Západ už drancuje aj Východ

V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži sa môže zdať o porušovaní jazykového zákona Slovenskou televíziou, ale kedy inokedy?

Prečo Slovenská televízia musí za každú cenu vyrušovať koncesionárov? Nielenže nijaká relácia sa nezaobíde bez hosťa z Česka, z obrazovky v nedeľu počas diskusnej relácie za prítomnosti premiéra svietil nápis PRAY FOR PARIS. Prečo nie MODLITBA ZA PARÍŽ? Slovenčina nie je pre RTVS dosť dobrá?

Krvavé udalosti v Paríži poskytli príležitosť zamyslieť sa nad ich príčinami. No zdá sa, akoby ich zodpovední nechceli vidieť. Dokonca predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker bezprostredne po incidente povedal, že Európska únia kvôli útokom v Paríži nesmie začať odmietať utečencov. Že za to nemôžu. Trochu sa poponáhľal so svojím tvrdením, lebo niektoré výsledky vyšetrovania naznačujú, že by mohlo ísť aj o utečencov.

Európsky kontinent je chorý. Práve vo Francúzsku osvietenstvo odhodilo korene svojej civilizácie a dalo sa na cestu experimentovania. Samozrejme bez Boha. Zmienku o Bohu neobsahuje ani európska ústava. Európa vedome búra svoje civilizačné základy a namiesto jednoduchého desatora vymýšľa nové ľudské práva. Ba dotkla sa vlastnej biologickej podstaty, keď zrušila rody. Západné štáty nezabudli na časy kolonializmu a obslužný personál si priviedli priamo do svojich domovov. V Nemecku turecká komunita dosiahla do roku 2013  tri milióny a ustavične rastie. Francúzsko má svojich Alžírčanov, Taliansko, Holandsko a ďalšie štáty najmä migrantov z Ázie. Turci sa v Nemecku ani po päťdesiatich rokoch vraj necítia ako doma.

Lídri EÚ a Afriky sa na Malte minulý týždeň dohodli, že Európa poskytne miliardy eur na zastavenie migračnej vlny z Afriky. Ďalšie miliardy EÚ ponúka Turecku. Peniaze, peniaze, bez akejkoľvek záruky. Európa platí za kolonializmus a bude platiť aj chudobné Slovensko, kam nijaký imigrant nemá namierené a ktoré nikdy nikoho neobralo o jeho bohatstvo. Čo to urobí s ekonomikou štátu sa nedá ani pomyslieť.

Keď Brusel začal laškovať s prideľovaním kvót migrantov do jednotlivých štátov Únie, Slovensko prejavilo zvyšky zdravého rozumu. V Bratislave sa uskutočnilo vyše desaťtisícové protestné zhromaždenie proti islamizácii Európy. No zorganizovali ho mimoparlamentné strany. Národné pochody za život s akcentom na rodinu ocenil aj pápež František. Ale pre relevantné politické strany to boli fašisti, extrémisti, neonacisti…

Premiér Robert Fico však odhadol situáciu a prevzal utečeneckú agendu do svojho politického programu. Oficiálne odmietol kvóty a dokonca oznámil, že Slovensko kvôli kvótam podá žalobu na Európsky súd. Táto pozícia sa ukázala správna a v súčasnosti rovnako zmýšľa aj Maďarsko. A aj Poľsko po útokoch v Paríži zmenilo rétoriku. Zaskočené sú len niektoré domáce politické strany zvyknuté na opozičnú rétoriku. Nedošlo im, že na utečeneckej agende sa dajú získať politické body len vtedy, keď presvedčia občanov, že im predovšetkým ide o ich bezpečnosť. Zatiaľ má v tom z parlamentných strán jasno len Smer-SD.

Diskusie okolo utečeneckej explózie sa vedú rozličným smerom, ale východiská skôr vzbudzujú obavy, než uspokojenie. Najmä preto, že Brusel namiesto dôsledného dodržiavania migračnej politiky hľadá nezmyselné riešenia. Nalievať peniaze do celého sveta a ožobračovať európske národy je prejavom absolútnej straty súdnosti. Riešením sú len bezpečné schengenské hranice, alebo rezignácia. V Bruseli sa však tvária, akoby sa nič nedialo. Akoby sa dalo všetko kúpiť. Ak si však Európa svoj životný priestor neubráni, skončí európska civilizácia.

Ona sa začala rúcať už veľmi dávno. V roku 1789 Veľkou francúzskou revolúciou. Pokračovala násilným zavádzaním multikulturalizmu a gender ideológie až po brutálne nastoľovanie demokracie s odstraňovaním domácich autorít, predovšetkým v severnej Afrike a na Blízkom východe. To spôsobilo mobilizáciu islamského fanatizmu a uviedlo do pohybu masy ľudí. Prichádzajú do hodnotovo vyprázdnenej Európy so svojou kultúrou, civilizáciou.

Ak to dovolíme.

Eva Zelenayová

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/komentar-zapad-uz-drancuje-aj-vychod/708532

 

 

 

Európa na rázcestí ...

Ukradnuté kosovo


náhodný výber článkov

Bez 14 marca

Čo by sa dialo, keby sa Slováci vzopreli Hitlerovi a 14. marec 1939 by nebol?

Slovenská identita - Konferencia Panslovanskej únie

 Slovenská identita siaha až k našim predkom Slovenom.

Vyhlásenie Panslovanskej únie k 28. októbru

Vyhlásenie Panslovanskej únie

k 28. októbru

Čechoslovakisti v slovenskom parlamente chcú uzákoniť 28. október ako slovenský štátny sviatok. Na odôvodnenie tohto návrhu používajú göbbelskovskú lož, že slovenský národ sa 28. októbra 1918 stal štátotvorným národom a uplatnil svoje právo na sebaurčenie.