výchovu a boj proti dezinformáciám. K tomuto rozhodnutiu sa na sociálnej sieti vyjadril doktor Igor Bukovský.

Prostriedky, ktoré boli na program určené, chce ministerstvo využiť napríklad na dofinancovanie strechy Reduty či prevádzky Univerzitnej knižnice v Bratislave (UKB).

“Vzhľadom na dnešný neskorý dátum a na skutočnosť, že dotáciu je možné poskytnúť len na projekt alebo jeho časť, ktorá je zrealizovaná v roku 2023, môže byť čerpanie poskytnutej dotácie problematické. Keďže hrozí, že by finančné prostriedky účelovo určené na poskytnutie uvedených dotácií nebolo možné použiť, z časových dôvodov na daný účel, ministerstvo hľadalo iné spôsoby ich efektívneho využitia,”

vysvetlil rezort. Podotkol, že zmena účelu podlieha súhlasu Ministerstva financií (MF) SR.

MK SR navrhuje presunúť prostriedky na dofinancovanie strechy Reduty v hodnote 258.000 eur, ktoré bolo pôvodne rozpočtované v roku 2024. “Týmto by sa uvedená investícia ukončila stavebne aj administratívne v roku 2023 a pomohlo by to rozpočtu 2024. Uvedené bude mať istú podporu na MF SR,” ozrejmilo ministerstvo. Zvyšné prostriedky zvažuje využiť na dofinancovanie bežnej prevádzky UKB, a to maximálne do sumy 200.000 eur.

Doktor Igor Bukovský vo svojom najnovšom statuse v krátkosti vyjadril k téme svoj názor a zároveň reagoval na článok jedného z denníkov, ktorého titulok znie: “Šimkovičová mala peniaze na boj proti dezinformáciám, dala ich na opravu strechy Slovenskej filharmónie.”

“Toto by asi nemalo vadiť nikomu, veď to je priama podpora slovenskej kultúre, či nie? Hrnce a vedrá na kvapkajúcu vodu pomedzi filharmonikov škodia kultúre a sebaúcte. Veď s dezinformáciami sa dá vysporiadať aj zadarmo,” píše Bukovský. Podľa neho stačí ak politici, štátne organy, médiá a hlavný hygienik budú hovoriť a písať iba pravdu. A nebudú sa báť iného názoru a kritických otázok. “Ľudia si potom ľahko poradia s dezinformáciami aj sami,” odkazuje.

 

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/doktor-bukovsky-ponuka-liek-na-dezinformacie-ktory-je-zadarmo/3332492